• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Що до цінних паперів не належить? Список і опису!

 1. Чим відрізняється цінний папір від «нецінних»?
 2. Що до цінних паперів не належить?
 3. На завершення!

Цінні папери - це особливий вид документів, який регулюється низкою окремих нормативних актів. Але відрізнити цінний папір від звичайного документа часом досить важко, особливо простій людині. У попередній статті під назвою «Таблиця видів цінних паперів» давався перелік документів, що потрапляють під цю категорію. Зараз же настав час перерахувати, що до цінних паперів не належить, для кращого розуміння даного питання. Далі ви дізнаєтеся, чим відрізняються цінні папери від звичайних документів, а також зможете ознайомитися зі списком тих паперів, які відповідно до російського законодавства не є цінними, однак їх часто плутають з такими, через що виникає ряд проблем з вивченням нормативних документів.

Чим відрізняється цінний папір від «нецінних»?

 1. Будь-яка цінний папір є підтвердженням будь-якого права власника. Іншими словами, вона дає вам право щось вимагати. Причому обов'язків у вас, згідно з цим документом, немає, що відрізняє цінний папір від договору.
 1. Цінний папір, як не дивно, завжди має свою ціну, від того і була названа саме так. Якщо у випадку з договором, ви можете підписати його, так би мовити, безкоштовно, за взаємною згодою сторін, але для того, щоб стати власником цінного паперу - потрібно заплатити її емітенту або попереднього держателю. Даний факт є цілком логічним, з огляду на те, що вона дає вам виняткове право і не накладає обов'язки.
 1. Форма цінного паперу є суворої, жорстко регулюється законом. Якщо будь-який інший документ може бути складений у довільній формі, лише з зазначенням основних реквізитів, то цінний папір повинна бути складена відповідно до певного шаблону, що визначений на міжнародному рівні. Звичайно, наприклад, акції різних компаній можуть відрізнятися, але все ж вони досить схожі між собою. З цієї причини, цінні папери вкрай складно підробити, вони містять захисні шари, іноді - водяні знаки, для захисту від шахраїв.
 1. У Росії цінні папери регулюються окремою законодавчою базою. Так, більшість із них потрапляє під дію Федерального Закону «Про ринок цінних паперів». З цієї причини і важливо навчитися відрізняти звичайний документ від цінного паперу. В першу чергу це потрібно для того, щоб розібратися в законодавчій основі угод з ними. Наприклад, якщо ви почнете шукати положення про борговій розписці в вищезгаданому законі - нічого так і не знайдете, тому що розписка не їсти цінним папером.

Наприклад, якщо ви почнете шукати положення про борговій розписці в вищезгаданому законі - нічого так і не знайдете, тому що розписка не їсти цінним папером

 1. Цінні папери обертаються не тільки в межах країни, а й на міжнародному ринку. Яскравий приклад - це акції або державні облігації. Даний факт зробив за необхідне врегулювати процес поводження з цінними паперами на міжнародному рівні. Як результат, закони багатьох держав однакові в плані цього моменту, тому що засновані на міжнародних конвенціях.

Це були найбільш основні і значущі відмінності цінних паперів. Проте, далеко не всі документи, що потрапляють під ці критерії, можна вважати такими. Якщо говорити за Росію, то Цивільним кодексом обговорений чіткий список. У ньому всього 15 позицій:

 • державна облігація:
 • облігація;
 • вексель;
 • чек;
 • депозитний сертифікат;
 • ощадний сертифікат;
 • банківська ощадна книжка на пред'явника;
 • коносамент;
 • акція;
 • приватизаційні цінні папери;
 • подвійне складське свідоцтво;
 • складське свідоцтво як частина подвійного свідоцтва;
 • заставне свідоцтво (варант) як частина подвійного свідоцтва;
 • просте складське свідоцтво;
 • заставна.

Згідно з вітчизняним законодавством, будь-який інший документ до цінних паперів не належить, хоча багато і сильно наближені до даного визначення. Далі буде представлений список деяких документів, що часто плутають з цінними паперами, однак вони такими не є.

Що до цінних паперів не належить?

 1. Для початку виділимо просту боргову розписку. Досвідчений фінансист ніколи не переплутає її з цінними паперами, хоч вона і дає вам право вимагати борг у особи, яка видала розписку. Проте, новачки часто припускаються помилки, прирівнюючи розписку до векселя. Боргова розписка - це борговий цінний папір, але не цінний папір, тому що полягає в довільній формі і не регулюється ні міжнародними конвенціями, ні ФЗ «Про ринок цінних паперів». Але в чому ж різниця між векселем і розпискою? По першому у власника є куди більше прав. Так, при невиконанні зобов'язань по розписці, у вас не відберуть будинок або машину, а ось з векселем таке можливо, тому його власник більш захищений. Крім того, розписка прив'язана до договору позики, тобто особа, її видає, вказує на той факт, що прийняло від іншої особи позику. Вексель ж є виключно посвідченням боргу, і не до якогось договору не прив'язаний. Якщо хочете дізнатися докладніше про цю цінному папері - можете прочитати статтю «Вексель: що це?»
 1. Наступна «нецінних папір» - касовий чек. У списку вище є пункт «чек», тому багато хто приписує приналежність до цінних паперів будь-яким чеками. Насправді ж, все далеко не так, і той чек, що вам дають в магазині - не їсти цінним папером. У списку вище мається на увазі чек, виписаний одним юридичною особою на користь іншого, який дає право власнику зняти з банківського рахунку емітента (першого юр. Особи) певну суму грошей. Касовий чек в свою чергу не дає вам ніяких прав, а лише засвідчує про факт здійснення покупки і оплати цієї покупки.
 1. Ще досить часто до цінних паперів відносять ф'ючерс. Ф'ючерс - це контракт між двома особами, за яким сторони домовляються про купівлю-продаж певного товару за певною ціною (як правило, ринкова ціна на момент покупки). З певної точки зору, ф'ючерс можна назвати цінним папером, але якщо придивитися ближче, він є звичайним договором, зі своєю специфікою. Власниками ф'ючерсу, якщо можна так висловитися, вважаються обидві особи, які її підписали, причому в обох є як свої права, так і обов'язки. Цінний папір ж передбачає одного держателя і наявність у нього виняткових прав, без обов'язків. Просто багатьох в оману вводить той факт, що висновок ф'ючерсних контрактів проходить на фондовій біржі, де торгуються цінні папери. Більш докладно про даному біржовому інструменті можете дізнатися зі статті «Ф'ючерс: що це?»
 1. З певної точки зору, до цінних паперів можна віднести і гроші. Подумайте самі: вони надають вам право отримати певний товар або послугу, звертаються не тільки в межах однієї держави, але і по всьому світу, кожна валюта має строгу форму, захищену від виробів. В цілому все, звичайно ж, саме так, але відповідно до законодавства, гроші - особливий вид майна, який регулюється окремим законом. З цієї причини відносити валюту до цінних паперів не можна, хоча раніше, коли паперові банкноти тільки з'являлися і були прив'язані до певної кількості золота, їх можна було сміливо віднести до таких.

З цієї причини відносити валюту до цінних паперів не можна, хоча раніше, коли паперові банкноти тільки з'являлися і були прив'язані до певної кількості золота, їх можна було сміливо віднести до таких

 1. Довіреності, навіть нотаріально засвідчені, не їсти цінними паперами, незважаючи на той факт, що дають людині право представляти чиїсь інтереси. Головна причина цього - відсутність прив'язки до матеріальної сфері. Будь-яка цінний папір повинна мати свою ціну. Вартість акції, облігації, векселі, чека та ін. Можна легко визначити, але ось дізнатися ціну дорученням - досить важко, тому що вона не приносить власникові ніякої матеріальної вигоди. Таким чином, незважаючи на сувору форму і захист від підробок, довіреності цінними паперами не є.
 1. В кінці хочу виділити особливий фінансовий інструмент - опціон. Чому саме він повинен викликати найбільше інтересу? Якщо не брати до уваги того факту, що моя робота безпосередньо пов'язана з опціонами, то можна відзначити наступне. У багатьох західних країнах опціони відносяться до розряду цінних паперів, тому що володіють всіма характеристиками, їм притаманними. Щоб ви краще розуміли, розберемо спочатку суть цього інструменту.

Опціони дуже схожі на ф'ючерси, ось тільки вони надають власникові виключне право купити або продати товар за заздалегідь обумовленою ціною. Якщо у випадку з ф'ючерсами права і обов'язки є у обох сторін, то опціон дає лише права власникові і накладає зобов'язання на емітента (особа, яка видала папір). Так, в певний опціоном термін, власник може скористатися своїм правом на покупку / продаж, а може і не робити цього, якщо курс буде несприятливий для нього. З цієї причини, опціони є договорами, а саме цінними паперами, тому що їх не укладають за взаємною згодою, а купують, набуваючи тим самим виняткові права.

Чому ж опціони є цінними паперами у Росії? Справа в тому, що вітчизняним законодавством взагалі не врегульовано дане питання: з точки зору закону, опціонів не існує. Цей інструмент не користується великою популярністю серед бізнесменів, а якщо і використовується, то в вигляді простого договору, в якому прописуються всі умови. За цим договором одна сторона зобов'язана сплатити другий певну суму (ціну опціону), а інша - продати або купити у першій товар через певний термін. Таким чином, за всіма характеристиками опціон є цінним папером, але відповідно до законодавства РФ - такою не є. Детальніше дізнатися про це специфічному фінансовому інструменті можна в статті «Що таке опціони?»

Крім цього не можу промовчати і про свою власну роботу на біржі опціонів. Я вже 5 років займаюся професійним трейдингом бінарних опціонів, і торгівля йде цілком успішно. Якщо ви зацікавлені, можете прочитати для початку статтю «Як заробити на бінарних опціонах? Секрет успіху Віктора Самойлова! »

Це були найбільш поширеніший документи, які новачки часто плутають з цінними паперами. Само собою, всі інші документи (договір банківського вкладу, договір купівлі-продажу, шлюбний контракт і ін.) Також не їсти цінними паперами. Щоб не помилитися - рекомендую завчити пункти списку на самому початку статті, і при зіткненні з новим різновидом паперів, звіряти її з ним. Якщо вашого документа немає в переліку - значить, він не є цінним папером.

На завершення!

Отже, сьогодні ви дізналися, що не відноситься до цінних паперів, а можливо навіть відкрили для себе нові фінансові інструменти. Розуміння того, що є цінним папером, а що ні, потрібно будь-якій людині, що вирішила зв'язати своє життя з фінансами. Як правило, всі цінні папери регулюються ФЗ «Про ринок цінних паперів», вексель законодавчо врегулював ФЗ «Про векселі». Інформацію про інші документи ви можете знайти в Цивільному кодексі РФ і ін. Нормативних актах.

Всім успіхів і успіхів і бізнесі!

Щиро ваш, Віктор Самойлов!

>

>

>

Чим відрізняється цінний папір від «нецінних»?
Що до цінних паперів не належить?
Чим відрізняється цінний папір від «нецінних»?
Що до цінних паперів не належить?
Але в чому ж різниця між векселем і розпискою?
Чому саме він повинен викликати найбільше інтересу?
Чому ж опціони є цінними паперами у Росії?
Новости