• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Тест для перевірки оперативної пам'яті на помилки в Windows 10, 8 або 7

 1. Суть проблеми
 2. Як діагностувати проблеми з пам'яттю в Windows 10
 3. Перевірка результатів тестування

При використанні комп'ютера ви можете зіткнутися з помилками в роботі оперативної пам'яті. І в цьому керівництві, ми розглянемо, як використовувати вбудовану в Windows 10, 8 або 7 утиліту для тестування пам'яті. При використанні комп'ютера  ви можете зіткнутися з помилками в роботі  оперативної пам'ятізміст:

 1. Суть проблеми.
 2. Як діагностувати проблеми з пам'яттю в Windows 10?
 3. Перевірка результатів тестування.

Суть проблеми

Якщо програми дають збої під час роботи або працюють дуже повільно, або ви помічаєте різні глюки в Windows, або система несподівано перезавантажується, зависає, видає BSOD помилку синього екрану , То дуже складно визначити корінь проблеми. Причина збоїв може ховатися як в програмному забезпеченні, так і в залозі.

Оперативна пам'ять - це найлегше що можна швидко перевірити. У разі проблеми в роботі одного з модулів пам'яті необхідно терміново провести заміну, щоб повернути нормальну працездатність комп'ютера і уникнути більш серйозних проблем, пов'язаних з пошкодженням системних або призначених для користувача файлів.

Не дивлячись на існування сторонніх утиліт доступних для завантаження в мережі Інтернет, операційні системи Windows 10, 8 або 7 має вбудовану програму для перевірки оперативної пам'яті ПК. У цьому керівництві ми розглянемо, як використовувати утиліту діагностики пам'яті Windows, щоб визначити несправність в планці пам'яті.

Як діагностувати проблеми з пам'яттю в Windows 10

Для виконання таких інструкцій необхідно перезавантажити комп'ютер, тому закрийте всі відкриті файли та закрийте запущених додатків. Дале виконайте:

 1. Відкрийте Панель управління.

 2. Натисніть «Система і безпека».

 3. Натисніть «Адміністрування».

  Натисніть «Адміністрування»

 4. Двічі клацніть ярлик «Діагностика пам'яті Windows».

  Двічі клацніть ярлик «Діагностика пам'яті Windows»

  Важливо: В якості альтернативи ви можете використовувати комбінацію клавіш Windows + R, потім ввести mdsched.exe і натиснути «ОК», щоб запустити інструмент.

 5. Натисніть кнопку «Виконати перезавантаження і перевірку» для продовження. (Утиліта також пропонує можливість запланувати тест при наступному перезавантаженні, якщо ви не можете дозволити собі закрити свої додатки і перезапуститися в поточний момент.)

  )

Після перезавантаження комп'ютер автоматично запуститься в середовищі діагностики Windows Memory Diagnostics, і почнеться Спосіб стандартного тестування. Утиліта буде запускати всі перевірки, доступні в Базовому режимі, а також LRAND, Stride6 (з кешем), CHCKR3, WMATS + і WINVC.

Утиліта буде запускати всі перевірки, доступні в Базовому режимі, а також LRAND, Stride6 (з кешем), CHCKR3, WMATS + і WINVC

Ви можете дочекатися закінчення Звичайною перевірки, або змінити параметри сканування використовуючи клавішу F1.

Ви можете дочекатися закінчення Звичайною перевірки, або змінити параметри сканування використовуючи клавішу F1

На сторінці Параметрів сканування можна змінити режим сканування на Базовий, який запускає тести MATS +, INVC і SCHCKR (з кешем).

На сторінці Параметрів сканування можна змінити режим сканування на Базовий, який запускає тести MATS +, INVC і SCHCKR (з кешем)

Ви також можете вибрати Розширений режим, який включає в себе всі тести доступні на Середньому режимі плюс MATS + (без кеша), Stride38, WSCHCKR, WStride-6, CHCKR4, WCHCKR3, ERAND, Stride6 (без кеша), і CHCKR8.

Ви також можете вибрати Розширений режим, який включає в себе всі тести доступні на Середньому режимі плюс MATS + (без кеша), Stride38, WSCHCKR, WStride-6, CHCKR4, WCHCKR3, ERAND, Stride6 (без кеша), і CHCKR8

При необхідності ви можете переміщатися по різних параметрах за допомогою клавіші TAB для зміни налаштувань кеша. Якщо ви вимкніть кеш, це дозволить інструменту безпосередньо звертатися до даних в ОЗУ, що забезпечує повний тест. Крім того, ви також можете встановити кількість повторень сканування, щоб протестувати модулі пам'яті вашої системи.

Для застосування налаштувань натисніть F10, щоб повернутися на головну сторінку і початку нового сканування.

Перевірка результатів тестування

Ви бачите статус під час процесу сканування, але як тільки тест завершитися комп'ютер автоматично перезавантажиться. Вам потрібно буде використовувати засіб перегляду подій, що б побачити результати тестування і дізнатися якщо у вас зіпсований RAM модуль.

 1. Натисніть «Пуск».

 2. Введіть eventvwr.exe і натисніть Enter, щоб відкрити Перегляд подій.

 3. Перейдіть в папку Журнали Windows - Система.

 4. Клацніть правою кнопкою миші на «Система» і виберіть «Знайти».

  Клацніть правою кнопкою миші на «Система» і виберіть «Знайти»

 5. Введіть MemoryDiagnostics-Results і натисніть кнопку «Знайти далі».

 6. Закрийте вікно «Пошук».

 7. У засобі перегляду подій двічі клацніть джерело MemoryDiagnostics-Results і перегляньте повідомлення. Якщо в результаті з'явиться повідомлення «Пам'ять комп'ютера перевірена за допомогою засобу перевірки пам'яті Windows; помилок не виявлено », ви можете відкинути пам'ять як корінь проблеми.

  Якщо в результаті з'явиться повідомлення «Пам'ять комп'ютера перевірена за допомогою засобу перевірки пам'яті Windows; помилок не виявлено », ви можете відкинути пам'ять як корінь проблеми

Якщо результат показує одну або кілька помилок, ви можете спробувати запустити тест розширеної пам'яті і перевірити ще раз результати. Якщо ви як і раніше бачите хоча б одну помилку, один з модулів ОЗУ, ймовірно, має проблеми, і, можливо, його потрібно буде замінити.

Іноді, коли тест виходить з ладу, інструмент може вказати, який з модулів має проблему з результатами. Однак, якщо він не може надати цю інформацію, вам може знадобитися видалити і протестувати кожен модуль пам'яті до тих пір, поки ви не дізнаєтеся той, який несправний.

Хоча ми орієнтуємося на це керівництво в Windows 10, засіб діагностики пам'яті Windows доступно протягом багатьох років, а це означає, що ви також можете використовувати його в попередніх версіях, включаючи Windows 8.1 і Windows 7.

Як діагностувати проблеми з пам'яттю в Windows 10?
Новости