• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Як захистити Wi-Fi з'єднання від сторонніх.

  1. Чим може обернутися відсутність захисту бездротового з'єднання?
  2. Як убезпечити домашній WiFi від підключення третіх осіб?

Думаєте якщо ваш домашній WiFi захищений надійним паролем це позбавить вас від «халявщиків». Поспішаю вас розчарувати. Це не зовсім так. Який би крутий ні ваш пароль - ризик підключення третіх осіб дуже великий.

Як в Росії люблять халяву, мені вам пояснювати не потрібно). Саме вона і народжує так багато геніальних ідей. Якщо для одних така ідея добре, то для інших може стати справжнім головним болем.

Чим може обернутися відсутність захисту бездротового з'єднання?

Тут все залежить від фантазії «халявщика». В одному випадку це невинне використанням трафіку, в іншому - доступ до ваших даних, як самого комп'ютера, так і інтернет ресурсів (пошти, соціальних мереж та ін.)

Як убезпечити домашній WiFi від підключення третіх осіб?

Насправді, зламати можна що завгодно, але дотримання елементарних норм безпеки, може дуже надовго відбити подібне бажання і вже точно не стати жертвою любителя. Розглянемо два простих способи. Перший і найбільш очевидний, який я настійно рекомендую, це правильна настройка роутера, другий - використання спеціальних програм.

Налаштування роутера
Головна вразливість wifi - це протокол wps. Якщо він не задіяний, то турбується практично нема про що. З іншого боку, якщо його не можна відключити, то все інше - це напівзаходи для вашого самозаспокоєння.

а) Задіюйте для шифрування алгоритм WPA2. Звичайно, можна зламати і wpa2, але ресурси і витрачений на це час несумірні з метою. Тому, якщо ви не агент спецслужб, кому це треба. Якщо ваш пристрій не підтримує дану технологію, то подумайте двічі, адже під загрозою безпека домашньої мережі.

б) Використовуйте надійний пароль. Про важливість надійного пароля я написав цілу книгу, забрати яку можна тут , Крім цього, рекомендую прочитати статтю Основні правила інтернету . Як правило, доступ до налаштувань роутера можна отримати ввівши в адресному рядку браузера 192.168.1.1, де ім'я користувача / пароль → admin і 1 234 відповідно. Такі паролі зламуються в лічені секунди. Використовуйте комбінацію хоча б з 8 символів (цифри, букви, знаки).

c) Приховуємо ім'я мережі (Приховати SSID). Цей пункт не є обов'язковим, так як вважається малоефективним, але і не буде зайвим. В налаштуваннях роутера виберіть пункт «Приховати SSID». Це «ім'я» вашої мережі, яке ми бачимо, скануючи простір в пошуках WiFi мереж. Знаючи ім'я можна підключитися до тієї чи іншої WiFi мережі. У властивостях бездротової мережі (вкладка «підключення») виберете наступні настройки.

Ну, і наостанок - для параноїків шанувальників тотальної безпеки: можна налаштувати мережу так, щоб доступ був тільки у певних пристроїв, а інші, навіть минулі 2 попередніх рівня, все одно в мережу не допускалися. Для цього є фільтри по МАС-адресами пристроїв.

Назви розділів і опцій у різних роутерів і точок доступу - різні, але сенс залишається тим же.

Другий спосіб → це використання спеціальних програм, як приклад утиліта. Програма створена в допомогу власникам домашніх хотспотов WiFi, які хочуть контролювати підключення сторонніх пристроїв. Програма працює під Windows, Mac OS X і Linux.

Програма відображає список задіяних пристроїв. Зелений колір → дозволений / знайомі пристрої, червоний → незнайомі.

Загальні рекомендації. Намагайтеся не користуватися «загальним доступом» до папок, файлів і принтерів, а якщо і відкриваєте його - закривайте відразу ж, як тільки в ньому не буде необхідності. До речі, перевірити це можна так: панель управління → центр управління мережами і загальним доступом.

До речі, перевірити це можна так: панель управління → центр управління мережами і загальним доступом

Користуйтеся файрволом, регулярно оновлюйте програмне забезпечення і антивірусні бази. На цьому все, безпечного вам WiFi !!

Чим може обернутися відсутність захисту бездротового з'єднання?
Як убезпечити домашній WiFi від підключення третіх осіб?
Чим може обернутися відсутність захисту бездротового з'єднання?
Новости