• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Зараз найкращий час для запуску стартапу в Гонконзі

 1. Ефективна правова система і низькі податкові ставки
 2. географічна доступність
 3. Підтримка hardware-стартапів
 4. Корисні державні програми
 5. всебічна допомога
 6. Трохи дьогтю в бочці меду

Гонконг є однією з кращих юрисдикцій для організації стартапа і виходу на азіатський ринок завдяки сприятливому середовищі для ведення бізнесу. Деяким стартапам в Гонконзі надається підтримка за допомогою додаткового фінансування на дослідницьку діяльність, різноманітні гранти. Саме тому варто звернути пильну увагу на можливість запуску стартапу в Гонконзі.

Ефективна правова система і низькі податкові ставки

Гонконг відомий не тільки своєю незалежною і об'єктивною правовою системою, але також статусом вільного ринку з низькими податковими ставками. При подачі заявки для реєстрації нової компанії, видача свідоцтва про реєстрацію вашого бізнесу займе всього тридцять хвилин.

Максимальна податкова ставка при реєстрації компанії в Гонконзі становить всього 16,5% (не включаючи в себе суми, що оподатковуються, такі як збитки компанії, мита за реєстрацію патенту і т.д.). Дана ставка набагато нижче, ніж, наприклад, в Швейцарії (24%), Китаї (25%), Великобританії (31%) і США (39%).

географічна доступність

У географічному відношенні Гонконг розташовується в центральній частині азіатського регіону. Більшість найбільших міст Азії знаходяться в трьох годинах польоту від Гонконгу. У найближчому майбутньому також з'явиться можливість дістатися до будь-якого міста Китаю по залізничній експрес-магістралі Гуанчжоу-Шеньчжень-Гонконг. Подорож дозволить зробити поїздку туди і назад за один день.

Підтримка hardware-стартапів

Транспортне сполучення між Китаєм і Гонконгом надзвичайно зручно (за дві години можна дістатися з Коулуна в Гуанчжоу). Hardware-стартапи, відкриті в Гонконзі дають хорошу можливість вести бізнес, проживаючи в місті, при цьому без праці здійснювати поставки необхідного обладнання з Шеньчженя.

Корисні державні програми

Питання державної підтримки стартапу в Гонконзі може бути не дуже привабливим, але, тим не менш, він грає ключову роль в міській екосистемі стартапів.

Наприклад, гонконгський стартап- «єдиноріг», компанія GoGoVan, була заснована завдяки державній інкубаційній програмі Cyberport в 2014 році. Дана програма надає стартап-компаній фінансову підтримку понад 40 тисяч доларів США (так само 330 тисячам Гонконзьких доларів) протягом двадцяти чотирьох місяців. Офіси Cyberport відкриті також в Шанхаї і Гуанчжоу, даючи можливість місцевим стартапам вийти на ринок Китаю.

науковий парк Global Acceleration Academy є ще один успішний приклад бізнес-інкубатора, що дає можливість співпраці початківців проектів з різними галузевими гігантами, відкриваючи доступ до їхніх ресурсів. Державні установи, такі як Департамент інновацій та технологій і урядова організація Invest HK також пропонують стартапам різні безкоштовні консультації та індивідуальні послуги з метою розвитку бізнес-середовища міста.

У червні 2017 року Гонконгська фондова біржа оголосила про свій намір дати можливість приватним інвесторам купувати акції стартапів прямо на фондовому ринку з метою збільшення ліквідності ринку.

Уряд Гонконгу в 2018 році виділить 50 млрд гонконгських доларів ($ 6,4 млрд) на розвиток сектора інновацій і технологій, 20 млрд з яких витратять на першу стадію створення науково-технічного парку. Він буде перебувати на кордоні між Гонконгом і Шеньчжень. У ньому розмістять IT-дослідну базу. Новий об'єкт буде в чотири рази більше діючого гонконгського технопарку Hong Kong Science Park.

всебічна допомога

У Гонконзі без праці можна знайти різні спільноти і колективні робочі простору. У минулому році зареєстровано понад шістдесят подібних просторів. Також в цьому регіоні існують кілька технологіческіх- і стартап-спільнот, серед них:

 • TIA HK Chapter - проект соціальної платформи Tech in Asia, які допомагає засновникам компаній шукати союзників.
 • Startups HK - стартап-спільнота, доступне як резидентам, так і іноземцям.
 • IXDA - спільнота для UX і UI дизайнерів.

При запуску стартапу в Гонконзі надзвичайно важлива підтримка організацій, чия діяльність сприятливо впливає на ведення комерційної діяльності, а також на ріст і розвиток молодого бізнесу. Розглянемо деякі з подібних організацій, що функціонують в Гонконзі:

 • Dragon Law - стартап, що допомагає іншим стартапам удосконалити бізнес і досягти більшої ефективності в юридичних питаннях.
 • Wantedly - платформа, що дає можливість підприємцям зустріти однодумців зі схожими здібностями, загальними інтересами, єдиним інтересом
 • OneSky - онлайн-майданчик, на якій можна здійснювати безперервний переклад і адаптацію текстів

Трохи дьогтю в бочці меду

Незважаючи на зростаюче число стартапів в Гонконзі не вистачає кваліфікованих фахівців в IT-сфері. Більше 90% опитаних компаній заявили про труднощі з залученням на роботу обдарованих співробітників, особливо в області IT. Нелегко виявилося знайти кваліфікованих інженерів, технічних фахівців і IT-персонал.

Також для стартапу в Гонконзі існує прогалина в розвитку ринку венчурного капіталу. При необхідності, без праці можна знайти венчурних інвесторів, бізнес-ангелів, приватні інвестиції, інвесторів на ранній стадії розвитку. А ось інвесторів раунду B варто шукати за межами Гонконгу.

А ось інвесторів раунду B варто шукати за межами Гонконгу

Новости