• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

НАПКА пояснило, як користуватися реєстром декларацій17.03.2017 15:27

Національне агентство з питань запобігання корупції оприлюднило загальні рекомендації при роботі з Єдиним державним реєстром декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.


Відповідне роз'яснення оприлюднила прес-служба НАПКА, передає « Закон і Бізнес ».

Перед початком роботи з Реєстром:

- потрібно отримати електронний цифровий підпис (далі - ЕЦП) в одному з акредитованих центрів сертифікації ключів. Перелік АЦСК можна подивитися по засланні ;

- потрібно мати персональний електронну поштову скриньку (у разі відсутності персонального електронного поштового ящика потрібно її створити). Рекомендуємо в назві поштової скриньки не використовувати символи "-", "_". Також не рекомендується використовувати поштові ящики, розташовані в зоні RU (наприклад: хххххх@mail.ru);

- для коректної роботи з Реєстром рекомендуємо використовувати інтернет-браузер Google Chrome останньої версії. Для установки інтернет-браузера Google Chrome Ви можете перейти по засланні .

Початок роботи з Реєстром:

- необхідно перейти на сторінку входу до Реєстру по засланні ;

- правильно вибрати АЦСК, який Вам видав ЕЦП, зі списку, вибрати файл ключа і пароль особистого ключа ЕЦП, натиснути "Увійти";

- при реєстрації обов'язково слід перевірити правильність Ваших даних, а саме П.І.Б. (Повинно бути на українському) та ІПН. У разі виявлення розбіжностей необхідно припинити реєстрацію та звернутися в АЦСК, який Вам видав ЕЦП (отримати новий ключ з правильними даними) і здійснити реєстрацію з новим ключем;

- при реєстрації правильно вказуйте адресу персональної електронної пошти (на цю адресу буде відправлено лист підтвердження реєстрації) і Ваш номер телефону (в Реєстрі використовується адреса електронної пошти, яку Ви вказуєте при реєстрації і яка не залежить від адреси, вказаної Вами при отриманні ЕЦП);

- для завершення реєстрації необхідно увійти в вашу поштову скриньку (вказаний при реєстрації), відкрити електронний лист "Підтвердження реєстрації в Єдиному Державному Реєстрі Декларацій" і перейти за посиланням. Якщо у вхідній пошті немає листи підтвердження реєстрації перевірте папку "Спам".

- якщо при спробі входу до Реєстру система видає помилку при зчитуванні ключа або іншу, пов'язану з використанням Вашого ЕЦП, Ви маєте можливість перевірити Ваш електронний цифровий підпис за допомогою online-сервісу шляхом накладання ЕЦП на електронні документи по засланні .

Результатом успішної перевірки буде повідомлення: ПІДПИС накласти УСПІШНО, ЦІЛІСНІСТЬ ДАНИХ ПІДТВЕРДЖЕНО.

- якщо при накладенні електронного цифрового підпису виявилася невдалою, то зверніться до акредитованого центру сертифікації ключів, який Вам видав ключ;

- якщо Ви вже зареєстровані в Реєстрі, але змінили електронний ключ, Вам необхідно зайти на сторінку входу до Реєстру і скористатися посиланням: "Я втратив / змінив свій приватний ключ".

Заповнення декларації (повідомлення про суттєві зміни в майновому стані)

- після створення нового документа послідовно заповнюйте відповідні розділи. Для коректного збереження внесеної інформації та переходу до наступного розділу використовуйте відповідну кнопку в кінці кожного розділу;

- в Реєстрі можна зберегти чернетку документа і продовжити роботу пізніше. Для того, щоб внесена персональна інформація зберігалася, Вам потрібно працювати з документами на одному комп'ютері в одному інтернет-браузері (рекомендується Google Chrome);

- якщо при заповненні окремих розділів постійно виникають помилки, спробуйте видалити дані цього кроку за допомогою кнопки у верхньому правому куті розділу і заповніть цей розділ знову.

Рішення технічних проблем

1. Якщо після реєстрації в Реєстрі Вам за вказаною адресою Ви не отримали лист підтвердження реєстрації і при повторному вході до Реєстру видається помилка: "Ви не підтвердили E-mail", потрібно: Перевірити папку "Спам" Вашого електронної поштової скриньки і в разі відсутності листи підтвердження виконати наступні дії:

Надсилання листа електронною поштою до служби технічної підтримки [email protected] з Вашим персональним адресою поштової скриньки, яку Ви будете використовувати для роботи з Реєстром. В темі листа вказати: Чи не приходить лист підтвердження. У самому листі вказати Ваше П.І.Б., ідентифікаційний номер облікової картки платника податків (ІПН) і правильну адресу персональної електронної пошти.

УВАГА! Якщо не прийшов лист підтвердження, НЕ ПОТРІБНО отримувати нову ЕЦП. Це не допоможе вирішенню Вашого питання, а навпаки тільки ускладнить його.

2. Якщо після реєстрації в Реєстрі Ви не отримали лист підтвердження реєстрації, і вже отримали новий ЕЦП, потрібно:

Надсилання листа електронною поштою до служби технічної підтримки [email protected] з Вашим персональним адресою поштової скриньки, яку Ви будете використовувати для роботи з Реєстром. В темі листа вказати: Чи не приходить лист підтвердження, ЕЦП змінено. У самому листі вказати Ваше П.І.Б., ідентифікаційний номер облікової картки платника податків (ІПН) і правильну адресу персональної електронної пошти.

Після обробки Вашого листа Ви зможете скористатися функцією "Я втратив / змінив свій приватний ключ".

У разі успішної подачі заявки на зміну ЕЦП Ви отримаєте таке повідомлення: "Ваша заявка на зміну ЕЦП успішно прийнята. На час розгляду заявки Ви не зможете користуватися реєстром. Після перегляду Вашої заявки Ви отримаєте електронного листа з подальшими інструкціями. "

Заявки на зміну ЕЦП обробляються в робочий час протягом двох годин. Ви можете здійснити спробу входу до Реєстру з Вашим новим ЕЦП через зазначений час і не чекати листи з подальшими інструкціями.

3. За іншими технічних питань Ви також можете звернутися в службу технічної підтримки за адресою [email protected], при цьому:

- направляйте електронного листа з Вашим персональним адресою електронної пошти, яка зазначена при реєстрації;

- в темі листа вказуйте суть Вашого питання;

- в листі необхідно вказати Ваше П.І.Б., ідентифікаційний номер облікової картки платника податків (ІПН) і викласти суть питання, при необхідності до листа прикласти скріншоти (знімки екрану) з Вашої помилкою.

По одному технічному питання направляйте тільки ОДНЕ лист в службу технічної підтримки. Направляючи кілька листів Ви тільки створюєте додаткові труднощі в роботі служби технічної підтримки і тим самим затримуєте отримання відповіді на Ваші питання.

У зв'язку з великою кількістю листів Ваш запит може оброблятися протягом 3-х діб.

Закон і Бізнес


© Закон і Бізнес

Новости