• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Скільки повинен з'їдати дитина віком 1 місяць

 1. Види вигодовування і скільки з'їдає новонароджений
 2. штучне вигодовування
 3. прикорм
 4. Чи вистачає дитині молока? Оцінка збільшення у вазі
 5. Важливість правильного харчування мами
 6. Чи можна давати воду дитині


Отже, вагітність і пологи залишилися в минулому і ваш довгоочікуваний малюк знаходиться в затишній домашній обстановці. Але питань менше не стає, адже він ще так крихкий, і так залежить від правильних дій мами. Питання «скільки повинен їсти дитина в перший місяць життя» цікавить будь-яку маму.

Види вигодовування і скільки з'їдає новонароджений

Грудне годування

При природному грудному вигодовуванні немає чітких норм, скільки повинен з'їдати малюк - він сам закінчить їсти, коли насититься При природному грудному вигодовуванні немає чітких норм, скільки повинен з'їдати малюк - він сам закінчить їсти, коли насититься. Частота годування в цьому віці може досягати 12 разів на добу, і педіатри радять давати груди маляті на першу вимогу - це важливо не тільки для зростання і розвитку дитини, але і для його емоційного стану.

штучне вигодовування

Якщо у мами немає молока, тоді малюка доводиться переводити на штучне вигодовування. У цьому випадку правильно розрахувати дозу їжі, яку повинен отримати дитина, дуже важливо - якщо харчування занадто мало, він буде голодний; якщо занадто багато - виникнуть проблеми з животиком. Від цього у дитини може підвищитися температура. Яка температура повинна бути у новонародженого ? Від болю в животі, а пізніше від болю прорізаються зубок і взагалі в стресових ситуаціях температура малюка може підвищуватися до 38 градусів, а під час сну опускатися до 35. Це нормально і не повинно викликати паніки у мам.

Небезпека перегодувати дитину велика, адже смоктати пляшечку набагато легше, ніж материнські груди. Режим годування теж має значення - штучні суміші засвоюються не повністю і значно повільніше, ніж грудне молоко.

Оптимальним буде годування малюка кожні 3 години з нічною перервою 5-6 годин і не рідше 6 разів за добу Оптимальним буде годування малюка кожні 3 години з нічною перервою 5-6 годин і не рідше 6 разів за добу. Багатьох мам напевно цікавить скільки саме грам повинен з'їдати новонароджений. Для розрахунку кількості молока при штучному вигодовуванні необхідна консультація педіатра. Самостійний розрахунок кількості молока для дитини можна зробити наступним чином: • Дітям до десятиденного віку потрібно отримувати молоко за одне годування в кількості днів від народження, помножене на 10. Для триденного малюка досить тридцяти мілілітрів, а для п'ятиденного - вже п'ятдесят. Це пов'язано зі збільшенням обсягу шлунка дитини, який активно росте. Для виявлення добової дози множимо кількість молока за разове годування на кількість годувань на добу;
 • Дітям від 10 днів і до місячного віку необхідно кількість їжі в обсязі однієї п'ятої маси тіла. Наприклад, якщо вага дитини 4000 грам, то йому потрібно 800 мілілітрів молока на добу для повноцінного харчування.

прикорм

Питання, чи вистачає дитині харчування для повноцінного розвитку, можна дозволити, поспостерігавши за ним. Якщо він активно пізнає навколишній світ, регулярно випорожнюється і добре набирає у вазі - можна бути спокійним, молока йому вистачає.

Якщо малюк, висмоктавши одну грудь, потім другу, все одно плаче і не витримує півтори години після годування, слід серйозно задуматися про прикорму.

Зараз пропонується величезний вибір різних сумішей для будь-якого віку діток, остаточно визначитися з якими вам допоможе лікар. Він підбере відповідну суміш з урахуванням віку і фізичних особливостей малюка і допоможе розрахувати необхідну дозу для повноцінної годівлі.

Згодом, в раціон малюка потрібно буде поступово вводити звичайну їжу. Зі скількох місяців можна підгодовувати дитину деякими стравами з вашого столу? Зазвичай з півроку, але якщо буде необхідно раніше, то ваш педіатр або медсестра повідомить вам про це на щомісячному огляді.

Чи вистачає дитині молока? Оцінка збільшення у вазі

Для розуміння, чи добре харчується малюк, раз на місяць проводять контрольне зважування. Хорошим показником можна назвати 20% надбавку від початкової маси тіла. Те, як змінюється вага дитини, і є основним показником достатності одержуваної їжі.

Оптимальним рішенням буде контролювати прибавку у вазі у малюка щотижня. При грудному вигодовуванні нормою буде прибавка в 150-200 грам за тиждень.

Якщо зміни більше або менше цих показників, задумайтеся - дитині або не вистачає молока, або його перегодовують. Можуть мати місце і інші причини. Тут в будь-якому випадку потрібна допомога педіатра.

Для встановлення необхідної малюком норми можна також скористатися наступними способами:

 • Зважування. Голодна дитина після ранкового стільця зважується, потім зважується повторно вже після годування. Виявлена ​​різниця у вазі і буде разової нормою в харчуванні для малюка. Точність ваг для цього способу є вирішальним фактором;
 • Зціджування. Молоко зціджує в пляшечку і відстежується, скільки дитина з'їла за одне годування.

Протягом першого місяця дитина повинна одужувати в середньому на 20 грамів на добу, разом за місяць вага виросте на 700-800 грам і складе приблизно 4100-4500 грам Протягом першого місяця дитина повинна одужувати в середньому на 20 грамів на добу, разом за місяць вага виросте на 700-800 грам і складе приблизно 4100-4500 грам. Однак жорстко спиратися на ці норми не варто - слід враховувати вагу і зріст малюка при народженні і його фізичні особливості.

Однак жорстко спиратися на ці норми не варто - слід враховувати вагу і зріст малюка при народженні і його фізичні особливості

Коли вам потрібно відлучитися від малюка більш ніж на три години, а він звик їсти ваше молоко. То вам необхідно зцідити молоко в пляшечку. Це можна зробити руками, але простіше використовувати молокоотсос. Який молокоотсос краще ви зможете дізнатися, поспілкувавшись зі знайомими мамами або на профільних форумах.

Якщо дитина часто плаче, то він не обов'язково голодний. Можливо у нього болить животик. Що робити, якщо у новонародженого коліки, ви можете прочитати в цій статті . Близько 70% дітей страждають від них в перші місяці життя. Це пов'язано з формуванням кишечника малюка.

Важливість правильного харчування мами

Частенько буває так, що дитина активно спустошує груди, але швидко знову стає голодним і не дає збільшення у вазі Частенько буває так, що дитина активно спустошує груди, але швидко знову стає голодним і не дає збільшення у вазі. Тоді мамі потрібно задуматися: чи правильно і чи достатньо вона харчується, так як якість харчування безпосередньо впливає на поживність грудного молока. Слід харчуватися правильно і різноманітно, остаточне меню при необхідності слід обговорити з лікарем.

Також, для підвищення апетиту дитини, необхідно більше гуляти. Малюк, регулярно буває на свіжому повітрі, добре їсть - а це запорука правильного розвитку.

Чи можна давати воду дитині

Крім грудного молока і сумішей дозволяється давати воду Крім грудного молока і сумішей дозволяється давати воду. Але педіатри схиляються до того, що необхідності в цьому немає, оскільки молоко покриває всі потреби дитини в правильному харчуванні. Воду можна давати тільки в жарку погоду, при високій температурі чи інших проблемах зі здоров'ям і не більше 35 мілілітрів на добу.

Правильне харчування - запорука повноцінного розвитку малюка, спільно з педіатром ви зможете підібрати підходящу саме вашій дитині схему прийому їжі, яка забезпечить йому міцне здоров'я і активне зростання.


Читайте також:

Чи вистачає дитині молока?
Новости