• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Види цінних паперів в Росії, їх характеристика та відмінності

  1. Чим акції відрізняються від облігацій
  2. Види цінних паперів допоміжного і похідного характеру
  3. Депозитарна розписка (ADR)

На біржі існують різні види цінних паперів, без яких ринок просто не виконував би своїх функцій. Які це паперу і в чому їх різниця - нижче приведена сама зручна класифікація сучасних біржових інструментів. Види цінних паперів поділені на три основні розділи, при цьому ключовий ринковий оборот припадає на угоди з основними і похідними паперами.

Види цінних паперів

Чим акції відрізняються від облігацій

Простими словами можна сказати так - якщо ви володієте акцією, це означає що ви є власником компанії пропорційно вашої частки до загального випуску акцій. Якщо ви володієте облігацією - значить, що ви є кредитором цієї компанії, тобто дали їй грошей в борг і точно знаєте, що в певний термін (дата погашення) отримаєте ваш кредит назад (номінальна вартість), плюс відсотки по кредиту (купонна процентна ставка).

Види цінних паперів основного типу розрізняються по емітентам - акції можуть випускатися виключно акціонерними товариствами, а облігації емітуються як приватними компаніями, так і на державному рівні. За своєю суттю акція більш волатильна, а основна потреба в них виникає в період загального економічного зростання - в такі моменти акції показують найбільшу прибутковість.

Облігації ж більш популярні в періоди фінансової нестабільності і економічних колапсів - інвестори прагнуть відвести капітали в «тиху гавань», убезпечитися, в результаті прибутковість по облігаціях різко виростає (докладніше про акціях і облігаціях ).

Види цінних паперів допоміжного і похідного характеру

Допоміжні цінні папери звертаються поза біржею, а похідні ц / б першого і другого порядку торгуються на фондовому ринку в секції термінових контрактів (ФОРТС) і дають можливість заробляти, використовуючи вбудоване кредитне плече.

Ф'ючерс (або ф'ючерсний контракт) фактично є суперечкою про те, куди піде ціна - вгору або вниз. Покупець ф'ючерсу ставить на зростання, продавець ставить на падіння і за підсумками операції програв зобов'язаний виплатити переможцю різницю в ціні (Детальніше про ф'ючерсах ). «Чи зобов'язаний» - тут ключове слово на відміну від опціону, де покупець має право виконати опціон в тому випадку, якщо він знаходиться в прибутку. За таке право покупець опціону виплачує продавцю фіксовану премію. З іншого боку, продавець опціону буде зобов'язаний виконати його, в разі якщо той буде в прибутку (навіть якщо це буде не вигідно продавцю). Форвард - це те ж саме, що і опціон, тільки звертається він на позабіржовому ринку.

Депозитарна розписка (ADR)

Загалом АДР це сертифікат на покупку акцій іноземного емітента. Наприклад, коли американський інвестор бажає купити акції Газпрому, він скористається інструментом АДР, тому що вітчизняним емітентам заборонено безпосередньо реалізовувати ц / б за кордоном, а механізм ADR дозволяє обійти це обмеження. Депозитарні розписки на російські акції звертаються в Лондоні, їх власниками є іноземні інвестори, але фактично цінні папери знаходяться в Росії (докладніше про АДР , РДР ).

Новости