• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Заміна термопасти на відеокарті

  1. Як поміняти термопасту на відеокарті
  2. Як наносити термопасту на відеокарту
  3. Яку термопасту вибрати для відеокарти

Якщо графічні додатки, запущені на комп'ютері, починають помітно «пригальмовувати», на екрані з'являються артефакти у вигляді квадратів смуг або мерехтливих крапок, частково пропадають елементи зображення в тривимірних іграх, слід звернути увагу на температуру графічного процесора.

У різних моделей відеоадаптерів свої критичні показники температури, які вказані в технічних характеристиках на сайтах виробників. В середньому нормальна температура відеокарти при навантаженні не повинна бути більше 80 градусів. Якщо цей показник постійно знаходиться на рівні близькому до критичного, варто звернути увагу на ефективність роботи системи охолодження. Причиною недостатнього охолодження відеопроцесора може бути така, що відпрацювала свій термін термопаста.

Як поміняти термопасту на відеокарті

Системний блок потрібно відключити від мережі і від'єднати кабель монітора від роз'єму відеокарти. Якщо інші дроти, підключені до системного блоку, не завадять зніманню бічній панелі і вільному доступу до плати відеоадаптера, їх можна залишити. Потім слід зняти бічну панель і відвернути кріпильний гвинт відеокарти.

Потім слід зняти бічну панель і відвернути кріпильний гвинт відеокарти

Кріпильний гвинт відеокарти

Якщо відеокарта використовує додаткове харчування, його теж потрібно відключити.

Відключення додаткового живлення відеокарти

Після цього відеокарту потрібно витягти із гнізда материнської плати. Будьте уважні, роз'єм PCI Express оснащений засувкою, що фіксує плату відеоадаптера. Чи не зашкодить її!

Засувка роз'єму PCI Express

Далі необхідно зняти радіатор. Він може бути встановлений на пластмасові засувки або кріпитися гвинтами, як на фото.

Кріплення радіатора відеокарти

Якщо термопаста не змінювалася більше року, радіатор може просто приклеїтися до видеопроцессору. Тому його слід знімати обережно, так щоб не пошкодити чіп. Поверхні радіатора і відеопроцесора необхідно очистити від залишків старої термопасти. Для цього можна використовувати серветку, злегка змочену в спирті. Сильно висохла паста видаляється звичайним шкільним гумкою. Використовувати гостро відточені предмети не рекомендується. Подряпини на поверхнях тільки погіршать тепловідвід.

Очищення чіпа від старої термопасти


Очищення чіпа від старої термопасти

Очищення радіатора від старої термопасти

Як наносити термопасту на відеокарту

Теплопровідність термопасти гірше теплопровідності радіатора. Вона необхідна лише для вирівнювання поверхні і поліпшення контакту в місцях, де присутні мікротріщини. Тому наносити її слід дуже тонким шаром. Товстий шар термопасти тільки погіршить відвід тепла.

На поверхню графічного процесора потрібно видавити з тюбика або шприца краплю термопасти, розміром з сірникову головку. Потім її необхідно розподілити рівномірно по всій поверхні чіпа пластикової лопаткою. Якщо немає лопатки, можна скористатися пластиковою карткою або телефонної сім-картою. Ніде не повинно залишатися пропусків і нерівностей.

Як правильно наносити термопасту

Після нанесення термопасти радіатор встановлюють на місце і притягують гвинтами хрест-навхрест. Це забезпечить його рівномірний прелеганіе до поверхні видеопроцессора. Установка відеокарти в системний блок проводиться в зворотній послідовності.

Яку термопасту вибрати для відеокарти

Термопаста Arctic MX-2 та MX-3

У користувачів може виникнути питання: яка термопаста краще для відеокарти? При виборі термопасти слід орієнтуватися на такі характеристики як теплопровідність, термостійкість, наявність не висихають компонентів, діелектричні властивості. Серед кращих термопаст в сегменті цін 400 - 600 рублів вважаються Arctic Cooling MX-4, Thermalright Chill, DEEPCOOL Z9 і ZALMAN ZM-STG2. Серед паст вартістю від 600 до 1000 руб. - Glacialtech IceTherm II і GELID GC-Extreme. У ціновому сегменті від 1000 рублів кращої вважається термопаста преміум-класу GELID GC-Extreme. Всі перераховані вище марки продаються в тюбиках або шприцах, розфасованими по 1 - 4 грами.

Слід зазначити, що користувачів, які не захоплюються екстремальним розгоном, цілком влаштують можливості бюджетних термопаст. Ентузіастам розгону комп'ютерних систем можна порекомендувати звернути увагу на матеріали типу «рідкий метал».

Новости