• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

За що ми цінуємо ріжкові кавоварки

Це текст для тих, хто любить хорошу каву, планує купити ріжкову кавоварку, але поки не посвячений у тонкощі кавового мистецтва Це текст для тих, хто любить хорошу каву, планує купити ріжкову кавоварку, але поки не посвячений у тонкощі кавового мистецтва. Експерти і професіонали можуть далі не читати. Але для початківців кавоманів фундаментальна різниця між ріжковими і автоматичними кофемашинами часто не очевидна. Тим більше, що ціни на висококласні ріжкові кавоварки часто вище, ніж на суперсучасні автомати.

Фахівці стверджують, що по справжньому хороший еспресо може приготувати тільки професійний баріста у професійній кавомашині. І це буде саме ріжкова (по-іншому - холдерная) кавоварка.

І це буде саме ріжкова (по-іншому - холдерная) кавоварка

Свою назву ріжкова кавоварка отримала від найменування деталі, куди закладається мелену каву. Це фільтродержатель з ручкою, який і називається ріжок, він же холдер, він же портафільтр.

Рожок є одним з головних елементів конструкції Рожкової кавоварки . Щоб кава виходив смачним, ріжок повинен бути сталевим, масивним - так він довго зберігає температуру.


Еспрессо в ріжкової кавоварці готується так: в кавомолці, має регулятор ступеня помелу, готується свіжозмелений кави в кількості 6,5-7 грам. У процесі помелу кави відразу виявляється в чаші-фільтрі ріжка. Далі кави потрібно з рівномірним зусиллям ущільнити темпером для перетворення його в кавову таблетку, іменовану чалд. При цьому, якщо кава спресувати занадто сильно, то вода буде просочуватися повільніше, ніж потрібно, і еспрессо вийде гірким. А недостатньо запресованних кави буде, швидше за все, кислим - вода буде проходити дуже швидко. Далі ріжок потрібно вставити і щільно зафіксувати в роз'ємі вручений групи кавомашини і запустити подачу води.

Далі ріжок потрібно вставити і щільно зафіксувати в роз'ємі вручений групи кавомашини і запустити подачу води

Для правильної екстракції необхідно, щоб через каву пройшла вода з температурою 86-93 ° С і під тиском 9 бар. Час екстракції має скласти 20-30 секунд при витраті 6,5-7 грамів меленої кави на порцію 30-35 мл готового еспресо. Нормативи можуть варіюватися в залежності від сорту кави, ступеня обсмаження, особливостей купажу, смакових переваг бариста і т.д. і т.п. Чи не менше тонкощів в приготуванні молочної піни для капучіно.

І навіщо ж такі складності, коли є автоматичні кавоварки? Одне натискання - і кава готова. Хочеш еспресо, хочеш - капучіно! І ніяких магічних пасів і кілограмів зіпсованого кави!

Автоматичні кавомашини для будинку вибирають за простоту використання і сучасний дизайн. Автомати хороші в будь-яких інтер'єрах. Але ось кава з автомата в більшості випадків програє напою, приготовленого вручну. Він може бути пристойним, хорошим, дуже хорошим, але не чарівним. Чому?

Вся справа в тому, що на смак кави впливає безліч факторів: сорт, тонкість і рівномірність помелу, щільність кавовій таблетки, температура заварювання, час екстракції і т.д. і т.п. Ріжкові машини дозволяють управляти всіма цими параметрами, експериментувати з ними.

Домогтися видатного результату на автоматичній машині складно в силу технологічності і уніфікованості. Як би тонко ні налаштований автомат, скільки б ці установки не були відстежував, він готує найкраще з середнього, але не найкраще з можливого. Ось чому без людини в приготуванні справжнього еспрессо не обійтися.

Італійці, які винайшли еспресо і визначили його стандарти, сформулювали п равіло чотирьох «М» хорошого еспресо: Maсchina espresso - кавоварка, Mescolanza - суміш зерен, Macinatura - кавомолка і правильний помел , Mano dell'operattore - руки бариста: його вміння, чуття і талант. Тільки їх вдале поєднання гарантують еспресо високої якості.

Автоматичні машини не використовують в кафе та кав'ярні хорошого рівня ще й тому, що кава, який вони готують, не задовольняє міжнародним стандартам, розробленим в Національному інституті італійського еспресо (INEI), Брешіа, Італія.

Смак еспресо визначається трьома «P» - Potenza (потужний, сильний смак), Perfezione (чудовий, з абсолютною відсутністю дефектів), Profondita (з глибоким смаком). Кислота і гіркоту в кави повинні бути добре збалансовані, і жоден з цих смаків не повинен переважає над іншим. Терпкість відсутня або ледь помітна.

Згідно зі стандартами INEI, пінка (crema) італійського еспресо має колір фундука. Вона темно-коричнева по краях і містить коричнево-руді вкраплення. Крему повинна мати дуже тонку текстуру, її сітка щільна і в ній відсутні великі чи маленькі бульбашки.

У запаху еспресо можна відчути інтенсивний аромат з нотками квітів, фруктів, підсмаженого хліба і шоколаду. Всі ці аромати відчуваються і після одного ковтка кави протягом декількох секунд, іноді навіть кількох хвилин.

В автоматичних машинах еспресо буває недостатньо насичений через те, що рівень екстракції кави виявляється нижче необхідного. Серед основних причин цього - недостатня, в порівнянні з ручним трамбуванням, щільність таблетки і проблеми контороля часу протоки для конкретної кавової суміші. Крему в багатьох автоматичних машинах виходить за рахунок попереднього збивання кави, а не в результаті самої екстракції.

Цінителі еспресо вибирають ріжкові кавоварки для дому, тому, що їм важливо безпосередньо брати участь в процесі приготування кави, створювати свої власні рецепти, дізнаватися тонкощі і хитрощі справжнього еспрессо, капучіно, лате.

Кофемашина - річ не дешева, купується не на день і не на рік. Тим більше якщо мова йде хороших кавоварка. Тому до вибору потрібно підходити вдумливо , Орієнтуючись на значимість доброї кави у вашому повсякденному житті, фінансові пріоритети, наявність часу на приготування кави, готовність платити за якість.

Візьміть до уваги і те, що приготування еспрессо в ріжкової кавомашині - це багато в чому ритуал і магія. Вам доведеться витратити час на навчання і експерименти не тільки з кавоваркою, а й з кавомолкою , кавовим зерном . Ріжкова кавоварка робить еспресо сама.

Завдання автоматичної кавомашини - спростити життя сучасної людини, який обмежений у часі і цінує, коли хоч щось хороше може відбуватися без його участі і контролю.

Визначте, що вам ближче. Тоді прийняти рішення: купити ріжкову кавоварку або автоматичну, буде трохи простіше.

І навіщо ж такі складності, коли є автоматичні кавоварки?
Чому?
Новости