• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

МВФ вірить в здатність знизити інфляцію в Україні до 5% - НБУ

Вперше в історії України виконання мети щодо інфляції, яку встановив Національний банк, стало і одним з цільових показників програми МВФ.

Про це йдеться в заяві НБУ у відповідь на схвалення Радою директорів Міжнародного валютного фонду нової 14-місячної програми співпраці з Україною на умовах Stand-By Arrangement (SBA).

Програма фокусується, зокрема, на продовженні режиму таргетування інфляції і гнучкого курсоутворення гривні, які стали ефективним інструментом зниження інфляції в Україні з понад 60% в квітні 2015 року до поточних 10% і 5% в середньостроковій перспективі.

"Вперше в історії України виконання мети щодо інфляції, яку встановив Національний банк, стало і одним з цільових показників програми МВФ", - заявив глава НБУ Яків Смолій.

"Це підтверджує, що низька і стабільна інфляція є необхідною умовою сталого економічного зростання, а режим інфляційного таргетування - найефективніший шлях до неї. Загальні цілі в цій площині означають, що МВФ вірить в здатність Національного банку знизити інфляцію до 5% і утримувати її на такому рівні протягом тривалого періоду ", - підкреслив він.

Для цього, як зазначено в офіційній заяві МВФ, критичним буде збереження незалежності Національного банку.

Інший фокус нової програми - зміцнення фінансового сектора і подальше відновлення банківського кредитування.

Одним із структурних маяків програми стало прийняття Верховною Радою законопроекту про "сплите" (№ 2413-а), що дозволить втілити реформу небанківського фінансового сектора шляхом розподілу функцій регулювання ринків фінпослуг, які сьогодні здійснює Нацкомфінпослуг, між Національним банком та Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

"Разом з тим нова програма співпраці України і МВФ - це і" подушка безпеки ", яка допоможе підтримати макрофінансову стабільність в країні в умовах істотних платежів за зовнішнім боргом в розмірі близько 6 млрд доларів, які очікують нашу країну протягом наступного року", - зазначив Смолій.

За рахунок нової програми SBA обсягом 2,8 млрд СДР (близько 3,9 млрд доларів), залучення на міжнародних ринках капіталу завдяки гарантії на 750 млн доларів, яку вчора схвалила Рада виконавчих директорів Світового банку, а також фінансування від Європейської комісії обсягом 1 млрд євро Україна зможе збільшити міжнародні резерви до близько 20 млрд доларів на кінець 2018 року, що перевищує останній прогноз Національного банку, і підтримати їх на належному рівні в 2019 році.

Нагадаємо, прийнята Радою директорів МВФ 18 грудня програму передбачає надання першого траншу негайно в розмірі 1,4 млрд доларів, і перегляд виконання програми для виділення наступних виплат кожні півроку.

У Міністерстві фінансів заявили, що перший транш має надійти в Україні до 25 грудня.

Новости