• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Основні джерела фінансування бізнесу: внутрішні та зовнішні

 1. Особливості пошуку фінансового джерела Фінансові директори і керівники різних за масштабами компаній...
 2. Основні типи зовнішнього фінансування
 3. Особливості внутрішніх джерел бізнес-фінансування
 4. Чи може допомогти держава
 5. Як отримати кредит для малого та середнього бізнесу: Відео

Особливості пошуку фінансового джерела

Фінансові директори і керівники різних за масштабами компаній концентрують на даному питанні багато уваги Фінансові директори і керівники різних за масштабами компаній концентрують на даному питанні багато уваги. Експерти наполягають на тому, що для успішного ведення власної справи необхідно відшукати кілька різних джерел коштів. Адже кожен з них має свої особливості.

Так, варто відзначити зовнішні і внутрішні джерела. До першого варіанту відносяться ті напрямки, що не залежать від компанії. У їх числі - інвестори і банківські організації.

Ключовою особливістю їх інструментів роботи з фінансовими засобами є обумовленість такими факторами, як:

 • терміновість бізнес-проектів;
 • обсяги;
 • вид засобів, які можуть бути власними чи позиковими.

Найбільш популярні зовнішні інструменти

Найпопулярніші зовнішні джерела фінансування бізнесу - це часткові і боргові інструменти. Другий варіант популярний і затребуваний через залучення позикових фінансів. Що стосується інструментів капіталу, то вони пропонують використання власних пасивів.

Інвесторам більше подобається боргове фінансування. У чому причина таких переваг? Насправді пояснення прозоро. У подібні типи інструментів спочатку закладена мінімальна сума за ризики.

Більш вигідним таке рішення виявляється і для самого власника, оскільки він звільняється від необхідності видачі своєї частки кредитору. А це в тій чи іншій мірі загрожує цілісності підприємництва.

Однак таке рішення дуже сильно залежить від економічного стану ринку. Боргове фінансування має кілька типів:

 • лізинг;
 • облігації;
 • синдикатних кредитування;
 • овердрафт;
 • кредит, що видається під заставу майна

Основні типи зовнішнього фінансування

Що ще відноситься до джерел зовнішнього фінансування бізнесу Що ще відноситься до джерел зовнішнього фінансування бізнесу? Це інструменти капіталу, які характеризуються різними рішеннями. Серед цієї групи прийомів варто відзначити можливість залучення акціонерних коштів.

Капітал у вигляді цінних паперів - прекрасне рішення для тих компаній, які вже стали стабільними і регулярно обробляють істотні грошові потоки.

В якості ще одного джерела можна назвати венчурні інвестиції. Вони найчастіше використовуються молодими компаніями. Однак їх ключовою особливістю є швидке і активний розвиток.

Ефективним напрямком виступає синдикатних інвестування. Воно має на увазі залучення таких коштів, які володіють власними грошовими потоками.

У даній ситуації не можна обійтися без реєстрації компанії в форматі юридичної особи. Це необхідно для забезпечення захисту від ризиків всіх активів спонсорів. Всього кілька років тому синдикатних інвестування було надзвичайно поширеним рішенням у сфері телекомунікацій та промисловості. Однак сьогодні даний напрямок все більше стикається з насиченням компаній, присвячених розважальним послуг і забезпечення дозвілля.

Особливості внутрішніх джерел бізнес-фінансування

Максимально поширені внутрішні джерела фінансування бізнесу пропонують власні ефективні важелі. До інструментів даного напрямку прийнято відносити:

 • автоматичне фінансування;
 • механізм нерозподіленого прибутку;
 • оптимізацію капіталу;
 • факторинг;
 • усунення непрофільних активів.

Що стосується нерозподіленого прибутку, то ця форма хороша тим, що не має на увазі необхідність залучення інвесторів з боку.

Автоматичне фінансування - це додаткове вливання грошових потоків. Воно засноване на тому, що в пасивах балансу відбувається зростання кредиторської заборгованості. Те ж саме стосується статей заробітної плати. При цьому вона є нарахованої, але залишається невиплаченої. Даний інструмент дуже ризикований, оскільки обумовлений підвищенням зобов'язань компанії.

Оскільки до внутрішніх джерел сучасного фінансування будь-якого типу бізнесу відноситься і факторинг, варто відзначити ключові особливості цього методу Оскільки до внутрішніх джерел сучасного фінансування будь-якого типу бізнесу відноситься і факторинг, варто відзначити ключові особливості цього методу. Під цією технікою мається на увазі своєрідна операція, яка орієнтована на продаж дебіторської короткострокової заборгованості третім особам. Дисконт в даній ситуації варіюється в межах 10-60%. Факторинг буває різних типів.

Ще одне ефективне рішення - оптимізація капіталу, яка має на увазі створення певних відсотків, орієнтованих на оптимізацію. Вони можуть бути спрямовані на витратні і прибуткові статті. Як результат, вдається звільнити певну кількість фінансових коштів.

Розглядаючи різні внутрішні і зовнішні джерела фінансування бізнесу, особливу увагу слід приділити можливості позбавлення від тих активів, що вважаються непрофільними.

Для початку їх потрібно визначити. До числа таких активів можна віднести ті версії, які не можуть створити додаткову цінність і вартість. Потрібно лише вигідно продати такі активи. Кошти, отримані за них, можуть бути переорієнтовані і спрямовані на придбання майна, яке в подальшому саме зможе забезпечити організацію додаткової вартості.

Чи може допомогти держава

Джерелами фінансування сучасного бізнесу виступають приватні і державні капітали. Інвестиції від влади найчастіше виявляються оптимальним рішенням проблем компанії. При цьому не можна не згадати про парадоксальність становища сучасного стану речей в цій сфері.

Як правило, державні фінансові вливання потрібні середнім і малим підприємствам. Однак до влади вони звертаються вкрай рідко, воліючи інші джерела. Експерти впевнені, що бізнесмени не прагнуть вступити в ту чи іншу програму підтримки, просто через відсутність достатньої інформації по інвестиційним проектам. Причина криється в банальному незнанні і необізнаність.

Багатьох підприємців цікавить і інше питання: чи можуть громадяни брати участь у фінансуванні російського бізнесу? Відповідь ствердна. Насправді рядові обивателі, які обізнані про основні закони і принципи функціонування фондових бірж, цілком можуть стати зовнішнім джерелом вливання грошових потоків. Володіти якимись особливими вміннями та фінансовими засобами не потрібно. Досить просто знати, як відбувається покупка акцій тієї чи іншої фірми на фондовій біржі, і зробити це.

У будь-якому випадку при виборі джерел фінансування - для великого і стабільного підприємства або малого бізнесу - дуже важливо не ігнорувати основні принципи процесів підприємництва. Необхідно враховувати цілі, які можуть бути як довгостроковими, так і короткостроковими. Тут все залежить від самого керівника. Саме в його компетенцію входить вибір оптимального джерела з спектра всіх доступних.

Як отримати кредит для малого та середнього бізнесу: Відео

стати автором

стати експертом

Поділіться матеріалом в соц мережах:

У чому причина таких переваг?
Багатьох підприємців цікавить і інше питання: чи можуть громадяни брати участь у фінансуванні російського бізнесу?
Новости