• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

NEWSru.com :: Грошовою одиницею Криму з понеділка став рубль

Відповідно до закону про приєднання Криму до Росії, його грошовою одиницею став рубль, українська гривня може використовуватися в Криму до 1 січня 2016 року

Держрада Криму зобов'язав підприємства республіки з 24 березня приймати в якості оплати не тільки українську гривню, а й російський рубль.

Відповідно до закону про приєднання Криму до Росії, його грошовою одиницею став рубль, українська гривня може використовуватися в Криму до 1 січня 2016 року, повідомляє РІА Новини" .

Банк Криму з 24 березня буде інформувати населення республіки про офіційний курс української гривні до російського рубля. За словами першого віце-прем'єра Криму Рустама Теміргаліева, жителі регіону зможуть обмінювати валюту по фіксованим курсом - 3,8 рубля за гривню, що вище, ніж курс, встановлений російським Центробанком на 22 березня - 3,51 рубля за гривню.

З 24 березня 2014 року в Криму і Севастополі в рублях буде проводитися сплата податків, виплата зарплат бюджетникам, соціальні виплати, а також взаєморозрахунки з будь-яких платежів, якщо одна зі сторін є резидентом Росії. Виплати зарплат та пенсій в рублях в Криму розпочнуться 4-5 квітня, обіцяв Теміргалієв.

Ціни на товари і послуги будуть указуватися і в рублях, і в гривнях.

Для ряду магазинів перехід на розрахунки в двох валютах може затягнутися через необхідність перенастроювати касові апарати. Увечері в неділю в більшості продуктових магазинів Сімферополя ціни були вказані тільки в українських гривнях.

У торгових мережах пояснюють складності необхідністю перепрограмувати касові апарати на роботу з двома валютами.

За даними міністра економічного розвитку і торгівлі Криму Світлани Верби, на півострові діють 22 тисячі об'єктів торгівлі, а з настанням курортного сезону відкриваються ще 11 тисяч.

За повідомленнями кримського агентства "Кримінформ" , В деяких ресторанах оплату в рублях брали, не чекаючи 24 березня, але в чеках і рахунках і раніше вказується гривня, здачу теж дають в гривнях.

Продавці на ринках міста, які не використовують касові апарати, готові перейти на розрахунки в двох валютах негайно.

Перехід Криму на російський рубль може зайняти два-три місяці

За оцінкою міністра економічного розвитку Олексія Улюкаєва, перехід на рубль - "непросте технічне завдання", яка зажадає організації платежів і розрахунків, відкриття кореспондентських рахунків, ліцензування та налагодження банківської системи ", передає ІТАР-ТАСС.

На думку міністра, ходіння гривні в Криму поряд з рублем не повинно позначитися на курсі російської валюти. "Обсяги операцій з гривнею такі, що не чинитимуть макроекономічного впливу. По ВВП, за обсягом операцій, я думаю, що це менше одного відсотка обсягу нашого ВВП", - зазначив Улюкаєв.

"Технічно вони - рубль і гривня - можуть ходити. Одна з них буде ходити як іноземна валюта щодо нашої банківської системи", - пояснив він.

За підрахунками Улюкаєва, дефіцит бюджету Криму оцінюється в 80-90 млн доларів на місяць. За наявною оцінкою, рішення транспортних проблем півострова може обійтися в суму "до 100 млрд рублів", а інфраструктура зв'язку "може зажадати десятки мільярдів рублів".

Раніше заступник міністра фінансів Сергій Шаталов згадував про те, що в Криму можуть бути введені спеціальні податкові режими . "Приєднання Криму до Росії зажадає значних змін податкового законодавства - формування митної служби, податкової служби, податкової реєстрації юросіб і фізосіб і правил адаптації до російської податкової системі, - сказав він. - Будуть потрібні перехідні періоди. Не виключаю, що будуть спеціальні податкові режими".

У Криму 16 березня пройшов референдум про статус автономії, більше 96% висловилися за входження Криму до складу Росії, і 18 березня сторони підписали відповідний договір. Федеральні збори ратифікувала договір про приєднання Криму і прийняло федеральний конституційний закон про освіту в Російській Федерації двох нових суб'єктів - республіки Крим і міста федерального значення Севастополь. Президент Володимир Путін 21 березня підписав закон.

Новости