• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Експорт швейцарських годинників впав вперше за шість років

2015 рік виявився для швейцарських виробників годинників не дуже вдалим

Baselworld

Baselworld

Вперше за останні шість років експорт швейцарських годинників знизився, про це на своєму сайті повідомляє Швейцарська федерація виробників годин. У грудні 2015 р падіння обсягу швейцарського експорту в грошовому вираженні в порівнянні з листопадом скоротився на 3,8%, а загальне падіння за рік склало 3,3%. Загальний обсяг ринку тепер становить 21,5 млрд швейцарських франків (або $ 21,2 млрд). Рік тому експортери годин відзначали зростання в 1,9%. Експорт годинників знижувався протягом всього 2015 р Оцінюючи ситуацію, в Швейцарській федерації підкреслювали, що над перспективами за результатами 2015 г. «нависла тінь». Уже в листопаді падіння відносно того ж місяця минулого року досягало 5,6%.

Найбільше постраждав сегмент годин середньої вартості (200-500 франків), тут зафіксовано зниження на 15%. Основною причиною падіння експорту в федерації називають конкуренцію з боку виробників розумних годин. Саме посилення Apple Inc. на цьому ринку підштовхнуло, наприклад, Montblanc і TAG Heuer до створення своїх версій розумних годин. За середньою оцінкою 11 аналітиків, опитаних Bloomberg, це повинно дати сегмента зростання до 2%, але одночасно вдарить по конкуруючим.

Друга причина падіння - зниження попиту в країнах Азії (продажу в Гонконзі в грудні продовжили річний спад і знизилися ще на 21%) і США (тут продажі впали на 17,6%, це найбільш значний спад за останні п'ять років). Поставки до Франції, де число туристів знизилася після терактів в листопаді, в грудні знизилися на 8,6%. При цьому Джон Кокс, аналітик Kepler Cheuvreux, оцінює перспективи оптимістично: інші регіони, наприклад Китай, Сінгапур і ОАЕ, показують зростання.

На частку годин припадає приблизно десята частина швейцарського експорту. Загальне скорочення швейцарського експорту в грудні склало 1,4%, поставки годин знизилися на 3,8%, передав "Інтерфакс".

Новости