• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Прогноз курсу гривні

Новорічні свята майже підійшли до кінця, але погляд на пункти обміну валют святковому настрою не сприяє вже деякий час. Курс гривні впевнено подолав позначку 28 і поповзли чутки, що і 30 вже не за горами.

Національний банк виправдовується, що таке зростання долара пов'язане із сезонним спадом ділової активності, а отже - з пониженням надходження виручки від експортерів. Зокрема, в зимовий період знижуються надходження від експорту агропродукції. Отже, можна зробити висновок, що незабаром курс почне знижуватися.

Читайте також: Як отримати 10 $ для старту на Форекс

Сильно потряс перед святами Приватні, який досить несподівано для рядового громадянина націоналізували. Але чутки про те, що в Приваті не все гаразд, поширювалися вже давно. Було зрозуміло, що йому не дадуть впасти, так як банк системний. Варіант націоналізації був, мабуть, самий підходящий. До речі, коли в США була криза 2008 року, найбільші фінансові установи, які здавалися вічними, також були націоналізовані, щоб забезпечити стабільність на фінансовому ринку. Йдеться про федеральних іпотечних агентствах Fannie Mae (Фенні Мей) і Freddie Mac (Фредді Мак). Тобто це є нормальною світовою практикою і не призводить до втрат з боку клієнтів.

Якщо відійти від економічних термінів та зануритися в історію руху гривні на свята, то можна побачити, що і в 2015-му, і в 2016 році в цей період спостерігалося здешевлення національної валюти. Згодом ситуація вирівнювалася. Отже, панікувати рано.

Тим часом, зростання цін в Україні триває, але темпи його значно сповільнилися. Так, в грудні 2016 року споживча інфляція склала 12,4%, тоді як в 2015 році в цей же період ціни зросли на 43,3%. Зараз зростання показника, в основному, сприяло зростання тарифів на ЖКП.

Як повідомляє НБУ, зараз монетарна політика спрямована на уповільнення інфляції до 8% +/- 2 б.п. на кінець 2017 року і до 5% в середньостроковій перспективі.

Нагадаємо, що скорочення інфляції є однією з передумов зміцнення національної валюти. Звичайно, це не справа одного тижня, але шлях вірний.

Певні підстави для оптимізму також надає наближення засідання МВФ, на якому буде прийматися рішення про четвертий транш допомоги для України в розмірі $ 1.3 млрд. Офіційні представники МВФ кажуть про прогрес України і відзначають, що залишилося тільки підтягти реформу енергетичного ринку.

Що стосується прогнозів на цей тиждень, то курс долара на міжбанку може досягти позначки 27.90 / 28.00, але навряд чи перевищить їх.

огляд підготовлений
аналітичним відділом компанії ФорексПріват

огляд підготовлений   аналітичним відділом компанії ФорексПріват

Новости