• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Сюжетно-рольові ігри для дошкільнят - Магазин розвиваючих ігор та іграшок Розумна дитина

Купити іграшки для сюжетно-рольових ігор >>

Всі діти великі непосиди. Всі спроби виховати дитину за допомогою простих розмов про Всі діти великі непосиди тому, що «ти повинен бути відповідальним і чесним», наказових слів «роби, як я тобі кажу» або заборон «не груби, що не сміти» і так далі, як правило, ні до чого не проводять. Знайома ситуація, чи не так? Особливо для дошкільного віку, коли дитина вже відчуває себе досить дорослим для самостійного прийняття рішень. Як же тоді прищепити дитині соціальні норми і правила поведінки, передати свій життєвий досвід і знання?

Найкращим способом виховання і розвитку дитини дошкільного віку, на думку більшості психологів, є гра. Саме під час гри в неформальній обстановці і захоплюючій формі дитина отримує всі необхідні знання і навички спілкування, такі необхідні в цей період життя, адже саме у віці 5-7 років у дитини складаються основні риси характеру, з'являються звички, формується певне ставлення до людей і суспільству. Саме в цьому віці батькам слід приділяти пильну увагу вихованню дитини, а допоможуть їм в такому складному питанні сюжетно-рольові ігри для дошкільнят.

Що ж таке сюжетно-рольові ігри ? Як випливає з назви, це ігри з певним сюжетом з життя, в якій дитина приміряє на себе роль дорослої людини і отримує досвід самостійного вирішення завдань. Даний метод навчання застосовують в дитячих садах, де в групах розігрують цілі сценки з дорослого життя. Це робить позитивний вплив на розвиток навичок спілкування в колективі і вміння дітей знаходити спільну мову один з одним. Що ж таке   сюжетно-рольові ігри

Психологи радять не обмежуватися вихованням дитини тільки в садку. Продовжуйте ці корисні заняття і вдома за допомогою спеціальних наборів для сюжетно-рольових ігор. У магазинах дитячих розвиваючих іграшок можна придбати всілякі ігри, як для хлопчиків, так і для дівчаток. З такими наборами діти можуть самостійно придумувати сюжети і управляти грою. Вони відмінно підходять і для індивідуальної, і для колективної гри, в якій можуть брати участь батьки та друзі дитини. Які сюжетно-рольові ігри найбільш корисні для дошкільнят?

Ігри на побутові сюжети

У таких сюжетно-рольових іграх хлопчики і дівчатка зможуть приміряти на себе ролі своїх тат і мам. Завдяки наборам з посудом або навіть цілим міні-кухнями з іграшкової побутовою технікою дівчинка відчує себе справжньою господинею, яка зовсім як доросла може готувати для своїх ляльок і навіть влаштовувати цілі святкові чаювання. Юна леді, наслідуючи своїй мамі, навчиться проявляти турботу і увагу і отримає знання про ведення домашнього господарства, які стануть в нагоді їй в майбутньому. З улюбленими ляльками дівчинка зможе розігрувати цілі сценки з сімейного життя, влаштовувати свята і домашні посиденьки. Такі ігри допомагають дитині розібратися в системі дорослих взаємин, а також ролі і норми поведінки в сім'ї. Без сумнівів, улюблена гра кожної маленької дівчинки - «дочки-матері», коли лялька грає роль її дитини, про який вона піклується, годує, гуляє. Саме таким чином закладаються основи материнських почуттів і прагнення створити свою власну сім'ю. Хлопчики з наборами інструментів стануть справжніми чоловіками, здатними полагодити будь-яку поломку. В процесі гри дитина не просто дізнається про призначення кожного інструменту і принципі його роботи, але і навчиться працьовитості, хазяйновитості і турботі про свій будинок. - Ігри на громадські сюжети З такими іграми дитина відчує себе справжнім членом суспільства, які приймають активну участь в його житті. А, можливо, він навіть знайде своє покликання!

У дитячих магазинах батьки знайдуть набори для сюжетно-рольових ігор в У дитячих магазинах батьки знайдуть набори для сюжетно-рольових ігор в   лікарню, магазин, перукарню, транспорт, поліцію і багато інших лікарню, магазин, перукарню, транспорт, поліцію і багато інших. Маленька принцеса спробує себе в ролі стиліста з набором перукарень інструментів для ляльки. Може бути, вона проявить свої лідерські якості і стане власником пекарні або овочевого магазину, і в цьому їй допоможе іграшковий касовий апарат, іграшковий посуд і їжа.

Хлопчик вже в дошкільному віці мріє про власний автомобіль. Можливість відчути себе справжнім водієм йому подарують різноманітні іграшкові машинки. Найширший асортимент подібних іграшок в дитячих магазинах дозволить хлопчикові стати водієм будь-якого автомобіля: легкового, вантажного, поліцейської та пожежної машини або навіть швидкої допомоги. Цікавим сюжетом рольових ігор з машинками стане організація автогонок, де дитина буде головним суддею. Ще однією цікавою і багатофункціональної іграшкою для хлопчика може стати іграшковий металодетектор, з яким він відчує себе поліцейським або приватним детективом, а може навіть безстрашним шукачем скарбів!

серед улюблених сюжетно-рольових ігор для хлопчиків дошкільного віку незмінно присутня військова тематика. Хлопчик грає роль верховного головнокомандувача над своїми солдатиками і військовою технікою, він влаштовує битви, керує настанням і обороною, визначає хід військової кампанії. Подібні сюжетно-рольові ігри виховують в дитині дух патріотизму, а також сприяють розвитку стратегічного і тактичного мислення.

Сюжетно-рольові ігри мають велике значення в житті кожної дитини дошкільного віку. З їх допомогою він отримує знання, необхідні в дорослому житті, розвиває навички спілкування і поведінки в суспільстві. Крім того, подібні ігри сприяють розвитку фантазії, адже дитина здатна за допомогою одного ігрового набору придумати відразу кілька сюжетів гри! А найголовніше, рольові ігри сприяють вихованню особистості вашого чада, тому приділяйте їм особливу увагу, приймаєте в них активну участь, діліться досвідом і навчайте на власному прикладі, і ваша дитина виросте гідним членом суспільства і справжнім прикладом для наслідування!

Купити іграшки для сюжетно-рольових ігор >>

Знайома ситуація, чи не так?
Як же тоді прищепити дитині соціальні норми і правила поведінки, передати свій життєвий досвід і знання?
Які сюжетно-рольові ігри найбільш корисні для дошкільнят?
Новости