• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

ТОП-10 кращих відеокарт 2014 року | Комп'ютер вдома | Збірка, Налаштування, Обслуговування, Ремонт

  1. Основні характеристики відеокарт
  2. Вибір відеокарти для ігрового комп'ютера
  3. Кращі відеокарти 2014 року в порядку збільшення продуктивності:

Найчастіше, люди, збираючи потужний ігровий комп'ютер, левову частку часу витрачають на підбір кращого процесора і кращої відеокарти Найчастіше, люди, збираючи потужний ігровий комп'ютер, левову частку часу витрачають на підбір кращого процесора і кращої відеокарти. Які відеоприскорювачі лідирують в рейтингах зараз, в кінці 2014 роки? З чого вибрати? На що звернути увагу при виборі кращої відеокарти?

Відеокарта - головний, поряд з процесором, елемент системного блоку ПК, який здійснює виведення зображення на екран монітора, перетворюючи інформацію відповідним чином. Сучасні ігри з високим рівнем деталізації і стрімким розвитком сюжету, робочі 3D і CAD програми, демонстрація відео і фільмів у високій роздільній здатності ставлять перед відеокартами серйозні завдання і перетворили їх в складні пристрої з потужним процесором і швидкою пам'яттю великого обсягу. Сучасні відеокарти здійснюють процеси візуалізації і володіють великими обчислювальними можливостями. Міць топових графічних прискорювачів настільки велика, що їх використовують в конструкції деяких суперкомп'ютерів.

Сучасні відеоприскорювачі представляють собою плату з графічним процесором, пам'яттю, системою охолодження і коннекторами для виведення сигналу на монітор . підключаються до материнської плати через роз'єм PCI Express.

Основні характеристики відеокарт

Тактова частота - визначає число операцій, виконуваних графічним процесором в секунду, і її величина пропорційна його обчислювальної потужності і швидкості перетворення інформації.

Обсяг і тип пам'яті. В процесі обробки графічної інформації виникає необхідність оперативно зберігати і видавати великі обсяги даних. Тому необхідний значний обсяг пам'яті з високою швидкістю роботи. Обсяг пам'яті слід розглядати тільки в комплексі з її типом. 2 Гб швидкої пам'яті GDDR5 раціональніше 3 Гб GDDR3. Ширина шини пам'яті визначає швидкість передачі даних і варіюється від 128 до 768 біт. Чим вона вища, тим швидше працює відеоадаптер. Частота роботи відеопам'яті також пропорційна її продуктивності.

Для підключення до монітора необхідні роз'єми: аналоговий VGA, цифрові HDMI або DVI. Найбільш сучасний варіант - це HDMI.

Для оптимальної роботи відеоадаптерів в додатках необхідна підтримка ними сучасних версій програм DirectX і OpenGL. Найостанніші версії OpenGL 4.3 і DirectX 11.2.

Відеоприскорювачі поділяються на ігрові та професійні. Професійні призначені для 3D і CAD програм і встановлюються на робочі станції. Набагато цікавіше ігрові відеокарти, оптимізовані для ігрової графіки, але дозволяють вирішувати і практично всі інші завдання. На них також можлива ефективна робота в 3D і CAD програмах. Такі відеоприскорювачі встановлюють в домашні і більшість робочих комп'ютерів, крім вузькоспеціалізованих.

Головні виробники відеочіпів nVidia і AMD. На їх основі відеокарти випускає велику кількість виробників.

Вибір відеокарти для ігрового комп'ютера

Ігрова відеокарта дозволяє не тільки грати в ігри, але і вирішувати більшість інших завдань, включаючи роботу в професійних програмах. При цьому професійні відеоприскорювачі в ігри грати не дозволять. Притому, що міць відеокарти і процесора повинні бути узгоджені, для ігрового комп'ютера краще вибирати відеокарту класом трохи вище. Існує, кілька спірна, емпірична залежність, що відеоприскорювач повинен бути в півтора-два рази дорожче процесора .

Для комп'ютера, на якому крім ігор будуть запускатися 3D і CAD програми бажано вибирати відеокарти від nVidia. Це не означає, що відеоприскорювачі від AMD не будуть в них працювати, але на спеціалізованих форумах при проблемах з виведенням зображення в 3D і CAD програмах першою причиною називають непрофесійну відеокарту від AMD. У мережі також циркулюють відомості, що ігрові чіпи nVidia оптимізовані для програм Autodesk.
Слід вибирати відеокарту з мінімальним об'ємом пам'яті 2 Гб GDDR5, наявністю цифрового виходу DVI, або HDMI.

Хоча кількість повернень відеокарт від різних виробників невелика і розрізняється незначно, на загальному тлі можна виділити надійність Asus і Gigabyte. Для надійної роботи необхідно вибирати відеокарти з хорошим охолодженням. Для офісних комп'ютерів досить вбудованої графіки процесорів. Для комп'ютера середньої продуктивності цікаві GeForce GTX 750 і GeForce GTX 750Ti з невеликим енергоспоживанням. А відеокарти для потужних ігрових комп'ютерів розглянемо нижче.

Кращі відеокарти 2014 року в порядку збільшення продуктивності:

10. Radeon HD 7950

Потужна відеокарта від AMD заснована на чіпі Tahiti і виготовлена ​​із застосуванням 28-нанометрового техпроцесу. Має два биоса і підтримує DirectX 11.1. Можлива установка через PCI Express 3.0. Підтримується робота з чотирма моніторами і функція енергозбереження. Енергоспоживання 200 ват і мінімальний блок живлення для комп'ютера з цією відеокартою повинен бути потужністю не менше п'ятисот ват. У Radeon HD 7950 відеопам'ять GDDR5 об'ємом 3 Гб і 384-бітна шина даних. При установці займає два слоти PCI Express. У базовому варіанті роз'єми DVI і HDMI, а також два Mini DisplayPort. Слід розуміти, що в залежності від виробника система охолодження і кількість пам'яті може бути різним. Уже не найновіша, але все ще продуктивна і добре розганяється відеокарта. За мощі порівнянна з GeForce GTX 670. За умови розумної ціни (від 8000 рублів (від $ 200)) може увійти в конфігурацію оптимального ігрового комп'ютера .

9. GeForce GTX 760

GeForce GTX 760

Відеоприскорювач GeForce GTX 760 заснована на графічному чіпі GK104 Kepler з 28-нанометровим техпроцесом. Шина пам'яті 256 біт, а енергоспоживання 170 ват. Доступні фірмові технології 3DVision, PhysX, підтримка 4Кразрешенія. Можлива робота з 4 моніторами. Оснащена чотирма роз'ємами: 2 DVI, HDMI і DisplayPort. Оптимізована під програму GeForce Experience, яка дає найкращі настройки в іграх. Базова частота 980 МГц при роботі підвищується до 1150 МГц. Базовий варіант включає 2 Гб пам'яті GDDR5. Займає 2 слота розширення і вимагає блок живлення від п'ятисот ват. Дає хороші результати при дозволі 1920 × 1080. В даний момент, при ціні від 8000 рублів (від $ 200), входить в більшість конфігурацій оптимальних ігрових комп'ютерів.

8. Radeon HD 7970

Рідна відеокарта процесора Tahiti споживає 250 ват і має два биоса, що робить експерименти з розгоном безпечніше. Підтримує DirectX 11.1 і роботу чотирьох моніторів, причому картинка може виводиться на все поле. Опція PowerTune дозволяє поліпшити продуктивність, а AMD ZeroCore Power зменшити енергоспоживання. Для прискорення відеокодування призначений блок Video Codec Engine. Підтримує PCI Express 3.0. Шина передачі даних - 384 біт. Частота процесора 925 МГц, а 3 Гб пам'яті GDDR5 працюють на частоті 5500 МГц. Ціна на даний відеоприскорювач знаходиться в районі 10000 рублів ($ 250).

7. Radeon R9 280X

Radeon R9 280X

Radeon R9 280X - ще одна відеокарта на процесорі Tahiti з енергоспоживанням 250 ват і по досить цікавою ціною (близько 10000 рублів ($ 250)). Шина пам'яті 384 біт, що добре позначається на продуктивності. Частота ядра - 1 Ггц, а пам'яті 6500 Мгц. Комбінація роз'ємів: DVI, HDMI і два Mini DisplayPort. Забезпечена підтримка DirectX 11.2. Підтримується робота двох відеокарт в режимі CrossFire X. В базовому варіанті обсяг пам'яті 3 Гб GDDR5. Підтримує технології збільшення продуктивності AMD PowerTune, AMD Avivo HD і прискорювач AMD Stream.

6. GeForce GTX 770

Відеоприскорювач заснований на модернізованому процесорі GK104-425-A2 з реалізацією динамічного прискорення GPU Boost 2.0. Частота ядра 1046 МГц (одна тисяча вісімдесят п'ять МГц - в режимі GPU Boost). Ширина шини пам'яті 256 біт, частота пам'яті 7000 МГц. Пам'ять стандарту GDDR5 в різних варіантах 2 або 4 Гб. Енергоспоживання 230 ват. При установці займає два слота. Є конкурентом Radeon HD 7970, компенсуючи меншу ширину шини пам'яті великими робочими частотами і менше виділяє тепла. Оснащений двома коннекторами Dual Link DVI-I, а також mini HDMI і DisplayPort 1.2. Рекомендований блок живлення не менше Потужність 600 Вт. Ціни на GeForce GTX 770 починаються від 11000 рублів ($ 275).

5. Radeon R9 290X

Radeon R9 290X

В основі відеоприскорювача новий чіп Hawaii з оновленими контролерами пам'яті. Шина пам'яті 512 біт, а обсяг пам'яті GDDR5 - 4 Гб. Частота ядра 1000 МГц, а пам'яті 5000 МГц. Для того щоб уникнути перегріву, частота ядра може знижуватися, що збільшує надійність і довговічність. Реалізована підтримка DirectX 11.2 і OpenGL 4.3, а також API Mantle, який буде підтримуватися в новітніх іграх. Графічне ядро ​​може реалізовувати звукові ефекти, не навантажуючи центральний процесор. Тепловиділення 290 ват. В наявності два биоса, між якими можна перемикатися на більш продуктивний і галасливий режим з більш високими оборотами вентилятора, або більш тихий і менш продуктивний режим. Хороше рішення для збірки прогресивного ігрового комп'ютера. Ціни на цей екземпляр варіюються від 15000 рублів ($ 375).

4. GeForce GTX 780 Ti

Найпотужніший одночіповий відеоприскорювач з енергоспоживанням 250 Вт. В основі повнофункціональний чіп GK110. Частота ядра 876 МГц прискорюється до 928 МГц в режимі GPU Boost. 3 Гб пам'яті Asetek мають прискорену частоту в 7000 МГц. Шина пам'яті 384 біт. Швидкість обміну даними з пам'яттю 336 ГБ / c рекордна. Потужна система охолодження оснащена відцентровим вентилятором діаметром 70 мм. Відеовиходи - два роз'єми DVI, DisplayPort і HDMI. Підключення по шині PCI Express 3.0. Доступні фізичний движок PhysX, CUDA-обчислення і інші технології. Ціни починаються з позначки 20000 рублів ($ 500).

3. GeForce GTX Titan

GeForce GTX Titan

Найпотужніший відеоприскорювач з енергоспоживанням 250 Вт, що вимагає блок живлення від шестисот ват. В основі той же чіп GK110, що і в попередній відеокарти. Його архітектура Kepler раніше використовувалася тільки для надпотужних рішень, що використовувалися для суперкомп'ютерів. Шина пам'яті 384 біт. Частота ядра в роботі від 836 МГц до 876 МГц. Пам'ять 6 Гб GDDR5 з частотою 6000 МГц. В системі охолодження испарительная камера великої маси, японський термоінтерфейс підвищеної ефективності, алюмінієві пластини і відцентровий вентилятор. Відеокарта оснащена двома роз'ємами DVI і по одному DisplayPort і HDMI. Можлива спільна робота двох або трьох таких відеокарт. підтримуються технології NVIDIA PhysX, 3D Vision і Adaptive VSync. Крім того, для ряду моніторів є збільшення частоти оновлення зображення. Доступність цього відеоприскорювача починається з планки в 35000 рублів ($ 875).

2. Radeon R9 295X2

Топовий двочіпових відеоприскорювач від AMD створений на базі двох повнофункціональних графічних процесорів Hawaii XT. Значна обчислювальна потужність в 11,5 TFLOPS супроводжується не менш значним енергоспоживанням в 500 Вт. Комбінована рідинна система охолодження від Asetek. Частота відеоядер 1018 МГц кожного, а пам'яті - 5000 МГц. Величина пам'яті 2 × 4 = 8 Гб GDDR5. Шини пам'яті розрядністю 512 біт. Відеороз'єми - один DVI і 4 Mini DisplayPort 1.2. Версія DirectX 11.2. Щоб прогодувати відеокарту, необхідний БП з двома 8-контактними PCI Express роз'ємами живлення по 28 А по кожній лінії. В цілому, необхідно не менше 50 А. Викласти за такий девайс доведеться не менше 41000 рублів (від $ 1000).

1. GeForce GTX Titan Z

GeForce GTX Titan Z

Світовий лідер серед відеокарт виконаний на двох повнофункціональних чіпах GK110 і оснащений повітряним охолодженням. Частота кожного графічного процесора від 705 МГц до 876 МГц в режимі GPU Boost. Частота пам'яті - 7000 МГц. Розрядність шини пам'яті - 2 × 384 біт. Пам'ять 12Гб GDDR5. Відеовиходи - два роз'єми DVI, DisplayPort і HDMI. Ціна такого монстра також захоплює дух - від 60000 до 140000 рублів ($ 1500- $ 3500).

висновок

Здебільшого рішення від GeForce при схожій продуктивності мають менше енергоспоживання і нагрівання. Агресивна цінова політика AMD часто робить їх відеокарти кращими перед GeForce. При необхідності працювати в 3D і CAD програмах в першу чергу варто орієнтуватися на ігрові GeForce. Професійні відеокарти від обох виробників однаково добре працюють в таких програмах.

Для складання оптимального ігрового і універсального комп'ютера варто придивитися до GeForce GTX 760. Однак при відповідній ціні будуть цікаві і Radeon HD 7950. Потужний ігровий комп'ютер зажадає Radeon R9 280X або GeForce GTX 770. Флагманський ігровий комп'ютер можна засновувати на GeForce GTX 780 Ti або Radeon R9 290X.

Двочіпові рішення для безкомпромісних ентузіастів дають приріст тільки в двох третинах від ігор. При цьому дорога і потужна відеокарта GeForce GTX Titan Z в різних тестах не завжди має перевагу і навіть нерідко програє Radeon R9 295X2.

І останнє. Шановні читачі блогу domcomputer.ru завжди завантажуйте і оновлюйте драйвера своєї відеокарти до останніх версій з офіційних сайтів або. Це допоможе вичавити максимум продуктивності з вашої відеокарти, та й з комп'ютера в цілому.

Схожі записи:

Які відеоприскорювачі лідирують в рейтингах зараз, в кінці 2014 роки?
З чого вибрати?
Новости