• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Внутрішній блок кондиціонера

  1. Внутрішній блок кондиціонера. Пристрій
  2. Внутрішній блок настінного типу
  3. Внутрішній блок канального типу
  4. Касетний внутрішній блок
  5. Кондиціонер розміри внутрішнього блоку
  6. Кондиціонер з двома внутрішніми блоками

Сучасні спліт-системи в своєму складі мають зовнішній блок і внутрішній блок кондиціонера. При установці кондиціонера мульти спліт-системи вільної комплектації з одним зовнішнім і декількома внутрішніми блоками є можливість вибрати внутрішні блоки кондиціонера канального, касетного, підлогового, стельового типів, що дозволяє ідеально вписати внутрішній блок кондиціонера в дизайн будь-якого, навіть самого вишуканого, інтер'єру. Розглянемо по-подробней пристрій внутрішнього блоку кондиціонера і їх різновиди.

Внутрішній блок кондиціонера. Пристрій

Пристрій

Внутрішній блок кондиціонера настінного типу складається з:
1. Передня панель - являє собою пластикову решітку, через яку всередину блоку надходить повітря. Панель легко знімається для обслуговування кондиціонера (чищення фільтрів і т.п.)
2. Фільтр грубої очистки - являє собою пластикову сітку і призначений для затримки крупного пилу, вовни тварин і т.п. Для нормальної роботи фільтр кондиціонера необхідно чистити не рідше двох разів на місяць. У новітніх кондиціонерах деяких виробників застосована система автоматичного очищення фільтрів.

3. Фільтр тонкого очищення - буває різних типів: вугільний (видаляє неприємні запахи), електростатичний (затримує дрібний пил) і т.п. Наявність або відсутність фільтрів тонкого очищення ніякого впливу на роботу кондиціонера не робить, але робить на чистоту вдихуваного людиною повітря в приміщенні. Кондиціонери з серйозними системами очищення повітря коштують дорожче. Такими фільтрами оснащені кондиціонери "Преміум" сегмента (наприклад, кондиціонери Mitsubishi Electric MSZ-FD25VA і MSZ-FD35VA).

4. Вентилятор - має 3 - 4 швидкості обертання.
5. Випарник - радіатор, в якому відбувається нагрів холодного фреону і його випаровування. Продувається через радіатор повітря, відповідно, охолоджується.
6. Горизонтальні жалюзі - регулюють напрям повітряного потоку по вертикалі. Ці жалюзі мають електропривод і їх положення може регулюватися з пульта дистанційного керування. Крім цього, жалюзі можуть автоматично здійснювати коливальні рухи для рівномірного розподілу повітряного потоку по приміщенню.
7. Індикаторна панель - на передній панелі внутрішнього блоку кондиціонера встановлені індикатори (світлодіоди) або LED дисплеї, що показують режим роботи кондиціонера, обрану температуру та іншу необхідну інформацію. При наявності в кондиціонері режиму самодіагностики дисплей відображає код помилки можливої ​​несправності. Це дуже зручно.
8. Вертикальні жалюзі - служать для регулювання напряму повітряного потоку по горизонталі. Зазвичай в побутових кондиціонерах положення жалюзі можна регулювати тільки вручну. Можливість автоматичного регулювання вертикальних жалюзі за допомогою пульта дистанційного керування присутній тільки в деяких моделях "Преміум" сегмента.
9. Піддон для конденсату (на малюнку не показаний) - розташований під випарником і служить для збору конденсату (води, що утворюється на поверхні холодного випарника). З піддону вода виводиться назовні через дренажний шланг.
10. Плата управління (на малюнку не показана) - зазвичай розташовується з правого боку внутрішнього блоку. На цій платі розміщений блок електроніки з центральним мікропроцесором.
11. Штуцерні з'єднання (на малюнку не показані) - розташовані в нижній задній частині внутрішнього блоку. До них підключаються мідні трубки, що з'єднують зовнішній і внутрішній блоки.

Внутрішній блок настінного типу

Зовнішній вигляд внутрішнього блоку кондиціонера або іншими словами його тип може бути різним. Найпопулярнішими є настінні спліт-системи, які в своєму складі мають настінний внутрішній блок. Це сама економічно вигідна компоновка мульти системи, тому що настінні внутрішні блоки коштують дешевше, ніж інші типи внутрішніх блоків.

Внутрішній блок канального типу

Дані внутрішні блоки використовуються там, де необхідна скритна установка кондиціонера і немає бажання розміщувати що-небудь на стінах, стелі. Внутрішні блоки канального типу зазвичай розміщуються в гардеробних або ховаються за підвісною стелею в спеціально відведеному місці. Дані блоки вимагають наявність сервісного люка для проведення періодичного сервісного обслуговування. Підведення холодного або теплого повітря в приміщення здійснюється за допомогою повітропроводів.

Касетний внутрішній блок

Даний тип внутрішніх блоків застосовується коли немає можливості розмістити настінні блоки. Касетний внутрішній блок може бути однопоточні і 4-х потоковим. Однопоточні касетні блоки зазвичай використовуються для кондиціонування в квартирах і заміських будинках. Для великих, об'ємних офісних приміщень, магазинів тощо застосовуються чотирипотокові касетні внутрішні блоки.

Кондиціонер розміри внутрішнього блоку

Як Ви вже знаєте спліт-система може в своєму складі мати різні типи блоків, відповідно відрізняються і габарити внутрішнього блоку. Розміри внутрішнього блоку кондіціонеранастенного типу розрізняються залежно від фірми виробника і потужності кондиціонера. Чим вище потужність настінного спліт-системи, тим більше розміри внутрішнього блоку. В середньому ширина кондиціонера внутрішнього блоку складає від 780 до 1100 мм.

Кондиціонер з маленьким внутрішнім блоком пропонується деякими фірмами, наприклад компанією Fujitsu. Кондиціонер Fujitsu серії Standart має маленький внутрішній блок розмірами 260х790х198мм. У лінійці настінних кондиціонерів Daikin представлена новітня спліт система Daikin Emura FTXG25J, яка має найтонший розмір внутрішнього блоку - товщина блоку всього 156 мм!

Компанія LG пропонує оригінальні настінні внутрішні блоки кондиціонерів LG ART COOL GALLERY квадратної форми. В даних внутрішніх блоках передбачена унікальна можливість заміни зображень. Ви зможете встановити у внутрішній блок кондиціонера LG будь-яку картинку або фотографію.

Кондиціонер з двома внутрішніми блоками

Кондиціонери з 2 внутрішніми блоками найчастіше застосовуються для кондиціонування декількох сусідніх приміщень. У такій системі використовується один зовнішній і два внутрішніх блоку. Внутрішні блоки можуть бути як настінними, так і касетними або канальними. Системи з двома внутрішніми блоками називаються мульти спліт-системи.

Системи з двома внутрішніми блоками називаються мульти спліт-системи

Новости