• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

«Золотий Гонконг»: велика трійка ювелірних корпорацій

Основні великі Гонконгські ювелірні компанії добре позиціоновані для забезпечення подальшого зростання, незважаючи на значне падіння надходжень цього року. Але всі вони дотримується різних стратегій для отримання вигоди від прогнозованого зростання ювелірного ринку Китаю, починаючи з зсуву компанії Chow Tai Fook в сторону моделі франчайзингу, до розрахунку компанії Chow Sang Sang на власні магазини. Ці дві компанії разом з Luk Fook Holdings показували швидке зростання в останні 15 років, в основному за рахунок їх успішного поширення на материковий Китай, ставши самими домінуючими ювелірними компаніями в регіоні.

«Світові бренди, наприклад, Tiffany, присутні в Гонконзі, але Chow Tai Fook, Chow Sang Sang і Luk Fook є найактивнішими ювелірними ритейлерами з точки зору якості, обслуговування і ціни в цьому регіоні і, ймовірно, в світі», - зазначає Мехул злодія (Mehul Vora), директор з продажу компанії Gemasia (Hong Kong) Limited, що виробляє ювелірні вироби і годинники з діамантами.

2013 рік був особливо вдалим для компаній, коли зниження цін на золото викликало ажіотажний попит на золоті вироби серед китайських споживачів. Але в 2014 році надходження скоротилися в порівнянні з високими торішніми надходженнями і прибутками.

Chow Sang Sang на цьому тижні повідомила, що обсяг її роздрібних продажів впав на 25 відсотків у річному вирахуванні до $ 1,06 млрд (HKD 8,214 млрд) на фінансовому півріччі, що закінчився 30 червня 2014 року. Прибуток скоротився на 15% до $ 67,1 млн (HKD 519,8 млн). Раніше Chow Tai Fook також повідомляла, що обсяг роздрібних продажів впав на 32% в першому фінансовому кварталі, що закінчився 30 червня, а обсяг порівнянних магазинних продажів Luk Fook впав на 54%.

Тим не менш, прогноз щодо попиту в цьому регіоні залишається позитивним. Хоча Сполучені Штати залишаються найбільшим ринком для діамантових ювелірних виробів, Китай посів перше місце в світі як загальний ринок ювелірних виробів, згідно з даними Всесвітньої золотої ради (World Gold Council, WGC). За оцінками, наведеними в недавно випущеному звіті WGC, попит на золоті ювелірні вироби в Китаї становить близько 30 відсотків світового попиту, і очікується його зростання з 669 тонн у 2013 році до 780 тонн до 2017 року.

За оцінками, наведеними в недавно випущеному звіті WGC, попит на золоті ювелірні вироби в Китаї становить близько 30 відсотків світового попиту, і очікується його зростання з 669 тонн у 2013 році до 780 тонн до 2017 року

Хоча WGC повідомляв, що зараз в Китаї діє понад 100 000 фірмових магазинів роздрібної торгівлі, що продають 24-каратне золото, аналітики відзначають впевнене присутність брендів і позиціонування цієї «великої трійки».

Зміцнивши становище своїх брендів в материковому Китаї за рахунок продажів ювелірних виробів китайським туристам в Гонконзі і Макао, ці три компанії розширюють свою фізичну присутність в Китаї, використовуючи різні стратегії для прискорення зростання.

Франчайзинг в містах нижчого рівня

Chow Tai Fook, що вважається найбільшою ювелірною компанією в регіоні, якщо не в світі, широко присутня в материковому Китаї. З 2 077 точок продажу годинників і ювелірних виробів, що належать цій компанії за станом на 31 березня 2014 року, 1 965 були розташовані в материковому Китаї, що становить 55% з $ 9,99 млрд (HKD 77,407 млрд) від загального обсягу надходжень, отриманих в протягом цього фінансового року. Представник компанії розповів, що ця компанія була відкрита в 1929 році як ювелірна майстерня в Гуанчжоу (Південний Китай), і потім зміцнилася в Гонконзі за допомогою декількох нововведень, які допомогли бренду завоювати репутацію завдяки якості та домогтися довіри споживачів.

Представник компанії пояснив, що серед її нововведень було рішення, прийняте в 1956 році ввести на ринок ювелірні вироби з чистого золота проби 99,99 відсотків, що підвищило їх привабливість для місцевих покупців, які купували золоті ювелірні вироби в якості інвестицій. Аналогічним чином, її політика фіксованої ціни, введена в 1990 році, переконала споживачів, що вони отримують справедливу купівельну ціну і не потрібно традиційно торгуватися з ювелірами, як було до цього.

Після створення міцного бренду в Китаї зростання Chow Tai Fook був зосереджений на провідних економічних центрах, які називаються містами першого і другого рівня. В даний час компанія розширюється більш активно в невеликі і порівняно небагаті ринки - міста третього і четвертого рівня, де зазвичай мало конкуренції з боку світових брендів предметів розкоші та інших гонконгських ювелірів. У фінансовому 2013-2014 році 64% відкритих магазинів мережі Chow Tai Fook припадають на міста нижчого рівня.

Поряд з цим просуванням, компанія все більше розраховує на модель франчайзингу, в той час як раніше вона зосереджувала свою увагу на відкритті власних магазинів. Один незалежний ювелір, знайомий з цими трьома великими ювелірними компаніями, який побажав залишитися анонімним, пояснив, що початкова стратегія компанії Chow Tai Fook в Китаї полягала в тому, щоб сформувати основну групу добре навченого компетентного персоналу, перш ніж починати поширення своєї мережі магазинів, і це можна було досягти тільки за допомогою власних магазинів.

Домігшись цього, Chow Tai Fook зараз переніс цю стратегію на модель франчайзингу. "Ми очікуємо, що співвідношення магазинів по моделі франчайзингу продовжить зростання в майбутньому в міру того, як ми будемо все більше зосереджувати свою увагу на відкритті точок продажу в містах третього і більш низького рівня», - сказав представник Chow Tai Fook виданню Rapaport News.

створення ніші

На відміну від неї, компанія Chow Sang Sang, також переїхала в 1948 році з Гуанчжоу в Гонконг, має порівняно невелику мережу власних магазинів в материковому Китаї. В кінці 2013 року ювелірна компанія мала 298 магазинами в Китаї із загального числа 377 магазинів по всьому світу. На магазини цієї компанії в Китаї припадає 37% її загальних надходжень, що становлять $ 2,57 млрд (HKD19,943 млрд) за фінансовий рік, що закінчився 31 грудня 2013 року.

З часу відкриття свого першого магазина на материку в 1998 році компанія продовжує зосереджувати свою увагу на продажу своїх ювелірних виробів у великих космополітичних і економічних центрах Китаю, де у споживачів зазвичай вище особисті доходи, ніж в містах нижчого рівня.

«Для Chow Sang Sang не обов'язково погано, що у них немає багато магазинів, як у Chow Tai Fook або Luk Fook, - сказав незалежний ювелір. - Chow Sang Sang намагається бути більш ексклюзивною серед китайських ювелірних компаній і прагне створити щось унікальне за допомогою своєї бізнес стратегії, стилю продукції і навіть зв'язків з громадськістю ». Представники компанії Chow Sang Sang ухилилися від коментарів для цієї доповіді, так як у компанії було затишшя перед опублікуванням проміжних результатів своєї діяльності.

швидке просування

Якщо Chow Sang Sang використовує більш консервативний і нішевий підхід для того, щоб зайняти своє становище в Китаї, то Luk Fook використовує підхід, що полягає в більш агресивному просуванні. Luk Fook, заснована в 1991 році, зросла за рахунок надання ліцензій ювелірними магазинами в материків Китаї у вигляді франчайзингу та постачання їм ювелірної продукції Luk Fook за оптовими цінами.

«Luk Fook є відносним новачком в Гонконзі, - сказав Майкл Хуан (Michael Huang), керуючий директор Diamond Index Group, постачальника дорогих діамантів і ювелірних виробів з діамантами в Китай і Гонконг. - Chow Tai Fook і Chow Sang Sang мають більш давнє походження, що відноситься до першої епохи гонконгських ювелірних виробів в 1970-і і 1980-і роки, коли Гонконг служив ювелірною фабрикою для всього світу ».

Хуанг пояснив, що масовий приплив китайських туристів, які відвідують Гонконг і Макао з кінця 1990-х років, прискорив зростання компанії Luk Fook і перетворення її в значну мережу роздрібної торгівлі в Гонконзі. Він додав, що ці туристи купують ювелірні вироби та інші предмети розкоші під час свого перебування і їх витрати сприяли появі великої кількості ювелірних магазинів в Гонконгу і Макао в останні два десятиліття.

За словами представника Luk Fook, компанія відкрила свій перший магазин на основі франчайзингу в материковому Китаї в 1994 році. До березня 2014 року 93% з її 1 208 точок роздрібної торгівлі в материковому Китаї були на основі франчайзингу.

Але, хоча підхід Luk Fook допоміг компанії створити велику мережу магазинів роздрібної торгівлі брендованими товарами, власники підприємств, що працюють за моделлю франчайзингу, отримують бόльшую частина прибутку від роздрібної торгівлі через їх магазини. В результаті, лише 22% від надходжень Luk Fook, складових $ 2,48 млрд (HKD 19,21 млрд) за фінансовий рік, що закінчився в березні 2014 року, отримані від її магазинів в Китаї, незважаючи на той факт, що розташоване там близько 95 % від загального числа магазинів.

Крім того, хоча Luk Fook спочатку зосереджувала свою увагу на більш розвинених ринках ювелірних виробів першого і другого рівня, її нинішня стратегія змінилася, так як вона прагне розширювати свою мережу магазинів роздрібних торгівлі щорічно на 15%.

«З метою цілковитого використання величезного потенціалу китайського ринку Luk Fook планує продовжити розширення своєї мережі рітейлу в міста третього і більш низького рівня за допомогою франчайзингових магазинів, - сказав представник Luk Fook виданню Rapaport News. - Ми також зробимо маркетинговий крок і відкриємо [власні флагманські магазини] в великих містах для зміцнення своєї присутності на ринку ».
У відповідності зі своєю стратегією швидкого просування Luk Fook недавно придбала 50-відсоткову частку в China Gold Silver Group Company Limited, яка має понад 400 торгових точок в Китаї, які працюють під брендом 3-D Gold.

Незалежний ювелір підкреслив, що Luk Fook послідовно націлюється майже на всі міста і райони. «Я думаю, що це частина її корпоративного характеру, що вони активно відкривають магазини всюди, де можуть - навіть в містах першого і другого рівня, де вже існують підприємства, що працюють за моделлю франчайзингу Luk Fook, - сказав він. - Chow Tai Fook буде проявляти обережність і не допускатиме будь-якого франчайзингу в містах першого рівня або в районах, де є власні магазини, в яких справи йдуть добре ».

Орієнтовані на зростання

Незалежно від відмінності стратегій у цих трьох компаній, їх успіх великою мірою залежить від ринку золота. Загальний асортимент продукції все ще досить схожий в портфоліо цих трьох компаній.

У 2014 фінансовому році 61% обсягу роздрібних продажів склали вироби з золота, а 21% - ювелірні вироби з дорогоцінними каменями, а решта - вироби з платини і годинник. У компанії Luk Fook 67% обсягу продажів складають вироби з золота і платини, а 33% - ювелірні вироби з дорогоцінними каменями.

Chow Sang Sang робить розбивки загального обсягу продажів на обсяг продажів виробів із золота і ювелірних виробів з дорогоцінним камінням. Але в 2012 році інвестиційний банк Oriental Patron оцінив, що 62 - 66% загального обсягу продажів склали вироби з золота, а 31 - 34% обсягу продажів - це ювелірні вироби з дорогоцінними каменями, а решта в основному складали годинник.

Діамантової галузі переконує те, що обсяг продажів ювелірних виробів з дорогоцінним камінням зберіг помірне зростання в поточному фінансовому році, а обсяг продажів золотих ювелірних виробів знизився. Аналітики з BNP Paribas Securities (Aзіатское відділення) відзначили, що відбувається структурне зрушення від золотих ювелірних виробів до ювелірних виробів з дорогоцінним камінням, який є рушійною силою консолідації ринку і призведе до збільшення прибутковості. Аналітики також прогнозують, що в найближчі роки попит на ювелірні вироби випередить загальне економічне зростання.

«Зростання особистих доходів в Китаї, що супроводжується зростанням середнього класу, повинен залишатися рушійною силою для попиту на ювелірні вироби, - писав аналітик BNP Paribas в звіті, опублікованому в березні 2013 року. - Ми вважаємо, що зростання особистих доходів надасть мультиплікативний ефект на попит на ювелірні вироби, а обсяг роздрібних продажів галузі перевищить загальний обсяг роздрібних продажів в Китаї.
На час забувши про прогнозоване зниження обсягів продажів в 2014 році, можна очікувати, що в найближчі роки ці тенденції в області особистих доходів і смаків споживача позначаться на діяльності гонконгської «великої трійки». Дотримуючись різних стратегій, Chow Tai Fook, Chow Sang Sang і Luk Fook намір використовувати переваги, що надаються очікуваним зростанням простору ювелірних виробів в Китаї.

Нагадаємо, що Chow Tai Fook завершує будівництво найвищого хмарочоса в третьому за величиною місті Китаю - Гуанчжоу (Південний Китай, столиця провінції Гуандун). Rapaport News

Новости