• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Які існують проби золота. Проба визначає якість

Проба золота визначає якість сплаву, чим вища проба - тим дорожче дорогоцінний метал Проба золота визначає якість сплаву, чим вища проба - тим дорожче дорогоцінний метал. адже золото в чистому вигляді - м'який метал, використовувати його неможливо, тому в нього додають домішки.

Російське законодавство дуже чітко регулює якої проби золото має застосовуватися в тій чи іншій промисловості. Всі нюанси прописані в постанові Уряду РФ від 18 червня 1999 р №643 «Про порядок опробування та клеймування виробів з дорогоцінних металів». Так, наприклад, в ювелірній промисловості використовують золото 375, 500, 583, 585, 750 і 958 проби. Кожна прикраса проходить спеціальну експертизу, результат якої відбивається у вигляді клейма.

Найцінніше золото - це золото 999 проби, це означає, що з 1000 частин цього дорогоцінного металу 999 - золото. Але таке золото практично не використовується зараз при виготовленні ювелірних прикрас, це було поширене в царські століття, такі прикраси, як правило, масивні і важкі. Наприклад, в золоті 585 проби, 415 частин - домішки (лігатура). Завдяки їм метал приймає різні властивості, наприклад, твердість, гнучкість, колір.

Золото з клеймом 585 широко поширене в ювелірній промисловості, як правило, в якості лігатури додається срібло, мідь, паладій , Нікель. До слова, саме домішки надають золоту відтінок. Наприклад, мідь робить золото червоним, його в основному роблять в Росії, хоча за кордоном воліють жовте золото.

Жовтий колір - найприродніший для цього благородного металу, жовте золото має 750 пробу. Є і чорне золото, його отримують шляхом покриття металу чорним родієм або рутенію гальванічним методом. Біле золото виходить завдяки додаванню паладію.

Новости