• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Підсумки 2017 року: графічні прискорювачі

  1. ⇡ # AMD Radeon RX 500
  2. ⇡ # NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti
  3. ⇡ # NVIDIA GeForce GTX 1 070 Ti
  4. ⇡ # NVIDIA TITAN Xp і TITAN V
  5. ⇡ # Прогноз на майбутнє
  6. ⇡ # Прикладна програма. Актуальні лінійки відеоадаптерів AMD і NVIDIA для настільних ПК

У 2016 році почалася нова ера в історії дискретних GPU - обидва виробники графічних процесорів для настільних ПК і ноутбуків почали випуск чіпів з прогресивним техпроцесом 14/16 нм FinFET, який дозволив відновити зростання швидкодії та енергоефективності, загальмований в довгий період панування норми 28 нм. У наступному 2017 році можливості нової технології вже повністю розкрилися - і NVIDIA, і AMD випустили на масовий ринок GPU першого ешелону, раніше зарезервовані за прискорювачами обчислень. Найбільшу увагу привернула саме AMD, адже компанія нарешті відновила присутність в сегменті високопродуктивних ігрових відеокарт завдяки сімейству Radeon RX Vega. З іншого боку, NVIDIA вже проклала дорогу чіпам архітектури Volta, які виробляються на основі наступного вузла фотолитографии із застосуванням FinFET - 12 нм.

Настав час підбити проміжні підсумки в сфері дискретних відеокарт для настільних комп'ютерів і перерахувати події, якими відзначився цей досить урожайний рік.

# AMD Radeon RX 500

Прискорювачі Radeon з індексами RX 460 , RX 470 і RX 480 прийшли в 2016 році на зміну застарілим GPU епохи 28 нм, які встигли пережити один, а то й два раунди ребрендингу, в початковому і середньому сегментах продуктивності. За рахунок привабливих цін AMD зробила серйозний тиск на конкуруючі пристрої серії GeForce 10, але з технічної точки зору сімейство Polaris не виправдав покладених на нього надій, адже конкурент набагато краще розпорядився тими можливостями, які новий техпроцес 14/16 нм FinFET відкрив для збільшення енергоефективності та частотного потенціалу GPU.

На наступний рік після дебюту 400-й серії Radeon не могло бути й мови про те, щоб AMD відразу заповнила всі цінові ніші графічними процесорами Vega або Navi, тому чіпам Polaris судилося друге народження в рамках сімейства Radeon 500. За довгий термін життя архітектури Graphics Core Next компанія неодноразово використовувала цей прийом, коли GPU наступного покоління ще не готові до масового виробництва і «старий» кремній переводять в наступну серію відеоадаптерів. Але Polaris - особливий випадок. Замість простої перемаркировки AMD випустила оновлені кристали Polaris 20 і Polaris 21, в яких була оптимізована схемотехніка і виробничий процес.

Ревізія GPU в Radeon 500-й серії істотно вплинула на швидкодію старших моделей сімейства. Так, рядові зразки Radeon RX 570 і RX 580 в штатному режимі досягають таких же частот, як топові модифікації їх попередників - RX 470 і RX 480 - з добірними кристалами і розвиненою системою охолодження. В результаті Radeon RX 580 на рівних змагається з GeForce GTX 1060 6 Гбайт по ігровій продуктивності, а RX 570 бере свій в протистоянні з GTX 1060 3 Гбайт за рахунок більшого обсягу RAM. На жаль, перемоги Radeon RX 570 і RX 580 в бенчмарках не компенсують ситуацію з цінами відеокарт на старшому чіпі Polaris. Кріптовалютная лихоманка утримує їх на істотно більш високому рівні в порівнянні з рекомендованими AMD роздрібними значеннями.

SAPPHIRE Pulse ITX Radeon RX 570

Що стосується молодших моделей сімейства - Radeon RX 550 і RX 560 , То тут AMD зробила акцент більш на енергоефективності, ніж на бистродйствіі. У 2016 році, коли Radeon RX 460 надійшов у продаж, AMD довелося піти на компроміс: нехай укорітель поступається за швидкодією своїм суперникам ( GeForce GTX 1050 і GTX 1050 Ti ), Зате він дешевше, що важливо в даній ціновій категорії. Але у графічного процесора Polaris 11 залишилася в резерві частина логіки, що не задіяної в Radeon RX 460, і під ім'ям Polaris 21 чіп повернувся в складі Radeon RX 560 з повністю активним набором обчислювальних блоків.

Нехай в старших моделях 500-й серії AMD цілком інвестувала звільнився ресурс енергоефективності в нарощування частот, але специфікації Radeon RX 560 дозволяють випускати відеокарти з TBP (Typical Board Power) від 60 Вт, а деякі виробники сміливо опустилися і до позначки 45 Вт, адже розширений конвеєр Polaris 21 в якійсь мірі компенсує обмежений частотний діапазон. З іншого боку, потужним варіантів Radeon RX 560, що досягає 80 Вт, оновлений GPU допомагає в боротьбі з GeForce GTX 1050 і GTX 1050 Ti. Як би там не було, в цій ніші відеокарти AMD як і раніше програють пристроїв NVIDIA по швидкодії і залучають покупця за рахунок порівняно низьких цін.

Унаслідок широкого діапазону потужності і обсягу RAM (2 або 4 Гбайт) під одним і тим же маркою Radeon RX 560 зустрічаються пристрої з абсолютно різним рівнем продуктивності. Але мало того, AMD допускає застосування в RX 560 графічних процесорів з «урізаною» конфігурацій обчислювальних блоків - як в Radeon RX 460. В результаті RX 560 з усіх відеокарт в сучасному каталозі AMD і NVIDIA володіє найбільш розмитими специфікаціями і вимагає особливої ​​уваги при покупці.

SAPPHIRE PULSE Radeon RX 560 4GD5

Останній представник 500-й серії - Radeon RX 550 вивів на ринок десктопних GPU абсолютно новий графічний процесор, який розширив сімейство Polaris в сторону самих компактних і енергоекономічних рішень. У своїй ціновій ніші Radeon RX 550 прийшов на зміну роздрібної моделі Radeon R7 350 і декільком OEM-позиціях нижнього рівня з 300-ї і 400-ї серії. На високу швидкодію в ААА-іграх такі відеокарти не претендують, натомість RX 550 козиряє підтримкою сучасних інтерфейсів виведення зображення (DisplayPort 1.3 / 1.4 і HDMI 2.0) і апаратним декодуванням відео високої роздільної здатності. Втім, при своїй вартості Radeon RX 550 непогано підходить і для ігор (не останню роль в цьому відіграє адекватний обсяг локальної пам'яті - 2 або навіть 4 Гбайт), особливо - невимогливих багатокористувацьких проектів .

AMD Radeon RX Vega

AMD спочатку дала зрозуміти, що сімейство графічних процесорів Polaris було лише проміжним кроком на шляху до Vega - по-справжньому масштабного оновлення архітектури Graphics Core Next, яке дозволить компанії повернутися на ринок GPU для ентузіастів. А перед тим як це, нарешті, здійснилося, GPU Vega 10 пройшов бойову перевірку в складі прискорювачів обчислень Radeon Instinct і просьюмерський карти Radeon RX Vega Frontier Edition.

На споживчому ринку сімейство Radeon RX Vega представлено двома моделями з індексами 56 і 64 , Остання з яких існує в конфігураціях з повітряним або рідинним охолодженням. Чіп Vega 10 - єдиний син архітектури Vega на даний момент - є ідейним спадкоємцем графічного процесора Fiji ( Radeon R9 Fury і Fury X ). У цих GPU схожа конфігурація обчислювальних блоків, і обидва комплектуються високошвидкісний пам'яттю типу HBM. Vega належить честь вивести на ринок споживчих відеокарт HBM другого покоління і технологію сторінкового доступу до адресного простору, який дозволяє використовувати локальну пам'ять GPU як кеш третього рівня і звертатися до «далекого» пам'яті (системної RAM) на рівні драйвера - так само, як це влаштовано в центральних процесорах з часів Intel 80286.

У той час як NVIDIA, починаючи з покоління Pascal, виділила GPU для неграфічних обчислень (GP100) в особливу категорію, архітектура GCN 1.4, що лежить в основі Vega, як і попередні ітерації Graphics Core Next, орієнтована одночасно і на рендеринг, і на обчислення загального призначення (GP-GPU). У порівнянні з Polaris обчислювальні можливості Vega розширені за рахунок «ущільнення» операцій зниженою розрядності (функція Packed Math, в термінології AMD): графічний процесор може одночасно утворювати вдвічі більше операцій над числами формату FP16 в порівнянні з операціями FP32. Нехай математика зниженою точності в дискретних GPU поки затребувана переважно в задачах машинного навчання, але з часом вона може знайти широке застосування і в графіці на тих стадіях конвеєра рендеринга, які не вимагають більш точного уявлення. Благо операції з плаваючою комою над 10 і 16-бітними числами підтримуються домінуючим ігровим API - DirectX 12.

Нехай в чіпах AMD зберігається упор на розрахункове навантаження, творці Vega не обійшли увагою блоки фіксованої функціональності, пов'язані з 3D-рендерингом. Vega набула зовсім новий, частково програмований геометричний движок і окремий планувальник операцій над геометричними примітивами, а порівняно невелика для такого великого GPU число блоків накладення текстур компенсує тайловий рендеринг (цей метод використовує і NVIDIA в архітектурі Maxwell і Pascal). Нарешті, Vega може похвалитися найбільш повною підтримкою функцій рендеринга DirectX 12 «в залізі» серед дискретних GPU. Можливості Vega не тільки відповідають вищому feature level в специфікаціях Direct3D 12, але і в рамках окремих функцій, що мають на увазі більш докладний поділ, Vega перевершує архітектури Pascal і Volta від NVIDIA.

AMD Radeon RX Vega 64 Limited Edition

В цілому AMD створила збалансований, різнобічний і в багатьох відносинах новаторський продукт. На жаль, багато хто з нововведень Vega 10 (як уже не раз бувало з чіпами AMD) представляють собою інвестицію в майбутнє замість того, щоб приносити користь тут і зараз, або використовуються лише професійним ПО. За грубими оцінками - розміром кристала, тактовим частотам і енергоспоживанню - графічний процесор Vega 10 є повноправним суперником GP102 від NVIDIA ( GeForce GTX 1080 Ti , TITAN X і TITAN Xp), і ці очікування повністю виправдалися в тестах обчислень загального призначення. У той же час в іграх прагнення розробників отримати універсальний чіп, що підходить і для графічних, і для розрахункових завдань, тільки обтяжує Vega: по частоті зміни кадрів в ААА-проектах новий флагман AMD може потягатися лише з GeForce GTX 1080 , А про рівень продуктивності GeForce GTX +1080 Ti в більшості випадків не може йти й мови.

Інший недолік Vega полягає в надзвичайно високому енергоспоживанні. Нова архітектура здатна працювати на набагато більш високих частотах, ніж Polaris, але по параметру продуктивності на ват в ігрових додатках Vega 10 з розгромним рахунком програла чіпам Pascal порівнянного рівня швидкодії. Якщо за часів Fiji AMD майже наздогнала NVIDIA в гонці енергоефективності, то сьогодні розрив на користь суперника великий як ніколи.

У порівнянні з Radeon RX Vega 64, молодша модель серії - Vega 56 - виступила більш переконливо. В іграх вона здобула впевнену перемогу над GeForce GTX 1070 і продемонструвала неабиякий оверклокерьский потенціал, за рахунок якого легко досягає рівня Vega 64 і загрозливо підбирається до GeForce GTX 1080. GeForce GTX 1070 не здатний на такі досягнення, хоча NVIDIA вже дала відсіч Vega 56 за допомогою новітнього представника серії GeForce 10 - GTX 1070 Ti .

Графічний процесор AMD Vega 10

Як би там не було, ми вітаємо повернення марки Radeon на ринок високопродуктивної графіки. Головна проблема AMD зараз пов'язана зовсім не з швидкодією і енергоспоживанням GPU, а з дефіцитом відеокарт серії Radeon RX Vega на ринку, який підстьобує ціни і виштовхує Vega 56 і Vega 64 в таку цінову категорію, де порівняння з продуктами NVIDIA закінчується не на користь «червоних ». Рано чи пізно поставки кристалів Vega вийдуть на належний рівень, і вже з'явилися моделі відеокарт нереференсних дизайну, але через дефіцит AMD продовжує втрачати дохід, такий необхідний для того, щоб в наступних поколіннях GPU подолати наростаючий технологічне відставання від NVIDIA.

# NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti

Дебют сімейства Vega від AMD нітрохи не похитнула позиції GeForce GTX 1080 Ti в якості лідера високопродуктивних ігрових прискорювачів. З огляду на той факт, що Vega з моменту оприлюднення специфікацій GPU не претендувала на більшу швидкодію в рендеринге графіки, ніж GeForce GTX 1080, у NVIDIA навіть не було гострої необхідності оновлювати модельний ряд серії GeForce 10 настільки рано, але в підсумку новий флагман, GTX 1080 Ti , побачив світло вже в березні минулого року.

Перед тим як потрапити на споживчий ринок, графічний процесор GP102 заявив про себе в складі «рахункових» прискорювачів Tesla і просьюмерський відеокарти TITAN X. Це стандартна тактика NVIDIA: верхню позицію в новій лінійці геймерських відеокарт якийсь час займає пристрій на чіпі другого ешелону ( в даному випадку це GeForce GTX 1080), а флагманський GPU спершу знімає вершки в професійній категорії і лише потім, з втратами обчислювальних блоків і функцій, доходить і до ігрових пристроїв.

NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti Founders Edition

GeForce GTX 1080 Ti фактично являє собою TITAN X зі знижкою. У порівнянні з «Титаном» ігрова відеокарта недорахувалася всього лише одного контролера RAM, восьми ROP і 1 Гбайт локальної пам'яті. В іграх ці втрати повністю компенсовані підвищеними частотами GPU і RAM. Навіть розрахункові можливості GP102 в GTX 1080 Ti збереглися в повній мірі: відеокарта може агрегувати чотири операції над даними int8 за один такт 32-бітного CUDA-ядра - точно так само, як і TITAN X, який позиціонується в якості прискорювача завдань глибинного навчання.

Випустивши GeFoce GTX 1080 Ti, NVIDIA завершила перехід від GPU епохи 28 нм до нового покоління, т. К. Різниця в ігровому швидкодії між новим флагманом і його попередником, GeForce GTX 980 Ti, становить переконливі 54-67%. GTX 1080 Ti стала першою серед споживчих відеокарт, яка беззастережно підходить для гри в дозволі 4К. На це досягнення претендували ще GeForce GTX 780 Ti і Radeon R9 290X, але до появи GTX 1080 Ti завдання було під силу тільки TITAN X або парі GTX 1070/1080 в режимі SLI.

# NVIDIA GeForce GTX 1 070 Ti

У сімействі прискорювачів Radeon RX Vega саме молодша модель, Vega 56, виявилася найбільш небезпечним продуктом для NVIDIA. У протистоянні GeForce GTX 1080 Vega 64 можна констатувати рівність сил (та й то з масою застережень), але це все, чого змогла досягти AMD, не переступаючи розумних меж енергоспоживання окремо взятої відеокарти. Навпаки, завдяки тому факту, що між GTX 1080 і наступного за старшинством картою NVIDIA лежить велика дистанція, Vega 56 завдала снайперський удар по GeForce GTX 1070. Прискорювач AMD не тільки перевершує GTX 1070 по швидкодії на штатних частотах, але і без праці розганяється до рівня GeForce GTX 1080. Але та ж причина (істотно ослаблена в порівнянні з GTX 1080 конфігурація GTX 1070) дала можливість NVIDIA оперативно закрити пролом в своїх рядах, випустивши GeForce GTX 1070 Ti .

«Титанова» версія являє собою надзвичайно щедрий апгрейд GeForce GTX 1070. GTX 1070 Ti зрівняний з GTX 1080 по резерву потужності і базовій частоті, а в складі графічного процесора NVIDIA активувала додаткові обчислювальні блоки, які в сумі підняли проектну обчислювальну потужність чіпа на 27%. По суті, головним фактором, дифференцирующим GTX 1 070 Ti і GTX 1080, залишилася оперативна пам'ять - GDDR5 або GDDR5X - з супутніми тому і іншому типу тактовою частотою.

NVIDIA GeForce GTX 1 070 Ti Founders Edition

GeForce GTX 1070 Ti досяг поставленої мети - на штатних частотах забезпечити нехай практично незначне, але все ж незаперечна перевага перед відеокартою конкурента. Разом з тим GTX 1070 Ti виявився не менш перспективним об'єктом для оверклокінгу, ніж Vega 56. Фактично за рахунок розгінного потенціалу GeForce GTX 1070 Ti підриває позиції дорожчої моделі власного сімейства - якщо Vega 56 на підвищених частотах тільки рухається до рівня GeForce GTX 1080, то оновлений GTX 1070 Ti його з легкістю перевершує.

# NVIDIA TITAN Xp і TITAN V

Поява GeForce GTX 1080 Ti повністю знецінило TITAN X - адже ці відеокарти практично рівні по швидкодії, тому вихід оновленої версії просьмерского прискорювача, TITAN Xp, залишався лише питанням часу. Однак, нехай TITAN Xp володіє повністю функціональним графічним процесором GP102, приріст швидкодії порівняно з GeForce GTX 1080 Ti за рахунок розблокованих обчислювальних блоків і додаткового гігабайти оперативної пам'яті виявився досить скромним.

Втім, і TITAN Xp з недавніх пір і не претендує на ексклюзивний статус, яким колись насолоджувався TITAN X. Через всього лише рік після першого «Титана» на основі архітектури Pascal побачив світло TITAN V, в якому вже застосовується GPU сімейства Volta. Особливість ситуації в тому, що TITAN V отримав старший і поки єдиний чіп Volta - GV100, в той час як Pascal вищого ешелону (GP100) так і не дійшов до просьюмерський відеокарт, не кажучи вже про ігрові.

GV100 є надзвичайно амбітний проект. Кристал характеризується рекордної площею і кількістю транзисторів (21,1 млрд). Фактично це мікросхема з найбільшим транзисторним бюджетом серед всіх коли-небудь випущених на сьогоднішній день, вважаючи гігантські FPGA і багатокристальні процесори AMD EPIC / Threadripper. Цьому досягненню посприяв техпроцес 12 нм FinFET, на який NVIDIA переключилася з перевіреного 16 нм FinFET.

Хоча GPU в складі TITAN V не є повністю функціональним (частина обчислювальних блоків і одна з збірок пам'яті HBM2 була відключена), все одно TITAN V має на 33% більшим набором шейдерних ALU в порівнянні з TITAN Xp. Але гри і 3D-рендеринг як такої не є основною сферою застосування TITAN V. Головне нововведення архітектури Volta - спеціалізовані ядра для тензорних операцій (твір матриць А і B складається з матрицею C), які використовуються головним чином в обробці даних мережами машинного навчання (inference ). Крім того, NVIDIA істотно модифікувала організацію стандартних ядер CUDA з метою розмістити на площі GPU якомога більше обчислювальних ресурсів.

У 2016 році почалася нова ера в історії дискретних GPU - обидва виробники графічних процесорів для настільних ПК і ноутбуків почали випуск чіпів з прогресивним техпроцесом 14/16 нм FinFET, який дозволив відновити зростання швидкодії та енергоефективності, загальмований в довгий період панування норми 28 нм

Графічний процесор NVIDIA V100 на платі Tesla V100

У розрахункових задачах TITAN V повністю виправдовує свою безпрецедентно високу ціну - $ 3 000. З іншого боку, в рендеринге (зокрема, в іграх) можливості GV100 поки під питанням: у порівнянні з TITAN Xp приріст продуктивності з поточною версією драйвера явно не відповідає як технологічної , так і цінової різниці двох відеокарт.

# Прогноз на майбутнє

Підрядники по випуску мікросхем, з якими співпрацюють AMD і NVIDIA, - TSMC і GlobalFoundries - обіцяють безболісний перехід від норми 14/16 нм FinFET до наступного вузла, 12 нм. Користуючись офіційними заявами виробників, так само як і непідтвердженими чутками, можна з упевненістю стверджувати, що в 2018 році обидва розробника дискретних GPU оновлять асортимент ігрових відеокарт за рахунок чіпів нового покоління.

AMD озвучила свої наміри гранично ясно - на базі технології 12 нм FinFET гряде оновлення флагманського графічного процесора Vega 10. Дійсно, кілька серверних прискорювачів з GPU Vega 20 і об'ємом пам'яті 16 або 32 Гбайт вже зареєстровані в базі пристроїв Євразійської економічної комісії. Ходить досить багато чуток про GPU під назвою Vega 11 з пам'яттю HBM2, а відповідну відеокарту пророкують в суперники GeForce GTX 1060. AMD поспішила заявити, що Vega 11 є не дискретним чіпом, але складовою частиною прийдешніх APU з процесорним ядром Zen, проте база ЄЕК містить дані і про двох споживчих пристроях на основі двох конфігурацій даного GPU - Vega 11 XT і Vega 11 PRO. Там же фігурує і наступний за старшинством графічний процесор, Vega 12.

Абсолютно нічого не відомо про модельний ряд графічних процесорів Navi - наступного після Vega ітерації GCN. Неофіційні джерела помістили прийдешній анонс нової архітектури AMD на серпень 2018 року. Кажуть, що чіпи Navi будуть проводитися за нормою 7 нм, і вже в цьому поколінні AMD може відмовитися від випуску монолітних GPU вищої категорії продуктивності на користь модульних конструкцій з декількох ядер, об'єднаних кремнієвої підкладкою.

У планах NVIDIA офіційним спадкоємцем архітектури Pascal є Volta, і недавній вихід TITAN V вказує на те, що Volta повторить траєкторію розвитку сімейства Pascal: спочатку компанія випустить флагманський ігровий прискорювач на основі GPU другого ешелону, потім Volta проникне в середню і початкову цінову категорії, і нарешті з'явиться відеокарта з великим GPU, яким стане або GV100, або його аналог, позбавлений специфічних обчислювальних функцій.

На поточний момент Volta є останньою віхою в оприлюдненому NVIDIA маніфесті розвитку GPU, але інтернет повниться чутками про нову архітектуру під назвою Ampere. А ось що саме ховається під цим ім'ям, поки зовсім невідомо. У NVIDIA є два шляхи - або Ampere стане наступною універсальною платформою після Volta, яка знайде застосування і в прискорювачах обчислень, і в ігрових відкритих, або NVIDIA планує зарезервувати Volta для професійних продуктів, а прийдешнє покоління GeForce буде сформовано саме процесорами Ampere. В якості можливого атрибута GPU Ampere називають оперативну пам'ять типу GDDR6, яка відрізняється швидкістю передачі даних аж до 16 Гбіт / с на контакт і підвищеною енергоефективністю в порівнянні з GDDR5X.

Крім того, NVIDIA теж вивчає перспективи GPU, зібраних з кількох дискретних ядер на кремнієвій підкладці. Схоже, що це неминучий шлях розвитку для графічних процесорів, але комерційної стадії багаточіпових GPU навряд чи досягнуть раніше наступного, 2019 року.

# Прикладна програма. Актуальні лінійки відеоадаптерів AMD і NVIDIA для настільних ПК

Виробник AMD Модель Radeon RX 550 Radeon RX 560 Radeon RX 570 Radeon RX 580 Radeon RX Vega 56 Radeon RX Vega 64 Radeon RX Vega 64 Liquid Cooled Edition Графічний процесор Назва Polaris 12 Polaris 21 PRO / XT Polaris 20 XL Polaris 20 XTX Vega 10 XL Vega 10 XT Vega 10 XT Мікроархітектура GCN 1.3 GCN 1.3 GCN 1.3 GCN 1.3 GCN 1.4 GCN 1.4 GCN 1.4 Техпроцесс, нм 14 нм FinFET 14 нм FinFET 14 нм FinFET 14 нм FinFET 14 нм FinFET 14 нм FinFET 14 нм FinFET Число транзисторів, млн 2200 3 000 5700 12 500 12 500 12 500 Тактова частота, МГц: Base Clock / Boost Clock 1100/1183 1175/1275 1168/1244 1257/1340 1156/1471 1247/1546 1406/1677 Число шейдерних ALU 512 896/1024 2048 2304 3584 4096 4096 Число блоків накладення текстур 32 56/64 128 144 224 256 256 Число ROP 16 16 32 32 64 64 64 Оперативна пам'ять Ра рядності шини, біт 128 128 256 256 2048 2048 2048 Тип мікросхем GDDR5 SDRAM GDDR5 SDRAM GDDR5 SDRAM GDDR5 SDRAM HBM2 HBM2 HBM2 Тактова частота, МГц (пропускна здатність на контакт, Мбіт / с) 1750 (7000) 1750 (7000) 1750 (7000) 2000 (8000) 800 (1600) 945 (1890) 945 (1890) Об'єм, Мбайт 2048/4096 2048/4096 4096/8192 4096/8192 8096 8096 8096 Шина введення / виведення PCI Express 3.0 x8 PCI Express 3.0 x8 PCI Express 3.0 x16 PCI Express 3.0 x16 PCI Express 3.0 x16 PCI Express 3.0 x16 PCI Express 3.0 x16 продуктивність Пікова продуктивність FP32, GFLOPS (з розрахунку максимальної зазначеної частоти) 1211 2611/2284 5095 6175 10544 12665 ​​13738 продуктивність FP32 / FP64 1/16 1/16 1 / 16 1/16 1/16 1/16 1/16 Пропускна здатність оперативної пам'яті, ГБА т / с 112 112 224 256 410 484 484 Висновок зображення Інтерфейси виведення зображення DL DVI, HDMI 2.0b, DisplayPort 1.3 / 1.4 DL DVI, HDMI 2.0b, DisplayPort 1.3 / 1.4 DL DVI, HDMI 2.0b, DisplayPort 1.3 / 1.4 DL DVI , HDMI 2.0b, DisplayPort 1.3 / 1.4 DL DVI, HDMI 2.0b, DisplayPort 1.3 / 1.4 DL DVI, HDMI 2.0b, DisplayPort 1.3 / 1.4 HDMI 2.0, DisplayPort 1.4 TDP / TBP, Вт 50 60-80 150 185 210 295 345 Рекомендована роздрібна ціна (США, без податку), $ 79 99 (4 Гбайт) 169 (4 Гбайт) 199/229 399 499 699 Рекомендована роздрібна ціна (Росія), руб. 5 369 НД 11 299 (4 Гбайт) 13 449/15 299 НД НД НД Роздрібна ціна на newegg.com (без податку), $ Від 85/109 Від 124 Від 240/284 Від 259/299 Від 649 Від 699 Від 1099 Роздрібна ціна на market.yandex.ru (без податку), руб. Від 5 990/7 437 від 7 500/8 608 від 19 950/23 270 від 22 160/24 100 від 57 890 від 58 690 від 67 488 Виробник NVIDIA Модель GeForce GT 1030 GeForce GTX 1050 GeForce GTX 1050 Ti GeForce GTX 1060 3 Гбайт GeForce GTX 1060 6 Гбайт Графічний процесор Назва GP108 GP107 GP107 GP106 GP106 Мікроархітектура Pascal Pascal Pascal Pascal Pascal Техпроцесс, нм 14 нм FinFET 14 нм FinFET 14 нм FinFET 16 нм FinFET 16 нм FinFET Число транзисторів, млн 1800 3300 3300 4400 4400 Тактова частота, МГц: Base Clock / Boost Clock 1227/1468 1354/1455 1290/1392 1506/1708 1506/1708 Число шейдерних ALU 384 640 768 1152 1280 Число блоків накладення текстур 24 40 48 72 80 Кількість ROP 16 32 32 48 48 Оперативна пам'ять Розрядність шини , біт 64 128 128 192 192 Тип мікросхем GDDR 5 SDRAM GDDR5 SDRAM GDDR5 SDRAM GDDR5 SDRAM GDDR5 SDRAM Тактова частота, МГц (пропускна здатність на контакт, Мбіт / с) 1500 (6000) 1750 (7000) 1750 (7000) 2000 (8000) 2250 (9000) 2000 (8000) 2250 ( 9000) Обсяг, Мбайт 2 048 2 048 4 096 3 072 6 144 Шина введення / виведення PCI Express 3.0 x4 PCI Express 3.0 x16 PCI Express 3.0 x16 PCI Express 3.0 x16 PCI Express 3.0 x16 продуктивність Пікова продуктивність FP32, GFLOPS (з розрахунку максимальної зазначеної частоти) 1127 1862 2138 3935 4372 Продуктивність FP32 / FP64 1/32 1/32 1/32 1/32 1/32 Пропускна здатність оперативної пам'яті, Гбайт / с 192/216 192/216 192/216 192/216 192/216 Висновок зображення Інтерфейси виведення зображення DL DVI, HDMI 2.0b, DisplayPort 1.3 / 1.4 DL DVI-D, Di splayPort 1.3 / 1.4, HDMI 2.0b DL DVI-D, DisplayPort 1.3 / 1.4, HDMI 2.0b DL DVI-D, DisplayPort 1.3 / 1.4, HDMI 2.0b DL DVI-D, DisplayPort 1.3 / 1.4, HDMI 2.0b TDP / TBP , Вт 30 75 75 120 120 Рекомендована роздрібна ціна (США, без податку), $ 80. 109 139 199 249/299 (Founders Edition) Рекомендована роздрібна ціна (Росія), руб. НД 8 490 10 490 НД 22 990 (Founders Edition) Роздрібна ціна на newegg.com (без податку), $ Від 67 Від 110 Від 151 Від 220 Від 270 Роздрібна ціна на market.yandex.ru (без податку), руб. Від 4 578 Від 7 760 від 9 949 Від 16 800 від 19 800 Виробник Модель GeForce GTX 1070 GeForce GTX 1070 Ti GeForce GTX 1080 GeForce GTX 1080 Ti TITAN Xp TITAN V Графічний процесор Назва GP104 GP104 GP104 GP102 GP102 GV100 Мікроархітектура Pascal Pascal Pascal Pascal Pascal Volta Техпроцесс, нм 16 нм FinFET 16 нм FinFET 16 нм FinFET 16 нм FinFET 16 нм FinFET 12 нм FinFET Число транзисторів, млн 7200 7 200 7 200 12 000 12 000 21 100 Тактова частота, МГц: Base Clock / Boost Clock 1506/1683 1607/1683 1607/1733 1480/1582 1405/1582 1200/1455 Число шейдерних ALU 1920 2432 2560 3584 3840 5120 Число блоків накладення текстур 120 152 160 224 240 320 Число ROP 64 64 64 88 96 96 Оперативна пам'ять Розрядність шини, біт 256 256 256 352 384 3072 Тип мікросхем GDDR5 SDRAM GDDR5 SDRAM GDDR5X SDRAM GDDR5X SDRAM GDDR5X SDRAM HBM2 Тактова частота, МГц (пропускна здатність на контакт, Мбіт / с) 2000 (8000) 2000 (8000) 1250 (10000) 1375 (11000) 1376,25 (11010) 1426,25 (11410 ) 850 (1700) Об'єм, Мбайт 8 192 8 192 8 192 11 264 12 288 12 288 Шина введення / виведення PCI Express 3.0 x16 PCI Express 3.0 x16 PCI Express 3.0 x16 PCI Express 3.0 x16 PCI Express 3.0 x16 PCI Express 3.0 x16 Продуктивність Пікова продуктивність FP32, GFLOPS (з розрахунку максимальної зазначеної частоти) 6463 8186 8873 11340 12150 14899 продуктивність FP32 / FP64 1/16 1/16 1/16 1/16 1/16 1/2 Пропускна здатність оперативної пам'яті, Гбайт / с 256 29 / 72 320/252 484 548 653 Висновок зображення Інтерфейси виведення зображення DL DVI-D, DisplayPort 1.3 / 1.4, HDMI 2.0b DL DVI-D, DisplayPort 1.3 / 1.4, HDMI 2.0b DL DVI-D, DisplayPort 1.3 / 1.4, HDMI 2.0b DL DVI-D, DisplayPort 1.3 / 1.4, HDMI 2.0b DisplayPort 1.3 / 1.4, HDMI 2.0b DisplayPort 1.3 / 1.4, HDMI 2.0b TDP / TBP, Вт 150 180 180 250 250 250 Рекомендована роздрібна ціна (США, без податку), $ 349/399 (Founders Edition) 449 499/549 (Founders Edition) 699 (Founders Edition) 1 138 2 999 Рекомендована роздрібна ціна (Росія), руб. 31 590 (Founders Edition) 33. 990 45 790 (Founders Edition) 52 990 (Founders Edition) 88 900 221 990 Роздрібна ціна на newegg.com (без податку), $ Від 459 Від 459 Від 529 Від 710 НД НД Роздрібна ціна на market .yandex.ru (без податку), руб. Від 31 410 від 35 000 від 40 820 від 52 630 НД НД

Если Ви помітілі помилки - віділіть необхідній текст и натісніть CTRL + ENTER.

Новости