• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Найбільш отруйні змії

 1. Крючконосая змія
 2. Зелена мамба
 3. Африканський бумсланг
 4. бушмейстер
 5. піщана ефа
 6. Індійська кобра
 7. мулга
 8. крайт
 9. тайпан
 10. тигрова змія

На нашій планеті більше трьох тисяч різновидів змій, і майже третина з них отруйні. Розглянемо цікаві факти про найбільш отруйних змій в світі.

Крючконосая змія

На нашій планеті більше трьох тисяч різновидів змій, і майже третина з них отруйні

Крючконосая змія

Крючконосая морська змія отруйна, але перша на людину нападати не буде. Поширена вона в водах від Азії до Австралії. Рептилія може пірнати на глибину більше ста метрів і не підніматися на поверхню цілих п'ять годин! Харчується вона рибою. Отрута надає паралізує дію, одна крапля може вбити трьох осіб. А так як все відбувається в воді, то у людини просто немає можливості спливти на поверхню і покликати на допомогу. Він потоне раніше, ніж отрута вб'є його.

Зелена мамба

Зелена мамба

Зелена мамба - невелика отруйна змія, що живе в Африці. Максимальна довжина дорослої особини півтора метра. Це дуже красива змійка яскраво-зеленого кольору з блакитним і жовтим відливом. Отрутою однієї змії можна вбити 10 чоловік. Від її укусів гине дуже багато людей. Пов'язано це з тим, що зелена мамба любить жити на плантаціях манго і чаю, де вона зливається з зеленню рослин. Не дарма її називають ще «зеленим дияволом». Вона нападає блискавично, людина навіть не встигає її помітити. Отрута діє так швидко, що присутні не встигають зробити укол потерпілому.

Африканський бумсланг

Африканський бумсланг

Африканський бумсланг - отруйна змія, що харчується в основному птахами і пташиними яйцями. Її відмінною рисою є те, що вона дуже добре вміє «лазити» по деревах. Там вона надовго завмирає, пташка бере змію за гілочку дерева - і немає пташки! Бумсланг - велика змія, в довжину може досягати 3-х метрів. Вкусивши жертву, змія вичікує: через кілька хвилин отрута починає діяти, і тоді бумсланг, не поспішаючи, ковтає її цілком. Випадки нападу його на людину відомі, але їх не так багато. Справа в тому, що за будовою щелеп (зуби бумсланг спрямовані трохи всередину) йому зручніше вистачати дрібну здобич. Але якщо людина спровокує його - може хапнути за руку.

бушмейстер

бушмейстер

Бушмейстер - дуже велика отруйна змія. У довжину може досягати чотирьох метрів, вага - до 5 кілограм, живе до 20 років. Поширений в тропічних лісах Південної Америки. Спочатку змія спробує відлякати ворога шелестом свого хвоста (так вона імітує звуки гримучої змії). Адже отрута їй знадобиться для полювання. Причому дрібних тварин бушмейстер зжирає цілком, а отрута використовує тільки для особливо великої здобичі. Побачивши людину, бушмейстер згорнеться в клубочок і буде чекати зручного для нападу моменту.

піщана ефа

піщана ефа

Піщана ефа - отруйна змія, що мешкає в Центральній Азії. Вона дуже небезпечна! Однією краплі її отрути вистачить, щоб убити 100 чоловік. Якщо навіть встигнуть вкушеній ввести вакцину, він все одно на все життя залишиться інвалідом. Довжина ефи всього 80 см, але, незважаючи на це, їх неможливо не побачити. Вони мають дуже яскраву золотисту забарвлення з чітким малюнком. На відміну від інших рептилій, ефа не любить лежати на місці. Це дуже енергійна змійка, що рухається боком. Вона залишає на піску дуже незвичайні сліди, за якими і можна визначити її місцезнаходження. Ефи люблять влаштовувати свої житла в чагарниках, норах, на полях і навіть в занедбаних будинках (до людей вони не підповзають). Був один випадок в Єгипті, коли діти, граючи в нежитловий хатині, випадково потривожили ефу зі змієнята. Всі малюки загинули від укусів. Яд ефи викликає сильні кровотечі.

Індійська кобра

Індійська кобра

Індійська кобра (очкова змія) відома багатьом за казкою Кіплінга. Це неймовірно красива рептилія з яскравим малюнком на капюшоні, який стає ще помітнішою, коли кобра відчуває небезпеку. Півтора грама її отрути вистачить, щоб убити 200 собак. Однак є тварини, що не бояться кобру і її отрута. Звичайно, це мангусти - так полюбилися нам киплинговские герої. Про кобру складено багато легенд. Відповідно до одного, до змії доторкнувся Будда - і на її капюшоні проступили відбитки його пальців. У багатьох частинах Індії очкова змія - священна тварина і охороняється законом. До неї ставляться з трепетним повагою. Якщо змія заползет в будинок, її не проганяти, а постараються нагодувати молочком.

мулга

мулга

Мулга (коричневий король) - отруйна змія Австралії. Це досить велика рептилія, в довжину може досягати 3 метрів. З одним укусом в жертву впорскується майже 200 мг отрути! Коричневий король всеїдний. Любить поласувати ящірками, жабами, ссавцями, пташками і навіть отруйними зміями. Цікаво те, що отрута пожирає змій для мулга не представляє жодної небезпеки.

крайт

крайт

Крайт - дуже агресивна отруйна змія. Навіть прийнявши протиотруту, 50% укушених гинуть. Зустрічається вона в Південній Азії і в Австралії, любить сухі містечка, чагарники, нори. Часто підповзає до осель людей - звідси і безліч випадків нападу крайта на людину. Навіть гадюка, що має імунітет до отрути багатьох рептилій, вмирає від укусу крайта! Змія веде нічний спосіб життя, тому вдень рептилія навряд чи становить небезпеку: вона дуже сонна і некваплива. Якщо зустріч з нею станеться днем, то змія поповзе в сторонку, а вночі - нападе, навіть якщо небезпека їй не загрожувала.

Отрути одного укусу вистачить, щоб убити 10 чоловік. Найчастіше потерпілі самі провокують крайта. Побачивши його, люди часто починають замахуватися на нього палицею. Але змія не лякається, а, навпаки, стає дуже агресивною. Був і інший випадок. Один турист в Австралії днем ​​знайшов симпатичну сплячу змійку. Він взяв її і посадив у банку, бажаючи показати маленькій дочці. Змія не пручалася, але коли вдома чоловік відкрив банку -рептілія його вкусила за руку. Лікарі не встигли вчасно, і бідолаха помер на очах у своєї дитини.

тайпан

тайпан

Дуже отруйна змія австралійський тайпан. У довжину вона може досягати 4 метрів, розмір зубів більше 1 сантиметра. Варто тільки один раз її отруйним зубам впитися в тіло жертви - і нещасний гине. Щелепи змії настільки сильні, а зуби гострі, що легко прокушують товстий чобіт. Яд тайпана неймовірно сильний. Отрути, що міститься в зубах однієї змії, досить, щоб убити сто чоловік або двісті п'ятдесят тисяч щурів! Але тайпан завжди кусає кілька разів поспіль! У природі тайпан зустрічається рідко, але він дуже небезпечний. Щороку фіксуються до ста випадків нападу їх на людей. Змія володіє блискавичною реакцією: швидкість її кидка 4 метри в секунду. Якщо рептилія вкусила людину, то протиотруту потрібно ввести протягом трьох хвилин, інакше смерть неминуча. В Австралії та Новій Зеландії є ловці тайпаном, які отримують величезну зарплату. Однак бажаючих отримати таку професію дуже небагато.

тигрова змія

тигрова змія

Сама отруйна змія на планеті - тигрова змія. Незважаючи на те що вона не найбільша рептилія, але отрути в неї більш ніж достатньо і якого! В організмі однієї змії стільки отрути, що їм можна вбити 400 дорослих чоловіків! Тигрова змія поширена в Новій Гвінеї, в Австралії і на острові Тасманія. У цій змії є два зуба з пустотами всередині. Як тільки змія кусає жертву, м'язи стискають залози з отрутою, який проникає в порожні трубочки в зубах, а потім і в тіло нещасного. Отрута надає паралізує дію. Ускладнює ситуацію те, що тигрових змій дуже багато і вони великий час дня не рухаються, тому їх легко сплутати з палицею.

Про іншого цікавого представника тваринного світу читайте в статті "Скарабей. Священний жук Єгипту"

Новости