• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Чим відрізняється вага від маси.

У сучасній науці вага і маса - різні поняття У сучасній науці вага і маса - різні поняття. Вага - сила, з якою тіло діє на горизонтальну опору або вертикальний підвіс. Маса ж - міра інертності тіла.

Маса вимірюється в кілограмах, а вага в ньютонах. Вага - це добуток маси на прискорення вільного падіння (P = mg). Значення ваги (при незмінній масі тіла) пропорційно прискоренню вільного падіння, яке залежить від висоти над земною (або іншої планети) поверхнею. А якщо, ще точніше, то вага - це окрема ухвала 2-го закону Ньютона - сила дорівнює добутку маси на прискорення (F = ma). Тому його і обчислюють в Ньютона, як всі сили.

Маса - річ постійна, а вага, строго кажучи, залежить, наприклад, від висоти, на якій тіло знаходиться. Відомо, що зі збільшенням висоти прискорення вільного падіння падає, відповідно зменшується і вага тіла, при одних і тих же умовах вимірювання. Маса його залишається незмінною.

Наприклад, в умовах невагомості у всіх тел вага дорівнює нулю, а маса у кожного тіла своя. І якщо в стані спокою тіла свідчення терезів будуть нульовими, то при ударі по вагах тел з однаковими швидкостями вплив буде різним.

Цікаво, що в результаті добового обертання Землі існує широтне зменшення ваги: ​​на екваторі приблизно на 0,3% менше, ніж на полюсах.

І все ж суворе розрізнення понять ваги і маси прийнято в основному в фізиці, а в багатьох повсякденних ситуаціях слово «вага» продовжує використовуватися, коли фактично мова йде про «масі». До речі бачачи на товар написи: "маса нетто" і "маса брутто" не лякайтеся, НЕТТО - чиста маса продукту, а БРУТТО - маса з упаковкою.

Строго кажучи, при поході на ринок, звертаючись до продавця, варто було б говорити: "Взмассте, будь ласка, кілограммчік» ... "або" Дайте ка 2 ньютона докторської ковбаси ":))) Звичайно, термін« вага »вже прижився, як синонім терміну «маса», але це не позбавляє від необхідності розуміти, що це зовсім не одне і те ж.

Новости