• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Відкрите: підсумки 2015 року

  1. Зміст вступ
  2. Оновлення лінійок і вийшли новинки

Зміст

вступ

Ось і пройшов перший місяць нового року - саме час завершити підведення підсумків 2015 го. Трохи раніше мною було розглянуто, як минулий рік пройшов для виробників процесорів , материнських плат і оперативної пам'яті , А колега IN підготував матеріал, присвячений твердотілим накопичувачам .У фінальному огляді підійшла черга графічних адаптерів, можна сказати, «десерт» для ветеранів фанатських війн. На відміну від попередніх тим, виробники відеокарт як і раніше активно борються за пальму першості, щорічно оновлюють лінійки своєї продукції і залишають чимало інформаційних приводів для обговорень, то підігріваючи інтерес до майбутніх новинок, то роблячи випади на адресу конкурента.

Для початку ознайомимося з появою в минулому році новинками і оновленнями лінійок в порядку хронології для кожного виробника, після ж постараємося виявити загальні тенденції індустрії. А в зв'язку з тим, що підведення підсумків розтягнулося на цілий місяць, в даному матеріалі випробуємо новий формат, присвячений щомісячного упорядкування основних новинних приводів і подій індустрії.

Оновлення лінійок і вийшли новинки

AMD

Основні анонси / оновлення лінійок були зроблені за літо в досить стислі терміни, зупинимося на кожній з анонсованих відеокарт детальніше.

Червень / Radeon R9 390XНового флагмана AMD люди чекали довго, адже попередній лідер, Radeon R9 290X, побачив світло вже в далекому 2013-му році і встиг добряче застаріти, особливо на тлі вийшла ще в 2014-му році GTX 980, а потім і з'явилися в першій половині 2015 -го року GTX Titan X і GTX 980 Ti.

У новинних стрічках раз у раз фігурували розповіді про нову архітектуру, про відеокарти на базі Fiji і новий тип пам'яті. Але, незадовго до анонсу з'ясувалося, що нові відеокарти вийдуть під ім'ям Fury X, в той час як R9 390X виявилася не більше ніж злегка зміненою R9 290X, висловлюючись автомобільним мовою, стався лише легкий рестайлінг .

Що змінилося в відеокарті за майже два роки прогресу? На 50 мегагерц розігнали графічний процесор, оснастили карту вдвічі більшою кількістю відеопам'яті, і попутно розігнали відеопам'ять з 5000 МГц до 6000 МГц, на цьому відмінності «новинки» і закінчилися. Єдине, що з усієї цієї історії не могло не радувати - за продукт не стали «ломити» позамежну ціну, і зі своїм співвідношенням продуктивності до ціни відеокарта змогла вписатися в ринок.

Червень / Radeon R9 Fury X і R9 FuryБуквально вже протягом тижня з моменту появи R9 390X, був представлений дійсно новий флагман лінійки і конкурент для GTX 980 Ti, так довгоочікувана архітектура Fiji та графічні адаптери Radeon R9 Fury X .

Буквально вже протягом тижня з моменту появи R9 390X, був представлений дійсно новий флагман лінійки і конкурент для GTX 980 Ti, так довгоочікувана архітектура Fiji та графічні адаптери   Radeon R9 Fury X

Випускати щось принципово нове на самому заході використовуваного техпроцесу - це великий ризик, але в AMD на нього пішли, відмовившись від використання GDDR5 пам'яті на платі на користь високопродуктивної пам'яті HBM, що знаходиться на одній підкладці з GPU:

Випускати щось принципово нове на самому заході використовуваного техпроцесу - це великий ризик, але в AMD на нього пішли, відмовившись від використання GDDR5 пам'яті на платі на користь високопродуктивної пам'яті HBM, що знаходиться на одній підкладці з GPU:

Завдяки такому рішенню, пропускну здатність пам'яті вдалося збільшити до дуже значної позначки в 512 Гбайт / с (проти 336,5 у GTX 980 Ti або 384 у R9 390X). Щоб відповідати зрослої пропускної здатності пам'яті, за своїми характеристиками не вдарив обличчям у багнюку і графічний процесор - при збережених частотах і в рамках старого теплового пакету, майже в півтора рази зріс транзисторний бюджет. Цього вистачило на 4096 шейдерних процесора проти 2816 у попередника, на 256 текстурних блоків проти 160, а також на збільшення обсягу кеш-пам'яті. І все це було досягнуто без зміни техпроцесу. Повчитися б таким здібностям виробникам процесорів, що народжують по 5% приросту продуктивності в рік.


Звичайно, пальму першості нова відеокарта захопити не змогла, але в порівнянні з попереднім поколінням прогрес значний, плюс, до моменту зміни технологічних процесів у AMD вже буде досвід роботи з HBM пам'яттю. З іншого боку, як би життєвий цикл новинки не виявився б занадто коротким.

Липень / Radeon R9 Fury

Трохи пізніше флагманської версії була анонсована відеокарта R9 Fury , Що є злегка урізаною версією старшої R9 Fury X. Однак, частково просто через брак чіпів, почасти через те, що AMD не надали еталонного дизайну плати і спустили це на відкуп виробникам, липневий анонс можна було назвати «паперовим», на справі карти дісталися до покупця на рубежі серпня-вересня.

Однак, частково просто через брак чіпів, почасти через те, що AMD не надали еталонного дизайну плати і спустили це на відкуп виробникам, липневий анонс можна було назвати «паперовим», на справі карти дісталися до покупця на рубежі серпня-вересня

Які відмінності R9 Fury від R9 Fury X? У відеокарт використовується ідентичний графічний процесор і ідентичні мікросхеми пам'яті, але на молодшу модель йдуть процесори більш низької якості, а то і зовсім «відбракування». В кінцевих характеристик продукту це виливається в меншу кількість шейдерних процесорів (3584 проти 4096), менше число текстурних блоків (224 проти 256), а також в знижену на 50 МГц частоту роботи.

Крім того, на відміну від Fury X, для молодшої моделі передбачено не рідинне охолодження, а повітряне. За все разом різниця у вартості склала $ 100, в цілому, розумне ціноутворення. Тим більше, що для оверклокерів AMD не стала блокувати можливість «зіграти в лотерею», тобто прошивкою BIOS'а розблокувати відсутні функціональні модулі, і в разі успіху отримати Fury X за ціною Fury.

Липень / Radeon R9 390

Не сказати, щоб від анонса даної відеокарти люди багато чого чекали, однак, наявність актуальної продукції у всіх основних цінових категоріях питання важливе, тому на зміну R9 290 прийшла R9 390 .

«Рецепт» перетворення залишився колишнім, підняти частоти графічного процесора і пам'яті, збільшити обсяг пам'яті з 4 Гбайт до 8 Гбайт, і наостанок виставити продукт за нижчою ціною. Однак якщо у випадку з анонсом R9 390X це виглядало скоріше як знущання над фанатами, то у випадку з молодшим представником лінійки позитивних моментів все ж більше.

Завдяки більш високим частотам, а також відсунутому порогу роботи систем енергозбереження різниця в продуктивності між R9 390X і R9 390 виявилася куди меншою, ніж була різниця між R9 290X і R9 290. Потенційний покупець отримав практично той же рівень продуктивності, але на $ 100 дешевше. Можна сказати, в свій ринок відеокарта потрапила практично ідеально, потіснивши позиції GTX 970.

Що змінилося в відеокарті за майже два роки прогресу?
Які відмінності R9 Fury від R9 Fury X?
Новости