• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Діловий стиль і корпоративний імідж. Як отримати професію стиліста в бізнес-середовищі?

 1. Особливості ділового стилю
 2. Формуємо ділової дрес-код: отримуємо навички або звертаємося до допомоги професіонала?
 3. Навчання в сфері формування ділового іміджу
 4. Короткострокові курси, лекції та майстер-класи
 5. тривалі курси
 6. Вища освіта

Стати фахівцем високого рівня в області бізнес-стилю допоможуть спеціалізовані курси в школах стилістики:

 • викладання по провідним світовим і російським методикам;
 • практичні навички створення гардероба;
 • котируються диплом престижного вузу;
 • реальні перспективи стати
  фахівцем в діловому PR.
Дізнатися про варіанти курсів ...

Скористайтеся перевагами професійних курсів імідж-стилістів:

 • навчання у зручний час;
 • створення іміджевих повсякденних і стильних вихідних образів;
 • навички шопінг-супроводу, покупок для конкретного клієнта;
 • робота з реальними замовниками;
 • можливість вступити в Лігу професійних іміджмейкерів;
 • практика особистісного і ділового спілкування.
Детальніше про курси стилістів ...


Курси психології стилю, грамотного шопінгу і практичні заняття зі створення іміджу допоможуть у розвитку професійних навичок стиліста-консультанта.
Ознайомитися докладніше:


Зовнішній вигляд співробітників компанії - важлива частина корпоративного іміджу. Дрес-код часом може бути дуже суворим, проте всі вимоги до одягу працівників обгрунтовані. Втім, дрес-код - це не тільки одяг. Цим словом найчастіше позначають цілісний образ, відповідний іміджу корпорації.

Але як вписатися в концепцію корпоративного дрес-коду і не втратити свою індивідуальність? Цим питанням задаються дуже багато фахівців, і на допомогу їм приходять професійні іміджмейкери.

Кожен співробітник - це обличчя компанії. І його зовнішній вигляд повинен відображати її ідеї, цінності та філософію. В абсолютній більшості випадків ми формуємо свою думку про людину ще до того, як він скаже перше слово, і зовнішність впливає на враження особливо сильно. Чи є клієнту банку справу до того, наскільки компетентний співробітник, якщо він виглядає неохайно або занадто неформально? Чи сприймуть всерйоз юриста в смішний футболці або хірурга з пофарбованими в рожевий колір волоссям?

Мета дрес-коду - підтримати корпоративний імідж і створити робочий настрій в команді. Крім того, одяг впливає на наше самопочуття, і це підтвердить будь-який психолог. Строгий костюм змушує нас серйозніше ставитися до своїх обов'язків і більше концентруватися на робочих питаннях. До того ж єдиний стиль співробітників показує партнерам і клієнтам фірми, що вони мають справу із солідною компанією, у якої є тверді правила і принципи.

У рідкісних випадках відсутність дрес-коду може бути продуманим кроком - наприклад, в творчих колективах дизайнерських бюро, в світі моди, реклами і шоу-бізнесу. Але це швидше виняток - дві третини російських компаній мають задокументований або негласний звід правил, що регламентує вигляд працівників.

Особливо важливий дрес-код для компаній, де передбачається часте взаємодія співробітників і клієнтів. В першу чергу, це різноманітні державні установи, консалтингові та юридичні фірми, банки і кредитні організації. У кожній великій корпорації є свої правила - наприклад, в Ощадбанку не вітаються розпущене волосся, прикраси та яскравий манікюр, а в компанії «Транснефть» співробітниці не повинні приходити на роботу в туфлях на платформі і ажурних колготках.

Але дрес-код - не безлика уніформа, щоб він правильно «спрацював», його потрібно адаптувати під унікальну індивідуальність людини. В цьому і полягає головна складність, адже діловий костюм ще не перетворює вас в ділової людини, що вселяє довіру. Створення потрібного іміджу в рамках дрес-коду - далеко не настільки просте завдання.

Особливості ділового стилю

Діловий дрес-код має свої підвиди, кожен з яких призначений для певних ситуацій.

Вb (business best) - це образ для важливих зустрічей на вищому рівні. Для жінок це означає синій, молочно-білий або сірий костюм і біла блузка. Із взуття допустимі тільки туфлі-човники з каблуком не вище 5 см. Чоловіки в таких випадках надягають костюм темно-синього кольору з білою сорочкою і краваткою в червоних тонах. Туфлі - чорні оксфорди або дербі.

Вt (business traditional) - традиційний діловий образ, який передбачає звичайний класичний костюм для чоловіків або плаття і жакет (або брючний костюм) для жінок.

Bt (black tie) - дрес-код для офіційних урочистих прийомів у вечірній час. Для жінок це вечірнє або коктейльне плаття і елегантні туфлі, для чоловіка - смокінг або темний костюм з краваткою.

Wt (white tie) - одяг для найурочистіших заходів - таких, як прийом у глави держави, вручення значною премії або бал. Для жінок цей дрес-код позначає вечірню сукню в підлогу, туфлі на підборах і рукавички, що приховують руки. Обов'язкова наявність маленької вечірньої сумочки. Неприпустимі розпущене волосся і біжутерія (навіть дуже дорога). Чоловіки в таких випадках носять фрак з білим краваткою-метеликом і лакові туфлі.

Cb (casual baseline) - простий, повсякденний, стриманий стиль для неформальних заходів, таких як корпоративний пікнік.

У всіх цих стилів є свої варіації, так що самостійно освоїти всі особливості ділового образу непросто. Для цього й існують стилісти-консультанти, які досконало знають правила складання гардероба ділової людини.

Формуємо ділової дрес-код: отримуємо навички або звертаємося до допомоги професіонала?

При виборі одягу далеко не всі люди можуть покладатися на власний смак. Звичайно, почуття стилю можна виробити, але це довгий процес, і у зайнятих людей просто немає часу для того, щоб заглиблюватися в тонкощі створення іміджу. А адже найменша помилка в костюмі може позначитися на репутації не кращим чином і знизити статус людини в очах колег і партнерів.

Завдання стиліста-іміджмейкера - не просто пояснити, що і в якій ситуації слід носити, але і розробити образ, що відображає індивідуальність, підібрати гардероб, що враховує особливості зовнішності клієнта.

Професія стиліста зараз затребувана, як ніколи раніше. Не слід думати, ніби в послугах іміджмейкерів потребують тільки політики, глави найбільших компаній і люди з самої вершини ділового олімпу. Зараз до консультантів звертаються і рядові працівники, які хочуть створити свій власний діловий стиль, модний і елегантний. Особливо часто клієнтами іміджмейкерів стають ділові жінки, які бажають створити бездоганний образ, одночасно строгий і жіночний. Хтось спілкується зі стилістом постійно, консультуючись перед кожним значним заходом, інші ж наймають іміджмейкера лише для допомоги в підборі базового гардероба - універсальних речей, які легко поєднуються один з одним і підходять для різних випадків.

У деяких ситуаціях іміджмейкер може виконувати функції персонального шоппера, супроводжуючи клієнта в похід по магазинах або виїжджаючи за потрібними речами за кордон.

Навчання в сфері формування ділового іміджу

Стати іміджмейкером за пару тижнів неможливо - навіть якщо у вас чудовий смак. У цій професії багато підводних каменів і неочевидних тонкощів. Курс підготовки дипломованих іміджмейкерів займає 7-12 місяців. Але зате кар'єрні можливості, що відкриваються перед персональним стилістом, величезні, так як ця сфера в нашій країні розвивається дуже динамічно.

Хороший іміджмейкер повинен розбиратися в останні тенденції моди і постійно стежити за появою нових колекцій різних брендів, орієнтуватися в стилях, знати власників магазинів і шоу-румів, причому не тільки в Росії, але і за кордоном.

Досконале знання ринку - обов'язкове, але не єдина умова його роботи. Стиліст повинен володіти великими знаннями в іміджелогії, колористиці, історії костюма, основи моделювання, знати все про принципи роботи в fashion-індустрії. Успішний іміджмейкер зобов'язаний бути трохи психологом, адже йому належить працювати з людьми. І, нарешті, іміджмейкер повинен знати основи менеджменту і реклами, інакше він просто не знайде клієнтів і не зможе організувати свою роботу.

Стиліст ніколи не перестає вчитися - крім практики, йому необхідні і теоретичні заняття - майстер-класи, семінари та лекції за стилем. Є також короткострокові інтенсивні курси, призначені для підвищення кваліфікації тих, хто вже має профільну освіту.

Короткострокові курси, лекції та майстер-класи

Короткі курси, майстер-класи та лекції зазвичай присвячені окремим сторонам роботи іміджмейкера - створення корпоративного іміджу, формування професійного мислення, психології створення стилю, практиці шопінгу. Деякі з цих курсів розраховані на новачків, які просто хочуть навчитися основам стилістики або вибирають їх в якості першого ступеня в професійному навчанні. Тривалість таких курсів зазвичай від одного дня до двох тижнів, а вартість - 3000-7000 рублів за одне заняття.

тривалі курси

Для більш серйозного навчання розроблені курси тривалістю кілька місяців, під час яких студенти починають з базових понять і поступово просуваються до осягнення всіх нюансів і практиці. Після закінчення навчання слухачі отримують сертифікати або навіть дипломи державного зразка і можуть займатися розробкою стилю на професійному рівні. Вартість таких курсів - 10000-20000 рублів на місяць, і подібне утворення можна прирівняти до середньої фахової або додаткової освіти.

Вища освіта

Такі спеціалізації, як іміджмейкер або стиліст, нерідко вибирають для отримання другої вищої освіти. Навчання триває від 12 місяців, його вартість починається від 15 000 рублів на місяць. Програма навчання дає можливість повністю освоїти професію стиліста: творчість і соціальні комунікації, мистецтво і бізнес, образне мислення і PR-просування. Випускники можуть працювати не тільки іміджмейкерами - отриманих знань буде достатньо для роботи спеціалістом в області створення стилю і формування цілісного образу приватного клієнта або клієнта-компанії, PR-консультантом, фахівцем із зовнішніх та внутрішніх комунікацій компанії.

Але як вписатися в концепцію корпоративного дрес-коду і не втратити свою індивідуальність?
Чи є клієнту банку справу до того, наскільки компетентний співробітник, якщо він виглядає неохайно або занадто неформально?
Чи сприймуть всерйоз юриста в смішний футболці або хірурга з пофарбованими в рожевий колір волоссям?
Формуємо ділової дрес-код: отримуємо навички або звертаємося до допомоги професіонала?
Новости