• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Тимошенко: «Будапешт плюс» - це основа для досягнення миру замість заморожування конфлікту

Лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко впевнена, що новий формат переговорів України з світовими лідерами - «Будапешт плюс» - повинен стати основою для припинення війни на Сході України, повернення окупованих територій і АР Крим під юрисдикцію України Лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко впевнена, що новий формат переговорів України з світовими лідерами - «Будапешт плюс» - повинен стати основою для припинення війни на Сході України, повернення окупованих територій і АР Крим під юрисдикцію України.

«У нашій стратегії досягнення миру провідна роль відводиться Будапештському формату переговорів. Потрібен поглиблений формат - «Будапешт плюс». Туди повинні увійти всі країни-гаранти територіальної цілісності і суверенітету України: перш за все - США і Великобританія, і, безумовно, Україна і Росія. Але ми добре знаємо, що трохи пізніше до Будапештського меморандуму приєдналися Франція і Китай, а це підсилює потужність цих гарантій. У цьому посиленому форматі обов'язково повинна бути і Німеччина. Від ЄС було б доцільно запросити Верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки », - сказала Тимошенко під час свого виступу на Національному форумі «Нова стратегія миру і безпеки», який 30 жовтня проходить в Києві.

Голова «Батьківщина» вважає, що укріплений і розширений дипломатичний механізм «Будапешт плюс» дозволить повернути Україну свою «суб'єктність в переговорному процесі», відкриє перспективи включення в міжнародний порядок денний питання незаконної анексії Криму, що нині не є предметом мінських домовленостей.

«Я хочу ще раз чітко, ясно і зрозуміло підкреслити: і Крим, і Донбас - це Україна. І інакше ніколи не буде! »- заявила Тимошенко і розкритикувала президента Порошенко, який за майже п'ять років війни не використав можливості Будапештського меморандуму для повернення світу до України.

У той же час, лідер «Батьківщини» звернула увагу, що не закликає «знищувати стагнирующий мінський процес, особливо на тлі відсутності інших політико-дипломатичних форматів», і наполягає на співпраці зі світовим співтовариством, щоб цей формат отримав «реальність і дієвість».

«Після президентських виборів я ініціюю скликання міжнародного саміту в форматі« Будапешт плюс »для прийняття нової стратегії світу і визначення шляхів забезпечення гарантій України країнами-підписантами меморандуму. Ми будемо включати активну і сильну дипломатію реального світу, а не продовжувати беззубу дипломатію заморожених конфліктів », - підсумувала Юлія Тимошенко.

Також на сьогоднішньому Форумі вона висловила переконання , Що Росія заплатить сповна за заподіяну українцям шкоду.

Повне відео сьогоднішнього форуму з Юлією Тимошенко ДИВІТЬСЯ ТУТ!

Новости