• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Як самому зробити Wi-Fi «вісімку»

Антена «вісімка» - одна з найбільш зручних

Антена «вісімка» - одна з найбільш зручних. Дешевих і простих у виготовленні серед Wi-Fi антен. Ця стаття пояснить як побудувати таку, використовуючи дешеві матеріали і TNC-RP (міні-N зворотної полярності) Wi-Fi роутер коннектор.

Описувана антена була розроблена Antenna Magus виходячи з таких вимог:

  1. Частота 2,45 ГГц.
  2. Підсилювач 10,5 dBi.
  3. Ширина смуги 20% або 500 МГц.
  4. Потік: коаксильной кабель з TNC-RP коннктором (використовуваним для Wi-Fi маршрутизаторів).

Рис 1. Фізичні параметри антени Рис 1 Рис 2. Антена. Вид збоку

Крок 1. Вирізати 2 шматки 2-міліметрового мідного дроту, зігнути, слідуючи характеристикам, зазначеним на малюнку. З'єднати готові шматки мідної пайкою так, щоб вийшло два ромба (див. Малюнок).

Крок 2. Заміряти і вирізати пластинку-основу згідно параметрам на малюнку. У центрі пластинки просвердлити 6-мілліместровое отвір. Для пластинки використовувалася звичайна харчова металева банка, розрізає і розкатана.

Крок 3. Вирізати трубку, довжиною в 30,6 міліметрів і діаметром в 5,5 міліметра. Ця деталь необхідна тільки для підтримки мідного дроту «вісімки» і кабелю. Основна вимога до такої - це вільне розміщення всередині коаксіального кабелю. Він повинен мати пару міліметрів «свободи», щоб не впливати на продуктивність антени. В даному випадку використовувалася мідна трубка зовнішнім діаметром в 7,8 мм і внутрішнім порядку 5,7 мм.

Крок 4. Зварити отриману пластинку і трубку (для цього робилося отвір). Попередньо обидві деталі потрібно відшліфувати, щоб отримати шорстку поверхню. Також їх необхідно попередньо прогрівати, щоб припій краще брався. При цьому можуть виникнути складності з міддю, оскільки будучи хорошим провідником тепла, він швидко нагрівається і так само швидко остигає. Зручніше за все використовувати два паяльника.

Крок 5. Встановити коаксіальний кабель через трубку з боку пластинки і закріпити. Найлегше закріпити його обмоткою і припоєм.

Крок 6 (заключний). Шостий і останній крок полягає в тому, щоб з'єднати отриману конструкцію з самої «вісімкою», а також пріесоедініть коннектор на коаксіальний кабель. Результат виглядає як на малюнку 3.

Результат виглядає як на малюнку 3

Рис 3. Готовий вид антени

Результати тестування отриманої антени показують, що вона відмінно справляється з бажаним посиленням до 20 dBi, однак має небажану пульсацію на вимірі S11. Втім, причиною тому кабель, взятий зі старої антени. З новим кабелем показники можуть змінитися.

Новости