• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Оснащення махової вудки: підбираємо вудилище, коннектор, волосінь, поплавок, повадок, грузила і гачок

 1. вибір вудилища
 2. елементи оснащення
 3. конектор
 4. Основна волосінь
 5. Вибір поплавця для махової вудки
 6. Грузила, поводок і гачок
 7. Монтаж оснащення для махової вудки
 8. техніка лову
 9. Майстер - клас оснащення махової вудки поплавця

Махова вудка або як її ще називають вудка з глухим оснащенням дуже широко відома серед рибалок і дуже затребувана. Ловити такий вудкою можна як з берега, так і з човна в акваторії зі слабкою течією. Оснащення вудки складається з вудилища, вони можуть бути склопластикові або вуглепластикові, ще нам потрібен буде коннектор, поплавок, волосінь, набір вантажив, волосінь для повідця і гачок.

Також потрібні будуть кріплення для поплавка, вони бувають різноманітні і підбирати їх потрібно в залежності від моделі. На сьогоднішній день Махова вудка невигадлива і доступна снасть, з її допомогою можна рибалити в будь-яких умовах. Специфічність риболовлі маховою вудкою є те, що волосінь завжди натягнута так, що вона не лежить на воді, а від поплавка тягнеться до кінчика вудилища.

Цей особливість дозволяє рибалці тут же зреагувати навіть на легке дію чутливого поплавця. Маховою вудкою можна зловити будь-яку рибу, різних порід. Більш детально обговорити особливості махової вудки поплавця пропонуємо далі в нашому огляді.

вибір вудилища

Довжина махового вудилища має широкий діапазон від 2 до 12 метрів, рідко більше і підбирається в залежності від умов і дистанцій, на яких проводиться лов. Матеріалом для вудилищ служить склопластик, композитні матеріали (комбінація зі склопластику і вуглепластика) і вуглепластик.

Склопластикові вудилища найбільш дешеві, але важкі і мають більш повільний лад, що для махової снасті не завжди добре. Такі вудилища можна використовувати довжиною до 4-5 метрів. Їх можна порекомендувати для початківців рибалок.

Вуглепластикові вудилища найбільш легкі і мають швидкий лад, але коштують вони набагато дорожче і вимагають обережного поводження (вуглепластик боїться ударів) Вуглепластикові вудилища найбільш легкі і мають швидкий лад, але коштують вони набагато дорожче і вимагають обережного поводження (вуглепластик боїться ударів). Якщо вам необхідно дуже довге вудлище, то краще віддати перевагу вуглеплатику. Проміжне становище за характеристиками і ціною займають вудилища з композитних матеріалів.

Спосіб з'єднання колін вудлища може бути телескопічним або штекерним. Нерідко в одному вудилище використовуються обидва способи: останні коліна мають телескопічне з'єднання, а більш товсті приєднуються штекерним способом, так будуються довгі вудлища. Такий прийом дозволяє, використовуючи ту чи іншу кількість приєднаних штекерних колін, отримувати різну робочу довжину вудилища.

Останнє коліно махового вудилища - хлист - за своєю будовою може бути порожнистим, монолітним, комбінованим (в порожнисту більш товсту частину вклеюється монолітне закінчення). Кінчик хлиста дуже тонкий, часом менше 1 мм, і гнучкий, що дозволяє ефективно працювати з легкими оснащеннями, а також гасити ривки риби. Махові вудлища випускаються різної потужності: від легких, «уклеечних», до потужних коропових, призначених для великої риби.

Останнім часом стали популярні карбонові вудилища, що поєднують в собі міцність і легкість.

елементи оснащення

Як би там не було, але Махова вудка - найбільш демократична і доступна снасть, яка дозволяє ловити в самих різних умовах. Махова вудка надзвичайно проста, в ній немає нічого зайвого.

Для складання махової вудки, крім самого вудилища, вам знадобляться: коннектор, волосінь, поплавок, набір вантажив, трохи тонша ліска для повідця і гачок. Ще знадобиться кріплення для поплавка, вони бувають різні і вибираються в залежності від моделі.

конектор

Конектор не є частиною самої оснащення махової вудки, він потрібен для її пристібання до вудилища Конектор не є частиною самої оснащення махової вудки, він потрібен для її пристібання до вудилища. Конектор дозволить вам швидко змінити оснащення, без втрати часу під час клювання риби. Кріпиться він до кінчика вудилища. Коннектори бувають покупні, закріплені виробником і саморобні.

До покупним відносяться пластмасові засувки, які приклеюються до кінчика вудилища. При покупці такого коннектора потрібно обов'язково його приміряти на вудилище, так як вони виготовляються під різні діаметри. На якісних вудилища зазвичай сам встановлює такі коннектори, а на більш дешевих приклеюється спеціальний канат.

Застосовуйте покупні пластмасові коннектори, вони на відміну від саморобних НЕ перетирають лісочку, і більш надійні ніж коннектори з каната.

Найпопулярніші саморобні коннектори - це мідна зволікання складена навпіл і примотати ниткою до кінчика вудилища, але я віддаю перевагу оснащувати її карабинчиком, а нитку проклевать клеєм після обмотки.

Основна волосінь

Ще одна важлива оздоба махової вудки - це волосінь . Головний критерій вибору такого елемента при конкретних умовах риболовлі і потужності вудлища полягає в наступному: чим тонше, тим краще. У рибальському арсеналі рекомендується мати діаметр волосіні від 0,08 до 0,14 мм. Великі діаметри застосовувати недоцільно.

Вибір поплавця для махової вудки

Вантажопідйомність поплавка для махової вудки вибирається виходячи від довжини вудилища Вантажопідйомність поплавка для махової вудки вибирається виходячи від довжини вудилища. Вудку довжиною до 5 метрів оснащують поплавком вантажопідйомність не більше 1,5 гр, на довжину вудилища в 5 - 6 метрів ставиться поплавець від 1 до 3 грамів, для 7 - 8 метрової вудки вибираємо поплавці вантажопідйомністю 3 .. 5 гр, а на 9 - 10 метрів від 4 до 8 гр.

Крім вантажопідйомності поплавця є ще один важливий параметр - форма. Розглянемо три основні форми.

 • Тіло поплавця виконано потовщенням вниз і звужується до антени. Такий поплавок відмінно підходить для риболовлі на ставках, озерах та інших водоймах зі слабким плином. Він дуже чутливий, і мляві клювання будуть добре помітні. Також варто відзначити сто такий поплавок краще за всіх показує клювання на підйом, тому його варто застосовувати для лову карася, ляща та інших донних риб.
 • Форма тіла поплавця виконана у вигляді оливки. Завдяки своїй формі така модель краще тримається на воді, тому її застосовують для лову на течії або при вітрі. Такі поплавці краще працюють на потонув.
 • Форма «Бочки» або «Яйця». Такі поплавці поступаються іншим варіантам в чутливості, але краще інших утримуються на воді. Застосовувати їх варто якщо в місці лову риби сильна течія, а також під час сильного вітру.

Грузила, поводок і гачок

При складанні оснастки потрібно мати при собі набір важків. повідець вибирається тонше основної волосіні, зазвичай на 0,02 мм. Наприклад, якщо основна волосінь діаметром 0,18 мм - поводок варто взяти діаметром 0,16 мм. Довжина повідця варіює від 10 до 30 сантиметрів. Розмір гачка вибирається в залежності від розміру риби.

Розмір  гачка  вибирається в залежності від розміру риби

Успіх вудіння поплавцевою вудкою полягає в якісній оснащенні. грамотна оснащення поплавковою вудки - це запорука перемоги при затриманні заповітного трофея.

Існують різні види оснащення зимової вудки поплавця, розглянемо три найбільш вдалих способу тут.

Окунева рибалка - це прекрасний привід поекспериментувати з приманками. Обговоримо улюблені колебалки окуня тут .

Монтаж оснащення для махової вудки

 1. На кінці основної жилки в'яжемо звичайну петлю, одягаємо її в коннектор.
 2. Відміряємо довжину волосіні рівну довжині вудлища.
 3. Одягаємо на волосінь поплавок і його фіксатор. Зазвичай це гумова трубочка або спеціальний фіксатор, які кріплять поплавець до волосіні наглухо. Деякі рибалки використовують ковзний поплавець. Його пересування вгору по волосіні обмежується силіконовим стопором при бажанні його можна підперти і знизу таким же стопором. Таку оснастку вважають зайвою для маха, але в її захист скажу при використанні легких снастей на вітрі вона закидається легше інших.
 4. На кінці волосіні (нижче поплавця) кріпимо грузила. Спочатку одягається оливка вагою на 1 грам менше вантажопідйомності поплавця, а решті вага добирається дробинками. Після того як грузила закріплені - зрушуємо їх вгору по волосіні, а місце де їх обжимали - відрізаємо (в тому місці волосінь втрачає міцність). У правильно огруженія поплавка антена повинна стирчати з води на 2 - 4 сантиметри.
 5. На кінці волосіні в'яжемо петлю (деякі рибалки, в тому числі і я, одягають на неї карабін), на яку буде одягатися поводок з прив'язаним гачком. Завдяки цій петлі при обриві повідця - його можна буде швидко змінити.
 6. У петлі залишаємо 1-2 грузила, інші ж разом з оливами перемещаем вгору по волосіні на 30 сантиметрів. Так наша оснащення буде менш помітна для риби при клюванні, адже їй потрібно буде відірвати від дна 1 - 2 грузила, а не все. Це не єдино вірний варіант розташування вантажив, а скажімо так - універсальний. Можна робити більше 2 груп вантажив, але не раджу робити більше 4-х. Чим більше груп і більше відстань між ними - тим повільніше опускається на дно гачок.
 7. Одягаємо в петлю гачок з повідцем. Використання повідця при зачепі за дно допоможе зберегти більшу частину оснащення, і ви втратите тільки гачок.

Оснащення махової вудки готова. Тепер беремо мотовило і змотуємо на нього оснащення.

техніка лову

Для вдалої риболовлі маховою вудкою найголовніше - вибрати правильну глибину, яка виставляється грузилом. Уловисту місце визначається по рельєфу дна: донні камені, бровки, ями, ухили і так далі. Ловля маховою вудкою передбачає використання прикормки, зазвичай скочуються в кульки. Частота підгодовування залежить від активності клювання: чим частіше риба клює, тим рідше слід використовувати підгодовування.

Закид оснастки при лові на махову вудку зазвичай відбувається різким помахом через спини, проте, при використанні коротких вудилищ можна робити маятниковий занедбаність, притримуючи оснащення. Для ефективної підсічки необхідно стежити за натягом волосіні між вершинкой вудилища і поплавком. Сама підсікання виробляється шляхом швидкого, але нерізкого підняття вудилища вгору.

Майстер - клас оснащення махової вудки поплавця

Досвідчений рибалка показує і дає поради як правильно оснастити махову вудку поплавця.

 1. sibtrophy.ru
 2. podsekai.in.ua
 3. www.syl.ru
 4. gdekluet.ru
 5. primanki.com

Новости