• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Як вести бізнес в Гонконгу: діловий етикет і традиції

  1. Етикет і ведення бізнесу в Гонконзі
  2. Бізнес-дресскод в Гонконзі
  3. Бізнес-зустрічі і переговори в Гонконзі

Підприємці, які збираються вести бізнес в будь-якій країні світу, для того, щоб стати успішними повинні не тільки досконало володіти знаннями в області свого бізнесу, а й бути гнучкими, завжди готовими адаптуватися до нових правил етикету. У нашій статті ми поговоримо, звичайно ж, про Гонконгу, про те, як вести бізнес в Гонконгу, дотримуватися діловий етикет цієї країни, а також розповімо про деякі правила поведінки, які, на жаль, далеко не завжди відомі гостям Гонконгу.

Відразу скажемо, деякі моменти, що стосуються ділової культури, дрескод, етикету можуть виявитися для неазіатського експатів великим сюрпризом. Але все ж для того, щоб досягти успіху в чужій країні, потрібно дотримуватись її правил, чи не так?

Перше, що кидається в очі підприємцям, які хочуть вести бізнес в Гонконгу, це те, що не дивлячись на працьовитих і орієнтованих на кар'єрне зростання людей, Гонконгці невластиві поспіх і «ділова агресивність». У діловому середовищі Гонконгу спонтанність і нетерплячість не вітається. Всі рішення добре зважені і обдумані. Нетерпіння і агресивність часто сприймаються місцевими людьми як негативні риси характеру. Запам'ятайте одне з основних правил ділового спілкування: не слід надавати занадто сильний тиск на своїх гонконгських ділових партнерів. Це не прийнятно.

Важливу роль у веденні бізнесу в Гонконзі мають і такі, на перший погляд, незначні деталі, як колір одягу, мова жестів і інше.

Етикет і ведення бізнесу в Гонконзі

Вітайте ваших колег і партнерів рукостисканням і легким поклоном. Також в Гонконзі слід поважати ієрархію бізнес культури. Це означає, що, познайомившись з групою людей, ви, в першу чергу, повинні вітати найстаршого з них. Тільки якщо ви будете ласкаві, коректні і ввічливі, ви зможете успішно вести бізнес в Гонконгу.

Переконайтеся, що завжди звертаєтеся до людини по його прізвища і звання (наприклад, доктор Йео). Незабаром ви побачите, що велика кількість бізнесменів в Гонконзі використовують замість свого, західне ім'я, більш звичне для сприйняття, щоб спростити спілкування з партнерами із західних країн. Також вам слід запам'ятати і врахувати ще одне важливе правило поведінки: тут слід уникати фізичного контакту, що виходить за ряд формального рукостискання, тобто, ніяких поплескування по плечу, і інших допустимих в інших культурах «довірчих жестів».

Бізнес-дресскод в Гонконзі

Бізнес-дресскод в Гонконзі

У Гонконзі, бізнесмени одягаються досить консервативно. Як правило, вони носять чорні костюми, сорочки та краватки. Ви також повинні дотримуватися формального стилю в одязі навіть якщо збираєтеся піти на діловий обід. Кращим вибором стануть темні, приглушені кольори в одязі. Також корисно вам буде знати і деякі значення кольорів в Гонконзі. Якщо в західних країнах колір трауру чорний, то в Гонконге- це білий колір. Червоний же колір в Гонконзі вважається щасливим. Наприклад, ви можете дозволити собі (якщо це дозволяє дресскод заходи) надіти червону краватку, або в разі жінки блузку, це може дати позитивний ефект. Цілком допустимо додати в діловій образ такі аксесуари як годинник або елегантне, суворе намисто.

Бізнес-зустрічі і переговори в Гонконзі

Бізнес-зустрічі і переговори в Гонконзі

Якщо ви хочете організувати зустріч з партнером в Гонконзі, то краще, що ви можете зробити, це завчасно її запланувати. Намагайтеся уникати проведення нарад на Різдво, Великдень, або в період святкування китайського Нового року, а також в період будь-яких інших свят в Гонконзі. За день до призначеної зустрічі не забудьте знову зв'язатися з партнерами і уточнити чи в силі.

Коли ви хочете вести бізнес в Гонконгу, вам слід знати навіть такі дрібниці, як правильне вітання. В першу чергу ви повинні привітати найстаршого бізнес-партнера, а потім по ієрархії переходити до привітання інших учасників зустрічі. Роздайте свої візитні картки, однак ви не можете просто дати свою візитку. У Гонконзі прийнято передавати візитні картки обома руками одночасно, також їх і приймати, обома руками. Як і у випадку з кольоровою гамою одягу, вам слід враховувати колірну гамму візитних карток. Кольори краще вибрати нейтральні, або викликають позитивні емоції, що стосується оформлення, краще дотримуватися строгості, властивою діловому стилю. Важливо і те, якою мовою буде текст на візитній картці. Кращим варіантом буде, якщо на одному обороті ви напишіть своє дані англійською мовою, а на іншому - на китайському.

Щоб грамотно вести бізнес в Гонконгу вам слід не тільки дотримуватися етикету, але і до кожної зустрічі та наради ретельно готуватися, надавати факти і цифри, а крім того, дотримуватися дипломатії. Вам слід також знати, що "Так", не обов'язково означає, "так", це слово, сказане вашими гонконзькими партнерами, може означати "я чую тебе" або "Я розумію, що ви говорите", а відмова або незгоду, найчастіше сформульовані не в категоричній формі, вам навряд чи скажуть «ні». Вам слід під час ділового спілкування з гонконзькими партнерами завжди залишатися спокійним, терплячим і стриманим. Пам'ятайте, рішення будь-яких питань, і очікування відповіді від ваших партнерів може зайняти деякий час. При цьому вам не слід виявляти нетерпіння, квапити ділових партнерів, дайте їм час на роздуми.

Незважаючи на те, що в діловій культурі Гонконгу широко використовується англійська мова, ви повинні шанобливо ставитися до своїх гонконгських партнерам і намагатися говорити повільно і чітко, а ще краще спробувати вивчити кантонскій в Гонконзі, якщо у вас є така можливість. Навіть якщо ви не зможете освоїти кантонскій досконало, кілька фраз в неформальній бесіді або за діловим вечерею, сказаних на кантональному допоможуть домогтися розташування ваших партнерів.

Тепер ви знаєте, як вести бізнес в Гонконгу і які правила вам слід дотримуватися, щоб ваше ділове спілкування із зарубіжними партнерами принесло максимум користі.


Тепер ви знаєте, як вести бізнес в Гонконгу і які правила вам слід дотримуватися, щоб ваше ділове спілкування із зарубіжними партнерами принесло максимум користі


Катерина - експерт із зовнішньоекономічних питань ІМПЕКС КОНСАЛТ.

Магістр Економіки за спеціалізацією міжнародні економічні відносини, детально вивчала особливості ведення підприємницької діяльності в КНР. Проходила навчання в штаб-квартирі СОТ в Швейцарії і стажування в Китаї. Отримані знання Катерина застосовує, консультуючи клієнтів з питань міжнародного податкового планування, реєстрації та використання зарубіжних компаній. Катерина веде онлайн-семінари, присвячені особливостям ведення бізнесу в Китаї, Гонконгу та інших зарубіжних юрисдикціях.

Але все ж для того, щоб досягти успіху в чужій країні, потрібно дотримуватись її правил, чи не так?
Новости