• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Як дізнатися вага теляти без ваг: таблиця вимірювання, обміром

 1. Оцінка ваги новонароджених телят
 2. зважування молодняка
 3. Метод Труханівська і Клювер-Штрауха
 4. Дізнаємося вагу за допомогою розміру черева
 5. Використовуємо спеціальну стрічку
 6. Вага в залежності від породи

.

В умовах домашнього тваринництва часто немає можливості дізнатися масу тварини через відсутність необхідного обладнання. Тому широко поширені методи і таблиці, що дозволяють оцінити вагу теляти без ваг. Вони не дають точного результату, похибка досить велика, але дозволяють приблизно розрахувати масу. Значення буде тим ближче до істинного вазі тварини, чим точніше зняті мірки.

Значення буде тим ближче до істинного вазі тварини, чим точніше зняті мірки

Вага теляти з досить великою точністю можна дізнатися і без ваг

Оцінка ваги новонароджених телят

Новонароджене теля важить приблизно 40 кілограмів, в наступні тижні він набирає вагу, через місяць його жива маса збільшиться вдвічі. На вага тварини при народженні впливають порода батьків і особливості організму корови. При нормальному стані теляти, його жива маса становить 7-9% від материнської. Щоб стежити за розвитком молодого худоби, рекомендується проводити регулярні виміри - це дозволить збалансувати раціон харчування і виростити здорову особину.

Перший раз вага маленького теляти дізнаються через 6 годин після народження. На жаль, крім терезів, немає ніякої можливості визначити його масу. Наступні 2 місяці виміри здійснюють раз в 10 днів.

Через півроку теля набирає вагу і переходить на дорослий режим харчування. Щоб стежити за розвитком молодого худоби, рекомендується вимірювати раз в місяць - це дозволить оцінити, скільки корми давати тварині щодня.

Жива маса оцінюється за допомогою таблиці Фровейн.

Таблиця Фровейн для виміру телят

Спочатку вимірюють об'єм грудей тварини, потім косу довжину тіла. По таблиці знаходять вага. Перше значення набувають, поміщаючи вимірює стрічку під грудьми на відстані ширини долоні від ліктьового суглоба передньої ноги теляти, друге - заміривши довжину від виступу ліктьового суглоба до стільця.

зважування молодняка

Коли теля підріс, використовують інші методи. Всі вони засновані на промірах тулуба тварини. Чим точніше зняті мірки, тим ближче до істини буде отримане значення. Основні методи:

 • Труханівська;
 • Клювер-Штрауха;
 • за максимальним значенням розміру черева;
 • за величиною об'єму грудей;
 • регресійний аналіз;
 • за допомогою спеціальної стрічки.

Метод Труханівська і Клювер-Штрауха

Спосіб Труханівська заснований на вимірюванні обхвату грудей за лопатками і прямий довжини тулуба, отриманого за допомогою палиці або лінійки. Ці дві величини перемножуються з поправочних коефіцієнтів і діляться на 100. При використанні цього методу, потрібно враховувати вгодованість тварини.

Метод Клювер-Штрауха вже описаний вище. Залежно від того, скільки становить обхват грудей, можуть бути використані 2 різні таблиці.

Метод Клювер-Штрауха у вигляді таблиці

Дізнаємося вагу за допомогою розміру черева

Жива маса молодий особини за способом обхвату черева в самій товстій частині обчислюється за допомогою спеціальної таблиці. Попередньо також необхідно виміряти обхват грудей. Необхідно враховувати, що цей метод дає похибку - до 50 кілограм.

Для худоби швіцької і костромський порід розроблений унікальна методика. Вона заснована на цифрових даних біометричних показників великої кількості особин.

Отримують необхідні дані, просто вимірявши об'єм грудей звичайної стрічкою.

Є 3 види рівнянь регресійної залежності. Вибір потрібного виду визначають виходячи з обхвату грудей.

Таблиця розрахунку ваги по довжині тулуба теж дає хороший результат

Використовуємо спеціальну стрічку

Для застосування останнього методу необхідно придбати додаткове пристосування. Це спеціальна стрічка, розроблена для таких випадків. Необхідно змусити тварину стояти смирно, тримаючи голову прямо. Так як це виходить не відразу, то доведеться зробити кілька вимірів для забезпечення точності показників. Стрічкою вимірюють довжину тулуба відразу за передніми ногами, по мітках визначають живу масу. Не треба забувати про вгодованості тварини. Вимірювальне пристосування треба стягувати досить туго, щоб результат відповідав дійсності. Даний метод не підходить для дуже неспокійних тварин.

Так як всі перераховані методи дають приблизний результат, тому для того, щоб оцінити приблизний вага невеликого теляти точніше, рекомендується використовувати середньоарифметичне значення. Для цього результати, отримані декількома методами, складають і ділять на загальне число способів. Таким чином, можна оцінити, скільки маси теля набрав за місяць, і порівняти з теоретичними значеннями. Недостатній або надмірна вага сигналізує про проблеми з харчуванням, тому необхідно здійснити перегляд раціону.

Правильне розташування стрічки для виміру

Вага в залежності від породи

Масу теляти при народженні також можна приблизно оцінити виходячи з породи батьків. Все поголів'я ділиться на три типи: м'ясне, молочне і змішане. Перший тип відрізняється великою середньодобовим набором маси.

Телята голштинської породи народжуються вагою 39-48 кілограмів. Молодняк чорно-палої породи в перші місяці мають масу 30-40 кілограм. При народженні червоно-степових телят, їх вага становить всього 25-30 кілограм. Жива маса холмогорских новонароджених приблизно дорівнює 28-32 кілограмам.

Також важливим показником є ​​те, скільки теля набирає щомісяця. Цей параметр залежить від раціону харчування, але і порода робить свій вплив.

В середньому, за місяць теля додає від 20 до 30 кілограм.

Природно, найточнішим методом визначення маси є використання ваг. Але якщо господарство невелике, то це економічно невигідне рішення. Саме для таких випадків і розроблені спеціальні способи, що дозволяють оцінити масу теляти.

Новости