• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

СБУ викрила брехню Путіна і показала "вагнеровцев", які були в ЦАР під час вбивства журналістів

В СБУ заявили, що сьогоднішня заява Путіна щодо найманців ПВК «Вагнера» в ЦАР і обставин вбивства російських журналістів В.Джемаля, К.Радченко і А.Расторгуева є свідомою брехнею. В СБУ заявили, що сьогоднішня заява Путіна щодо найманців ПВК «Вагнера» в ЦАР і обставин вбивства російських журналістів В

СБУ розкрила нову інформацію про "ПВК Вагнера" ​​/ фото sprotyv.info

Служба безпеки України розкрила нові деталі щодо злочинів позаштатного підрозділи ГУ ГШ ЗС РФ під назвою ПВК «Вагнера».

як відзначає прес-центр Служби безпеки, матеріали «набувають особливої ​​актуальності в розрізі сьогоднішньої прес-конференції Президента РФ В.Путіна і його заяв щодо найманців «Вагнера» .

Читайте також Путін обіцяє і далі продовжувати мілітаризацію окупованого Криму

У спецслужбі нагадали, що 30 липня 2018 року в Центральноафриканській республіці були вбиті російські журналісти - А.Джемаль, К.Радченко і А.Расторгуев, які за інформацією ЗМІ проводили розслідування незаконної діяльності російських найманців в цій країні. При цьому, російська влада відразу заперечувала факт присутності терористів ПВК «Вагнера» в ЦАР.

«Однак, отримана СБУ інформація в черговий раз викриває брехню офіційних осіб РФ. За наявними даними, найманці ПВК «Вагнера» були спрямовані до ЦАР керівництвом ГУ ГШ ЗС РФ ще на початку 2018 року. Структурою прикриття терористів є комерційна фірма, афільована з все тим же «кухарем», а за сумісництвом російським бізнесменом Євгеном Пригожиним - ТОВ «М-Фінанс» (м.Санкт-Петербург, основні напрямки діяльності: видобуток дорогоцінних каменів, діяльність приватних охоронних служб) . При цьому, доставка в Африку частини найманців здійснювалася безпосередньо приватним літаком Е. Пригожина », - йдеться в повідомленні.

фото ssu.gov.ua

Згідно з наявними матеріалами СБУ, до завдань «служби безпеки ТОВ« М-Фінанс »в ЦАР входить здійснення інструкторської підготовки членів місцевих воєнізованих формувань, а також забезпечення таємного вивезення дорогоцінних каменів (алмазів) з території Центральноафриканській республіці в РФ в інтересах збагачення вищого керівництва держави та російських спецслужб.

«Службою безпеки України встановлено 37 громадян РФ, які залучаються керівництвом військової розвідки РФ на ротаційній основі до виконання службових завдань в ЦАР в складі« служби безпеки ТОВ «М-Фінанс» (керівник СБ - громадянин РФ Захаров Валерій Миколайович 12.01.1970 р.н ., г. Санкт-Петербург, особистий номер в структурі ПВК «Вагнера» м-5658). Серед них вже ідентифіковані персоналії 10 найманців, які безпосередньо перебували в ЦАР в день вбивства російських журналістів. Більшість з цих осіб брали участь у терористичній діяльності на Сході України і в Сирії, за що були відзначені державними нагородами РФ:

- Залмчев А.Б., 04.11.1984, м.Санкт-Петербург, особистий номер Г-0197 (більше інформації - https://www.facebook.com/giolena11/posts/ 1553003061414833);

- Грузденок Г.В., 27.12.1976, м.Санкт-Петербург, М-3207;

- Юдов С.М., 28.11.1968, м.Санкт-Петербург, М-5662;

- Фарафонов А.Е., 25.10.1975, м.Санкт-Петербург, М-5654;

- Киракосян А.А., 14.05.1976, м.Санкт-Петербург, М-0613;

- Сотов А.А., 02.06.1976, м.Санкт-Петербург, М-5661;

- Бубнов Г.А., 08.12.1971, м.Санкт-Петербург, М-5655

- Вільдяев В.В., 15.08.1977, м Улан-Уде, М -1000;

- Минибаев І.Г., 07.08.1988, Бєлгородської область, М-1005;

- Завадський С.Ю., 08.11.1975, республіка Башкортостан, Г-1313 », - повідомили в спецслужбі.

1975, республіка Башкортостан, Г-1313 », - повідомили в спецслужбі

фото ssu.gov.ua

ua

фото ssu.gov.ua

ua

фото ssu.gov.ua

Матеріали СБУ свідчать, що після отримання спецслужбами РФ інформації про виїзд російських журналістів в ЦАР, керівник «служби безпеки ТОВ« М-Фінанс »Захаров отримав категоричний наказ вжити вичерпних заходів для недопущення витоку інформації про присутність російських терористів в цій африканській країні.

«Все вищесказане свідчить, що сьогоднішнє заяву президента РФ В.Путіна щодо найманців ПВК «Вагнера» в ЦАР і обставин вбивства російських журналістів В.Джемаля, К.Радченко і А.Расторгуева є свідомою брехнею. Матеріали СБУ можуть стати «ключем» для встановлення і затримання конкретних виконавців цього зухвалого злочину не «коли-небудь», а найближчим часом », - зазначили у відомстві.

«Таємна діяльність російських найманців« Вагнера »в ЦАР повинна стати об'єктом міжнародного розслідування. Російська влада жодним чином не зацікавлена ​​у встановленні правди, адже мова йде про «приватної армії Путіна», на чиїх руках тисячі життів мирних громадян в Україні та Сирії. Нам всім нарешті потрібно зрозуміти, що мовчання світової спільноти вбиває », - заявив голова СБУ Василь Грицак.

Як черговий приклад таємного застосування російських найманців за межами РФ і приховування російською владою фактів їх масових загибелі, СБУ оприлюднила додаткову інформацію про членів ПВК «Вагнера», які брали участь в бойових діях на Донбасі, але загинули в Сирії:

- Светкини Є.В., 20.03.1986, Самарська область, Ставропольський район, сел. Хрящівка, механік-водій танка, особистий номер Г-0823;

- Кононов А.М., 20.08.1985, Архангельська область, Котласский район, сел. Фетовская, командир танка, особистий номер Г-0822.

Фетовская, командир танка, особистий номер Г-0822

фото ssu.gov.ua

Відзначається, що обидва входили до складу танка, знищеного 07.02.2018 року під час так званого «прігожінская настання» в районі сирійського м Дейр-ез-Зор.

Загалом, підтверджений персональний список загиблих в той день російських найманців налічує вже 63 прізвища, і це є наочним прикладом нахабного брехні офіційних осіб РФ по відношенню до російському громадянському суспільству .

- Карабітській К.А., 26.05.1986, Новосибірськ, гранатометчик розрахунку АГС-17, особистий номер М-0171, загинув 21.01.2017;

- Васильєв Д.М., 07.10.1969, г. Пермь, випускник Московського прикордонного інституту ФСБ РФ, прихильник «російської націонал-соціалістичної партії», загинув 08.09.2017;

- Павлюк А.В., Іркутська область, м Ангарськ, розвідник-зв'язківець, особистий номер Г-2062, загинув 21.12.2017.

Також, СБУ презентує спеціальний інформаційний буклет про терористичну діяльність в Україні позаштатного підрозділи ГУ ГШ ЗС РФ під назвою ПВК «Вагнера». Буклет видано українською та англійською мовами і містить QR-код для прямого доступу до узагальненої інформації СБУ і українських волонтерів про кадровий склад і злочинах російських найманців, в тому числі перехоплені розмови керівників ПВК «Вагнера» з кураторами з числа генералів Генерального штабу ЗС РФ.

Також Служба безпеки України анонсувала найближчі дні спеціальний брифінг контррозвідки СБУ про затримання на сході України 3-х агентурно-бойових груп російської військової розвідки.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Новости