• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Монети СРСР, 1924 рік. Частина 3.

Один полтинник. 1924 рік.

Срібні монети СРСР 1924 роки не є великою рідкістю на нумізматичному ринку, тому що випускалися досить великими тиражами. Тому вартість звичайних тиражних монет в середньому стані збереження мало відрізняється від вартості що міститься в них срібла. Але серед цих монет зустрічаються і різновиди, які можуть викликати досить великий інтерес у колекціонерів і коштувати чималих грошей. Особливо багатим на такі різновиди є срібний полтинник 1924 року. В даний час налічується близько 20 варіантів цих полтиника з різним поєднанням штемпелів лицьової і зворотної сторін і з різними варіантами гуртового напису. Самим легендарним і дорогим півсотнею є пробний полтинник, виготовлений на Лондонському монетному дворі. У гуртового напису цього півгривні ініціали начальника монетних переділів Томаса Росса (а Томаса в Росії чомусь називали Фомою) вказувалися через "фіту": "ЧИСТОГО СЕРЕБРА 9 ГРАМ (2 ЗОЛОТНИКА 10,5 ЧАСТКОЮ) (?. Р)". Але "фіта" (?) Була виключена з російської мови орфографічною реформою 1917-1918 років. Тому така гуртова напис була відхилена і для тиражної монети була затверджена напис: "ЧИСТОГО СЕРЕБРА 9 ГРАМ (2 3.10,5Д) Т.Р"

Гурт пробного півгривні, 1924 рік.

Передбачається, що існує близько десятка пробних англійських срібних полтиника 1924 року - п'ять монет в приватних колекціях, а доля решти монет невідома. Одна з таких монет була продана на нумізматичному аукціоні фірми «МОНЕТИ та МЕДАЛІ» в жовтні 2007 року, лот 497. Вартість цього лота перевищила 50000 доларів США.

Аукціонна вартість тиражних срібних монет СРСР 1924 року, в залежності від їх збереження , Представлена ​​в таблиці.

У таблиці вказана середня ціна за кількома аукціонів і кількома лотами. Таблиця змальована з сайту Архів Монет і актуальна на 10 березня 2012 року.

Новости