• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Адвокат з корпоративних спорів в арбітражному суді: участь і вирішення спорів між юридичними особами

 1. Вартість послуг з корпоративних спорів юридичних осіб
 2. Хто бере участь у корпоративних спорах?
 3. Причини виникнення суперечок
 4. Види корпоративних суперечок
 5. Порядок вирішення спорів між юридичними особами
 6. Особливості корпоративних суперечок
 7. Медіація в корпоративних спорах юросіб
 8. Корпоративні спори в суді, вирішення корпоративних суперечок

Вартість послуг з корпоративних спорів юридичних осіб  Юридична консультація без вивчення документів Замовника, законодавства і практики від 1

Вартість послуг з корпоративних спорів юридичних осіб

Юридична консультація без вивчення документів Замовника, законодавства і практики від 1.000 рублів в межах 1 години (рамках акції - безкоштовно!) Юридична консультація (усна / письмова) з вивченням документів Замовника, законодавства і практики від 3.000 рублів в межах 1 години Складання претензії, клопотання, запиту від 2.000 рублів Складання позовної заяви, заперечення на позов від 3.000 рублів Представлення інтересів в суді загальної юрисдикції (перша інстанція) до 3-х засідань від 20.000 рублів Представлення інтересів в суді загальної ю рісдікціі (перша інстанція) від 3-х засідань від 50.000 рублів Участь в одному судовому засіданні від 5.000 рублів Складання апеляційної, касаційної чи наглядової скарги від 3.000 рублів Апеляційне / Касаційне провадження (підготовка і подача скарги, вихід в одне засідання) від 15.000 рублів Скарга в ВС РФ (без представництва) від 20.000 рублів

Корпоративний спір - це конфліктна ситуація, пов'язана зі створенням, управлінням або участю в юридичну особу, що представляє собою комерційну організацію, а також в некомерційному союзі або асоціації, інший некомерційної організації, що об'єднує комерційні організації або підприємців, саморегулівної некомерційної організації.

Хто бере участь у корпоративних спорах?

Як правило, учасники корпоративних суперечок - це засновники, члени суспільства, а також особи, які мають частку в компанії, підставні особи, директори філій та організацій, рейдери. Такі конфліктні ситуації можуть виникати між сторонніми юридичними особами, нерідко виникають суперечки між власниками ТОВ і т.п.

Причини виникнення суперечок

Спори учасників ТОВ виникають, коли:

 • один з учасників виходить зі складу, порушуючи права з оплати своєї частки;
 • загальні збори приймають незаконні рішення;
 • проведена операція була незаконною і спричинила за собою дії, які заподіяли шкоду суспільству і порушили його інтереси;
 • одному з учасників зменшили частку в суспільстві незаконно;
 • відбувається рейдерське захоплення і незаконне виключення з суспільства;
 • покладаються обов'язки на одного з учасників товариства незаконним шляхом;
 • директор виводить активи ТОВ і тим самим завдає збитків;
 • учасники не приходять до спільної думки, а також виникають суперечки з директором;
 • відбулася незаконний продаж частки фізичної особи, наприклад, за низькою ціною або підставній особі;
 • до складу товариства входять нові учасники неправомірним шляхом.

Види корпоративних суперечок

Види корпоративних суперечок

Видів корпоративних суперечок безліч, кожен з них може мати свої особливості. Тому вони є найбільш складними в практиці юристів. Крім деталей, вирішення корпоративних суперечок ускладнюється ще й тим, що законодавство в цій області часто змінюється. Тому вирішення спорів засновників, учасників та інших осіб варто довірити професіоналам - юристам з корпоративних спорів.

Як правило, корпоративні спори в арбітражному суді класифікуються в зв'язку з діями, пов'язаними з:

 • реєстрацією, реорганізацією і ліквідацією компанії;
 • невірним розподілом паїв, частин, акцій і т.п .;
 • визнанням угод недійсними;
 • зміною повноважень і відповідальності учасників ТОВ;
 • випуском цінних паперів;
 • скликанням загальних зборів осіб, що входять до складу організації;
 • діяльністю осіб-власників реєстру власників цінних паперів;
 • оскарженням діяльності керівників, наприклад, корпоративний спір про генерального директора ТОВ.

Залежно від того, в яких стосунках перебувають конфліктуючі сторони, можна позначити два типу арбітражних корпоративних суперечок. Перші пов'язані з юридичною особою, наприклад, обрання ради директорів, зміна генерального директора, коригування складу акціонерів і т.п. Другі пов'язані з незаконними діями щодо часток власників компанії, наприклад, примус до продажу частини компанії або акцій за заниженою ціною.

Порядок вирішення спорів між юридичними особами

Порядок вирішення спорів між юридичними особами

Законом передбачено, що порядок розгляду спорів може бути арбітражним або цивільно-процесуальним, тобто проходити в судах загальної юрисдикції. Якщо виникають суперечки юридичних осіб, то з позовом варто звертатися до арбітражного суду. Якщо одна з конфліктуючих сторін не є юридичною особою, суперечка буде розглядати районний суд.

Особливості корпоративних суперечок

Особливості розгляду справ з корпоративних спорів юридичних осіб полягають у тому, що такі справи, як правило, зачіпають відразу декілька областей права. Часто сторони не можуть самостійно вирішити корпоративні спори, юрист має право допомогти їм в цьому питанні. Як вибрати грамотного фахівця собі в допомогу? Адвокат з корпоративних спорів повинен бути «підкований» в питаннях трудового, майнового права, повинен розбиратися в реєстраційні дії, мати поняття про зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності та інших питаннях. Крім того, такий фахівець повинен контролювати розгляд корпоративних спорів арбітражним судом.

Медіація в корпоративних спорах юросіб

Врегулювати спір можна за допомогою нейтральної третьої сторони. Для укладення медіативного угоди необхідно встановити зацікавлених осіб. В цей процес обов'язково залучення юридичної особи, оскільки воно повинно бути повідомлено про розгляд спору - під час прийняття рішення зачіпаються його інтереси. Таким чином, можна, наприклад, вирішити суперечки засновників ТОВ.

Корпоративні спори в суді, вирішення корпоративних суперечок

Часто все ж розгляд суперечок між юридичними особами або іншими сторонами відбувається в суді. У процесі ведення справи досліджується безліч обставин, які спричинили конфліктну ситуацію. Для того щоб прийняти чиюсь сторону, необхідно зважити всі факти, а значить, заявник повинен чітко описати свою позицію, обставини, факти і вимоги. Правильне формулювання звернення до суду дозволить виграти справу.Замовити послугу

Хто бере участь у корпоративних спорах?
Як вибрати грамотного фахівця собі в допомогу?
Новости