• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Покинутий готель «Прага»

Ресторан на останньому поверсі

між золотими Воротами і Софійським собором розташована покинута готель з унікальною атмосферою, неповторною архітектурою і надзвичайно гарними панорамними видами, які відкриваються з її останнього поверху.

Цей цегельний семиповерховий будинок, з декорованим в стилі модерн фасадом, формувався поетапно не один рік. Спочатку, будівля, зведена в 1880 році за проектом архітектора Шиле, мало лише три поверхи і було прибутковим будинком. Проект і саму його споруду замовив і профінансував київський військовослужбовець Іллінський, який однак не прожив довго після закінчення робіт по дому і готелем стала володіти його дружина. Надалі прибутковий будинок стали називати не інакше як «Номери Іллінської».

У 1904 році з ініціативи та на кошти філолога з Чехії Вондрака, добудовується четвертий поверх і готель перейменовують в «Прага». У 1913 році будинок перебудовується до семиповерхового з обладнанням на верхньому поверсі літнього ресторану з величезними від підлоги до стелі заскленими вікнами.

Зараз будівля виставлено на продаж, але його ніхто не поспішає купувати, так як в його реконструкцію необхідно вкласти чималі кошти. Як і більшість старих, а часто і красивих, будинків Києва - воно коштує і руйнується.


подивитись збільшену карту

Новости