• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Економісти дали несподіваний прогноз на курс рубля після Нового року

На початку 2017 го долар може впасти нижче 58-59 «дерев'яних»

А адже нинішній рік починався для рубля за упокій. Січень 2016- го став одним з найбільш провальних місяців в історії російської валюти. Її вартість за три тижні впала з 69,5 до 83,6 рубля за долар. Виною провалу як завжди виявилася нафту, що злетіла з $ 37 до $ 28 за барель.

Але трагедією для російської фінансової системи це не стало. Замість подальшого зниження наші грошові знаки стали рости в ціні, випереджаючи за темпами зростання більшість валют країн з економікою, що розвивається. Звичайно, коли «чорне золото» падало (наприклад, з середини до кінця літа барель подешевшав з $ 51 до $ 41), траплялися неприємні ситуації і з курсом (долар зростав до 67 рублів), але таких ексцесів, як в січні, більше не було. Навіть в умовах нестійких котирувань на вуглеводні курс невеликими кроками, через сходинку спотикаючись, але все-таки встановився в районі 64-62 рублів за долар. Знову ж, спасибі нафти. Грудневе угоду світових експортерів щодо зниження видобутку дозволило «бочці» кинути якір на планці в $ 55 і вище.

Але чи є надія, що короткочасна ейфорія рубля перетвориться в довготривалий тренд? Ціни на нафту можна порівняти з Пізанської вежею, яка начебто стоїть вже більше 650 років, але кожен, хто її бачить, гадає: або вона впаде на очах, або простоїть ще стільки ж.

Песимісти, які вважають, що нафта знову опуститься до $ 40, а долар дострибне до 75-80 рублів, притихли, але не поспішають йти зі сцени. Для цього є причини. Минулого тижня Федеральна резервна система США підняла базову ставку (аналог російської - ключовий) з 0,25-0,5% до 0,5-0,75%. Це перше підвищення з грудня 2015 року. У 2017 році ФРС має намір підвищити ставку ще тричі. Для долара це стане великим плюсом, а для рубля, відповідно, мінусом. За словами фінансового аналітика групи компаній «ФІНАМ» Тимура Нігматулліна, нафтові котирування номіновані в доларах і підвищення ставки ФРС може привести до їх зниження через зміцнення американської валюти.

На початку 2017 го долар може впасти нижче 58-59 «дерев'яних»   А адже нинішній рік починався для рубля за упокій

фото: Геннадій Черкасов

Тим часом ще до середини цього року росіяни накопичили на рахунках понад 23 трлн рублів, з яких понад 17 трлн вони відклали в російській валюті. Зараз ця сума знизилася, але все одно залишилася значною. Що ж тепер з цими рублями робити?

За словами заступника директора аналітичного департаменту Альпарі Наталії Мильчакова, у населення як і раніше є віра в рублевий внесок, але тільки якщо його тримати в надійному банку. Заощадження «з-під подушки» також варто розмістити в банку, щоб, незважаючи на інфляцію, вони приносили дохід. Ставку варто робити також на рубль. Або дві третини зберігати в російській валюті, а третина в доларах.

Падіння цін нижче $ 40 експерти вважають малоймовірним. Світова економіка виходить з кризи, і попит на сировину зросте. Але є небезпека, що на рубль буде тиснути російський уряд. У періоди кризи і низьких цін на нафту сильний рубль невигідний експортерам, до яких відноситься і наша країна. Чим дешевше нацвалюта, тим конкурентоздатною вітчизняні товари на світовому ринку.

«У 2017-му середньорічна ціна нафти буде не нижче $ 50. Це серйозний привід для зміцнення рубля. Короткостроково ЦБ буде чинити тиск на російську валюту, продаючи її на рівні 60 рублів за долар. Але ця інтервенція буде технічної - рублю треба «охолонути» після зростання », - вважає Наталя Мільчакова.

Це говорить про те, що рубль здавати досягнуті позиції поки не збирається. І навіть якщо кут падіння «Пізанської вежі» нафти стане ще більш гострим, то реакція російської валюти, швидше за все, не виявиться такою ж кардинальної.

Читайте інші матеріали спеціального проекту MK.ru "700 років рубля"

Але чи є надія, що короткочасна ейфорія рубля перетвориться в довготривалий тренд?
Що ж тепер з цими рублями робити?
Новости