• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

дискретна відеокарта

class = "eliadunit">

Відкрите діляться на інтегровані і дискретні Відкрите діляться на інтегровані і дискретні. Обидва види можуть встановлюватися як на десктопних комп'ютери, так і на ноутбуки. Відмінність дискретних модулів в тому, що виконуються вони не вигляді окремого чіпа, інтегрованого в материнську плату або безпосередньо в процесор, а на власній окремій платі. Далі докладніше розглянемо, дискретна відеокарта - що це і як вона працює на стаціонарних комп'ютерах і лептопах.

Пристрій дискретних відеокарт

Ці пристрої оснащуються власними процесорами для обробки графіки і відеопам'яттю. За рахунок такого компонування на платі дані відеомодуля демонструють найвищу продуктивність навіть на ноутбуках, що дозволило мобільним комп'ютерам зрівнятися за цим показником із стаціонарними. Перерахуємо відмінності розглянутих типів графіки:

  1. Завдяки наявності власних рішень для обробки 3D-графіки (пам'яті, процесорів) дискретні відеокарти відрізняються високою продуктивністю в ігрових додатках. Вбудована відеокарта, навпаки, змушена використовувати пам'ять і процесорні потужності самого комп'ютера.
  2. Внаслідок наявності додаткових чіпів дискретні плати споживають більше енергії, сильніше нагріваються, внаслідок чого вимагають потужної системи охолодження, яка до того ж створює додатковий шум.

Тому недорогі офісні ПК і малопродуктивні ноутбуки в основному оснащуються графікою «on-board», т. Е. Вбудованим графічним чіпом. Ігрові настільні пристрої оснащуються тільки дискретної видеоплатой.

Дискретна графіка на мобільних комп'ютерах

Проблеми поєднання потужної графічної складової ноутбука і його компактних розмірів, продовження часу роботи без живлення від зовнішнього джерела змусили виробників шукати оригінальні рішення. Одне з очевидних - мініатюризація всіх компонентів, що веде до зниження показників девайса і підвищенню вартості. Проте сьогодні у велике число ігрових ноутбуків вбудовується інтегрована дискретна відеокарта, що представляє собою компактний дискретний графічний модуль, плата якого впаяна в системну плату.

class = "eliadunit">

Тобто замінити її при необхідності самостійно не вийде. В крайньому випадку перепаять пристрій при наявності більш потужної сумісну картку зможуть в спеціалізованому сервісі. Однак деякі лептопи виробники все-таки оснащують знімними дискретними відеокартами декількох типів:

  1. Стандарту MXM першого покоління - MXM-I, II і III, а також MXM-HE. Хоча вони відрізняються розмірами, але взаємозамінні від старших моделей до молодших, т. Е. MXM-HE можна замінити на будь-яку з перерахованих плат, а MXM-I змінюється тільки на плату цього ж стандарту.
  2. MXM другого покоління - MXM-A і MXM-B. Тут також MXM-B може бути замінений на тип «А», але не навпаки.

Словом, дискретна відеокарта для ноутбука, як і у десктопних ПК іноді може бути знімною і піддаватися апгрейду при наявних більш потужних сумісних модулях.

Рішення проблеми з енергоспоживанням

Якщо виробники змогли помістити в тонкий корпус лептопа зменшену плату мобільного відеокарти, то проблему з її постійно високим енергоспоживанням вирішити змогли не відразу. Однак вихід знайшли - на ігрових ноутбуках тепер одночасно монтується вбудована і дискретна відеокарта.

Перша використовується для вирішення простих графічних завдань при роботі з Office і подібними додатками, споживаючи зовсім небагато енергії. Друга автоматично включається при запуску ігор та інших ресурсоємних програм.

Рекомендуємо до перегляду:

Новости