• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Вага труби сталевий: калькулятор на допомогу будівельнику

 1. Для чого потрібен калькулятор
 2. Формули і теорія розрахунку маси труби
 3. Визначення маси круглої труби
 4. Визначення ваги труб квадратного і прямокутного перетину
 5. Обчислюємо масу труби (відео)

ПОДЕЛИТЕСЬ У СОЦМЕРЕЖАХ

Сталеві труби застосовують у багатьох областях будівництва. З їх допомогою роблять фундамент, створюють паркани, прокладають водопровід, будують різні навіси. При цьому маса труби має таке ж значення, як і міцність. Адже від маси залежить навантаження на грунт або фундамент, а також ціна труб і вартість їх доставки. Вага труби сталевий калькулятор допоможе дізнатися точніше, ніж прикидка «на око». Наша розробка надасть дані про масу будь-якого типу труб, завдяки чому ви зможете більш точно провести інші розрахунки.

Наша розробка надасть дані про масу будь-якого типу труб, завдяки чому ви зможете більш точно провести інші розрахунки

труби сталеві

Для чого потрібен калькулятор

Всі трубопроводи, які відповідають прийнятим в Росії нормам ГОСТ, виготовляють з використанням певних сортів стали. У той же час строго регламентовані нар-ний і внутр-ний діаметр, товщина стінок і інші характеристики. Для визначення маси труби, потрібно за допомогою обчислень дізнатися обсяг металу, який був використаний при її виготовленні, потім помножити цей параметр на питому вагу стали і довжину труби. В результаті складних обчислень, які можуть зайняти до однієї години, ви отримаєте масу труби певної довжини. Вага труби сталевий калькулятор допоможе визначити набагато швидше.

Вага труби сталевий калькулятор допоможе визначити набагато швидше

труба квадратна


Формули і теорія розрахунку маси труби

Для правильного обчислення маси труби знадобиться дізнатися наступні параметри:

 • вид перетину;
 • внутр-ний діаметр;
 • нар-ний діаметр;
 • товщину стінок;
 • сорт стали.

Ці параметри рекомендується брати з документації до труб, або заміряти самостійно, наприклад, за допомогою штангенциркуля. Всі труби ділять на три основних види - круглі, квадратні і прямокутні. Для кожного виду труб застосовується власна методика розрахунку. Вага труби сталевий калькулятор визначає базуючись на внутрішні алгоритми і різні таблиці, а обчислювати масу вручну доведеться як в школі, вдаючись до безлічі формул.

Вага труби сталевий калькулятор визначає базуючись на внутрішні алгоритми і різні таблиці, а обчислювати масу вручну доведеться як в школі, вдаючись до безлічі формул

Труба профільна прямокутна

Визначення маси круглої труби

Щоб обчислити вагу круглої труби, потрібно визначити площу кільця, яке утворюють нар-ний і внутр-ний діаметри. Для цього застосовують такі формули:

S = (D² - d²)

S = π (R² - r²)

S = 2 πŕK

Символи в цих формулах означають:

S - площа кільця;

π - прийняте в геометрії число «Пі» (3,14);

D - нар-ий діаметр;

d - внутр-ий діаметр;

R - нар-ий радіус труби;

r - внутр-ий радіус труби;

ŕ - середній радіус труби;

К - товщина стінки.

Будь-яка з формул дає один і той же результат, тому кожен вибирає ту, яка з яких-небудь причин більше сподобалася. Потім примножує на довжину трубопроводу і питома вага потрібної марки стали. Природно, що вага круглої сталевої труби калькулятор визначає іншим способом. Співвідношення нар-ного і внутр-нього діаметрів будь-яких сталевих труб записані в таблицю і калькулятор просто бере потрібне значення і виробляє обчислення.

штангенциркуль

Визначення ваги труб квадратного і прямокутного перетину

Щоб розрахувати масу цих труб визначають зовнішню і внутрішню площу поперечного зрізу (перетину). Далі внутрішню площу вираховують із зовнішньої і вийшло значення множать на довжину труби і питому масу стали. Такі обчислення набагато простіше, ніж визначення маси круглих труб, але і вони вимагають часу і уваги. Тому вага квадратної сталевої труби калькулятор визначає набагато швидше і простіше. Досить ввести необхідні значення і він зробить все обчислення самостійно.

Обчислюємо масу труби (відео)


ПОДЕЛИТЕСЬ У СОЦМЕРЕЖАХ

Новости