• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

1-5 жовтня. Події нового тижня

На тижні з 1 по 7 жовтня відразу чотири світові центробанку визначаться з подальшим вектором монетарної політики, в США пройдуть перші теледебати претендентів на місце в Білому домі, а засновник мережі Facebook Марк Цукерберг вперше відвідає Москву.

Початок тижня виявиться найбільш насиченим. У перший день жовтня в Європі будуть опубліковані дані по виробничій активності і по безробіттю, в Росії ж зустрінуть засновника Facebook Марка Цукерберга, а Банк Росії перейде на більш жорсткий розрахунок максимальної ставки за роздрібними депозитами найбільших банків. У наступні дні відразу чотири центробанку проведуть свої засідання з монетарної політики: в Австралії, ЄС, Англії та Японії. У четвер оприлюднять стенограму вересневого засідання ФРС США. Крапку в кінці тижня поставить перший після продажу 7,5% акцій звіт Ощадбанку.
1 жовтня, четвер
Початок тижня виявиться найбільш насиченим

Промисловість єврозони виявилася на краю прірви

Особливо насиченим подіями виявиться понеділок. Він почнеться з публікації даних по виробничій активності в єврозоні за вересень. Прогноз невтішний - 46 пунктів. Таким чином, зведений індекс PMI по Європі буде перебувати нижче важливого рівня в 50 пунктів 14 місяців поспіль. Експерти б'ють на сполох: промисловість єврозони виявилася на краю прірви. Адже спад промвиробництва продовжився навіть після зниження цін великими виробниками пару місяців назад. Але що найнеприємніше - спад активності в промисловості може привести до падіння ВВП єврозони на 0,6% вже в поточному кварталі. Індекс PMI останні 12 років із завидною точністю передавав стан справ в європейській економіці. Тому причин не довіряти індикатору на цей раз практично немає. А це означає, що вже в III кварталі економіка Європи може повторно зануритися в рецесію.

думка експерта

думка експерта

Філіп Ледентю

Головний економіст банку ING

"Зростання економік провідних європейських країн давав надію на те, що вони підтримають країни периферії. Але статдані і цифри PMI навіть у лідерів єврозони показують брак довіри і тренд до зниження економічної активності. Таким чином, стає зрозуміло, що економіка єврозони повертається в технічну рецесію, яка може тривати, принаймні, до кінця року ".
Для росіян закінчується період високої прибутковості банківських вкладів. З 1 жовтня ЦБ переходить на більш жорсткий розрахунок максимальної ставки за роздрібними депозитами найбільших банків. Решта гравців, дотримуючись рекомендацій регулятора, будуть змушені знизити відсотки за своїми депозитами.

межа ризику

Центробанк знову посилює контроль за депозитними ставками. Як наслідок, прибутковість банківських вкладів знизиться. Вклади населення - головне джерело грошей для кредитних організацій. Коли їх залучення обходиться банку занадто дорого, зростає ризик його банкрутства. Тому під час кризи регулятор наділили правом обмежувати розмір ставок. Діяла ця міра до кінця 2010 р З тих пір це обмеження скоріше рекомендація, але незабаром знову стане вимогою - на цей раз на постійній основі. Уже в жовтні відповідні поправки до закону "Про Центральний банк" можуть бути прийняті в Держдумі.

думка експерта

Олександр Турбанов

Генеральний директор ГК "Агентство по страхуванню внесків"

"Зараз в Думі розглядається законопроект, який передбачає наділення ЦБ правом обмежувати надвисокі ставки по вкладах. Це абсолютно правильно. Думаю, що в цю сесію закон може бути прийнятий, і Центральний банк матиме можливість використовувати цей інструмент, за допомогою якого він буде обмежувати ризики банків" .

Прощай двозначна прибутковість?

Як орієнтир для процентної політики використовується максимальна ставка за вкладами десяти найбільших гравців. Цей показник ЦБ публікує кожні 10 днів. На початку вересня він становив трохи більше 10,5%. Банкам дозволяється перевищувати цей рівень не більше ніж на 2 процентних пункту. Під час кризи допустима різниця була ще меньше.Уже з жовтня ЦБ переходить на іншу методику розрахунку цього показника. У результаті багатьом банкам доведеться знизити максимальні ставки за своїми "продуктам". Тепер, обчислюючи максимальну ставку топ-10 кредитних організацій, ЦБ не буде враховувати "комбіновані продукти". Зазвичай ставки по ним вище, ніж за простими депозитах, але вкладникові нав'язуються додаткові послуги. Наприклад, його можуть зобов'язати купити паї інвестфондів на суму вкладу. Якщо ці продукти вийдуть з бази розрахунку, середня ставка по депозитах знизиться. Якби нова методика застосовувалася вже зараз, максимальна ставка втратила б більше одного процентного пункту. Отже, на стільки ж знизиться і ліміт ставки для банків, які не входять до топ-10 за вкладами.

думка експерта

Олексій Симановський

Перший заступник голови Банку Росії

"Ми самі для себе орієнтир дещо змістили в бік збільшення відмінності між середньою ставкою і тим рівнем, який ми вважаємо комфортним, прийнятним. Це було + 1,5%, зараз це + 2%. Ми вважаємо, що це цілком відображає ринкову ситуацію, конкурентну боротьбу, різні ситуації в банках ".
На початку тижня ринки дізнаються, чи зможе Glencore нарешті поглинути Xstrata. Швейцарський трейдер - найбільший в світі - у вересні погодився віддати за 3,05 своїх акцій за кожен папір Xstrata, тим самим збільшивши пропозицію щодо купівлі гірничодобувної компанії до $ 36 млрд. Раніше Glencore відмовлявся йти на це, наполягаючи на обміні в пропорції 2,8 до одному. Чим в результаті закінчиться ця історія, сказати важко. Другий найбільший акціонер Xstrata - Qatar Holding - вимагає обміну на умовах 3,25 акцій Glencore. Заблокувати угоду можна за допомогою 16,5% голосуючих акцій. А значить, при наявності мінімальної підтримки з боку інших акціонерів, Qatar Holding може легко це зробити.
Ми самі для себе орієнтир дещо змістили в бік збільшення відмінності між середньою ставкою і тим рівнем, який ми вважаємо комфортним, прийнятним

Безробіття серед молоді Європи

І ще одна важлива публікація статданих в Європі в цей день - безробіття за серпень. Тут вся увага буде прикута до показників зайнятості молоді. Сьогодні саме безробіття серед "підростаючого покоління" - одна з найболючіших проблем для всієї Європи. Відсоток безробітних у віковій групі від 17 до 25 років в "проблемних" країнах ЄС просто зашкалює. У Греції він становить 54%, в Іспанії - 53%, в Ірландії, Італії та Португалії - понад 30%. Але навіть в здавалося б благополучних Франції і Великобританії не працюють 24% і 22% молодих людей відповідно. В цілому ж по ЄС безробіття в цій віковій категорії досягла рекордних 22,5%. У кількісному вираженні це більше 5,5 млн чоловік, що, до речі, так само населенню таких європейських країн, як Данія або Словаччина. Як заявив нещодавно єврокомісар з питань занятности Ласло Андор, "в Європі на всіх рівнях повинні зробити все можливе, щоб запобігти появі" втраченого покоління ", тому що це буде означати повну економічну і соціальну катастрофу Європи".

думка експерта

Крейг Калхун

Директор Лондонської школи економіки

"Безробіття серед молоді - це величезна проблема для всієї Європи. Найбільш складна ситуація в країнах Південної Європи - Іспанії, Португалії, Греції, Італії. Але навіть в Великобританії поточний рівень зайнятості серед молоді викликає побоювання. І це дуже насторожує тренд, адже молоді люди починають втрачати надію на поліпшення ситуації в суспільстві ". З 1 жовтня китайська влада скасують всі збори за проведення митного контролю для своїх експортерів. За попередніми оцінками, ці заходи допоможуть компаніям Піднебесної заощадити більше $ 1,5 млрд. За перші вісім місяців цього року обсяг зовнішньоторговельного обороту країни досяг $ 2,5 трлн, що на 6% перевищує показники минулого року. Проте темпи зростання торгівлі тримаються нижче 10%, а саме такий рівень хотіло б бачити уряд КНР в цьому році. Однак загострення китайсько-американських і китайсько-японських конфліктів явно не йде на користь зовнішньоторговельним показникам.

думка експерта

Чарльз Чо

Керуючий директор China Knowledge

"Які б суперечки не виникали між США і Китаєм, все одно між двома країнами не буде серйозного протекціонізму. Що стосується Японії і Китаю, то тут все набагато складніше. Військовий конфлікт і вкрай агресивні дії з боку Піднебесної - це ризикований крок не тільки для економічних відносин. Це спричиняє й інші більш глобальні проблеми. Це може виявитися вкрай небезпечно для світу в цілому ".
Які б суперечки не виникали між США і Китаєм, все одно між двома країнами не буде серйозного протекціонізму

Японські автовиробники змушені скорочувати виробництво в Китаї

До речі, японські автовиробники вже були змушені скоротити виробництво в Китаї через антияпонських настроїв місцевих споживачів. Багато автоконцерни перейшли на роботу в одну зміну і збільшили кількість вихідних днів. Toyota і зовсім була змушена тимчасово припинити експорт автомобілів до Китаю. Президент компанії Акіо Тойода заявив, що вид розбитих демонстрантами японських машин завдавав йому "таку фізичну біль, як ніби побили його самого".
І ще пара російських новин. 1 жовтня зарплати російських бюджетників підвищать на 6%. Засоби для індексації передбачені в бюджеті на 2012 р Востаннє оплату праці працівникам держустанов підвищували рік тому. Тоді вона виросла на 6,5%.

20 років ваучерами

У понеділок ювілей відзначають ваучери. 20 років тому в Росії почалася чекова приватизація. Держава видала 148 млн ваучерів номінальною вартістю по 10 тис. Руб. Але на біржі їх реальна ціна була $ 25. В результаті 40 млн росіян купили на ваучери акції підприємств. Ще 25 млн довірили їх приватним інвестфондам. Решта - просто продали. За два роки в Росії було приватизовано 135 тис. Держпідприємств.

думка експерта

Анатолій Чубайс

Заступник голови Уряду Росії 1992-1996 рр.

"Ми, безумовно, зробили купу прорахунків і помилок. Думка номер два - ми необоротно змінили Росію. У сьогоднішній Росії більше половини економіки - приватний бізнес. У Росії створена приватна власність, якої по-справжньому в нашій країні не було як мінімум з 17 року. Це, звичайно, масштабний результат, навіть при тому, з чого я почав. А саме - при тих помилках, які ми зробили ".
Ми, безумовно, зробили купу прорахунків і помилок

1 жовтня в Москву вперше приїде Марк Цукерберг.

1 жовтня в Москву вперше приїде Марк Цукерберг. Засновник всесвітньо відомої соціальної мережі відвідає конкурс розробників Facebook World Hack. Захід проходить в 12 країнах. Творці інтернет-додатків пропонують компанії свої ідеї, кращі з яких потім реалізують. Також є інформація, що американський бізнесмен збирається зустрітися з прем'єр-міністром Дмитром Медведєвим. Росію соціальна мережа називала одним із пріоритетних країн для подальшої експансії. За підсумками 2011 р в Facebook було зареєстровано 800 млн користувачів. З них 9 млн з третиною - росіяни.
2 октября, вторник
1 жовтня в Москву вперше приїде Марк Цукерберг

2 жовтня стартує 4-й інвестиційний форум "ВТБ Капітал" "РОСІЯ КЛИЧЕ!"

Стартує 4-й інвестиційний форум "ВТБ Капітал" "РОСІЯ КЛИЧЕ!". У пленарній сесії першого дня виступить президент Російської Федерації Володимир Путін. Головними темами форуму стануть нова економічна архітектура, створення Єдиного економічного простору, вступ Росії до СОТ і інші, не менш актуальні питання. Планується участь понад півтори тисячі гостей, в тому числі п'ятисот російських і міжнародних інвесторів. Телеканал "Россия24" - один з основних медіапартнерів форуму. У нашому ефірі ви зможете стежити за всіма важливими подіями заходу.
2 жовтня британський Мінфін проведе аукціон з розміщення 10-річних держоблігацій. Всього планується продати бонди на 3,5 млрд фунтів стерлінгів. Як очікується, середній рівень прибутковості при розміщенні складе 1,75% річних. Також у вівторок свої папери розмістять Австрія, Бельгія та США. За день до цього - ті ж Штати і Норвегія. А пізніше на тижні розміщення чекатимуть Швецію, Японію і Іспанію.
3 октября, среда
Стартує 4-й інвестиційний форум ВТБ Капітал РОСІЯ КЛИЧЕ

Серія телевізійних суперечок між Обамою і Ромні стартує наступної середи в університеті Денвера.

До президентських виборів в Сполучених Штатах Америки залишається трохи менше двох місяців, і всі громадяни США з нетерпінням чекають головної події політичного "шоу-бізнесу" останніх 4-х років. Ні, це не самі вибори президента Нового Світу, а теледебати претендентів на місце в Білому домі. Серія телевізійних суперечок між Обамою і Ромні, які будуть в прямому ефірі транслюватися на всю країну, стартує в наступну середу в університеті Денвера. Темою першої розмови стане внутрішня політика. До речі, як показують дані останнього соцопитування компанії Gallup, чинний президент Америки досить швидко збільшує відрив від свого суперника. Якби вибори президента США відбулися сьогодні, то Обама отримав би 50% голосів виборців, тоді як Ромні може розраховувати лише на 44%. Перевага в 6% всього за кілька тижнів до виборів є серйозною заявкою на перемогу Обами, відзначають аналітики.
4 жовтня, субота
Наступного тижня свої засідання з монетарної політики проведуть відразу чотири Центробанку - Європейського союзу, Австралії, Англії і Японії. Аналітики все частіше говорять, що регулятори по всьому світу готуються виступити єдиним фронтом проти загрози нової глобальної кризи.

атака клонів

Атака клонів. Як інакше можна назвати настільки схожі дії найбільших центробанків щодо стримування фінансової кризи? Практично всі регулятори йдуть по шляху, прокладеному Федрезерву. Ще в Джексон-Хоул Бен Бернанке натякнув на третій раунд кількісного пом'якшення, а пізніше оголосив про його початку. У вересні ЄЦБ пообіцяв почати скуповувати бонди Іспанії та Італії. Банк Японії розширив пакет стимулюючих заходів до $ 1 трлн. А Банк Англії всього пару місяців назад збільшив суму викупу держоблігацій до 375 млрд фунтів і зараз розглядає можливість нового розширення програми. Складається враження, ніби монетарна влада діють спільно. А експерти впевнені, що праця ця не марна. В цілому роботу центробанків можна описати трьома головними тезами. По-перше, ЦБ вдається ефективно запобігати новий глобальний криза. По-друге, їх Ультрам'яка монетарна політика важлива, але не є панацеєю від усіх хвороб. Зате, по-третє, саме центробанки створюють урядам таке потрібне простір для маневрів і програм повернення до зростання.

думка експерта

Димитрій Пападімітріу

Глава Levy Institute of Economics

"Тон зазвичай задає ФРС, враховуючи те, що США є найбільшою світовою економікою. Безумовно, ФЕД втрутився, щоб заповнити пролом. За цим послідувало дію з боку ЄЦБ, навіть незважаючи на те що проблеми в єврозоні повністю відрізняються від проблем США. Решта центробанки світу повинні рухатися в тому ж напрямку. Тобто можна сказати про спробу скоординованих дій. Але це швидше через необхідність, ніж за планом ".

Хід конем

Зміни помітні навіть там, де куди раніше не доводилося навіть дивитися. Взяти, наприклад, Арабські Емірати. Два найбільші банки країни - Emirates NBD і National Bank of Abu Dhabi - встигли видати регіональним властям кредитів по 200% від свого капіталу. Третій банк - Abu Dhabi Commercial - майже 110%. Центробанк ще в квітні наказав звести це значення до 100% до 30 вересня, щоб знизити ризики розростання міхура. Але тепер, боячись придушити кредитування, може продовжити цейтнот до кінця I кварталу майбутнього року. Приклади ослаблення монетарної політики можна знайти в Азії, Східній Європі і навіть в Латинській Америці. Свій шлях обрав Китай. За останній рік Народний банк вже двічі знижував процентну ставку і тричі брався за ставку по депозитах, вивільнивши можливості до кредитування майже на $ 200 млрд. Більше того, за останній тиждень за операціями РЕПО він влив в економіку ще $ 58 млрд, що стало найбільшою короткостроковій ін'єкцією за всю історію. Але головне питання - так чи ефективні всі ці заходи? У кожній країні з'являється все більше критиків нинішнього стимулювання. Як старе ліки, до якого вже звик хворий організм і не реагує. Тим більше що ті ж Штати мають приклад явного провалу QE2. Адже за весь час з початку глобальної кризи американська економіка так і не змогла встати на ноги, Європа міцно занурилася в рецесію, а Китай в повній мірі відчуває на собі жорстку посадку. У такій ситуації заливати економіку грошима - значить лише відтягувати час. Світу потрібні нові механізми, до яких ще не встигла звикнути стара фінансова система.

думка експерта

Аллан Мельци

Професор політичної економіки Університету Carnegie Mellon University

"Останній раз з кількіснім пом'якшення смороду додали 600 мільярдів долларов, 500 мільярдів долларов ПІШЛИ в надлішкові резерви. Це Було Марні, це Нічого НЕ зроби. Решта 100 мільярдів долларов були куплені країнамі, Які НЕ Хотіли, щоб курс їх валют РІС, тому что смороду хотят Зберегти експорт. и смороду збільшілі Грошові запаси, знизу процентні ставки и внесли вклад в загальносвітову інфляцію ".
А в США в четвер буде опублікована стенограма Вереснева Засідання ФРС. Зараз ринки накрила хвиля сумнівів в ефективності останніх заходів американського ЦБ. Підлив масла у вогонь і глава Федерального резервного банку Філадельфії Чарльз Плоссер. Він заявив, що QE3 "не призведе до збільшення числа робочих місць і інвестицій". Адже навіть маючи можливість віддрукувати будь-яку кількість грошей, ФРС не здатна протистояти глобальній тенденції до економічного спаду.

думка експерта

Юфан Ху

Керуючий директор Haitong International Securities

"Я впевнена, що у QE3 буде короткостроковий ефект. А вплив на зростання в довгостроковій перспективі буде, швидше за все, дуже обмеженим. Тому що для росту необхідні додаткові, більш суттєві двигуни зростання. Новий етап кількісного пом'якшення зміг послабити побоювання з точки зору стану ліквідності, але на довгострокове зростання економіки ці заходи матимуть вкрай незначний вплив ".
5 октября, пятница
Я впевнена, що у QE3 буде короткостроковий ефект

У п'ятницю Сбербанк відзвітує про результати роботи у вересні.

У п'ятницю Сбербанк відзвітує про результати роботи у вересні. Це перша фінансова звітність після завершення угоди з продажу 7,5% акцій банку. 19 вересня найбільша кредитна організація Росії провела SPO на 160 млрд руб. Якщо нових акціонерів Ощадбанку і чекають сюрпризи, то тільки позитивні. За 8 місяців цього року чистий прибуток банку зріс на 6% і склала майже 240 млрд руб. Держбанк видав роздрібних кредитів на 1 трлн 200 млрд, що майже в 2 рази більше, ніж роком раніше.
У п'ятницю Сбербанк відзвітує про результати роботи у вересні

Lehman Brothers почне в жовтні другий раунд виплат кредиторам.

Один з найвідоміших банкрутів США зразка кризи 2008 р - Lehman Brothers - почне в жовтні другий раунд виплат кредиторам. Ще $ 10,5 млрд перейде від інвестбанку до позичальників, в числі яких Goldman Sachs, Fannie Mae, а також інші великі фінансові гравці. З урахуванням жовтневих виплат загальний обсяг компенсації складе $ 33 млрд. При цьому всього кредитори отримають лише $ 65 млрд. І це, звичайно, крапля в морі, адже всього до Lehman Brothers було подано заявок на компенсацію збитків в розмірі $ 300 млрд.
Тетяна Наумова, Ірина Матюшенко, Ігор Наймушин, Євген Новіков

Прощай двозначна прибутковість?
Як інакше можна назвати настільки схожі дії найбільших центробанків щодо стримування фінансової кризи?
Але головне питання - так чи ефективні всі ці заходи?
Новости