• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Як вибрати фотопапір

 1. Вага і характер покриття
 2. матова
 3. глянцевий
 4. Мікропориста
 5. розбухає полімер
 6. Дизайнерський папір
 7. Сумісність з друкуючим пристроєм
 8. Розмір

фотопапір Lomond

Офісний папір не призначена для друку графічних зображень. Рідке чорнило, що використовуються в струменевих принтерах, просочують волокна і проникають всередину листа аж до зворотного його боку. Це властивість паперу не кидається в очі при роздруківці тексту. Однак фотографія покриває всю поверхню, сторінка промокає, жолобиться, дуже довго сохне, не відновлює форму повністю. Застосування більш щільних або крейдованих листів виправдано для текстових документів з невеликими малюнками або графіками, але якісне зображення вийде тільки на спеціальному фотопапері для принтерів з струменевим друком, нечутливою до світла.

Вага і характер покриття

Види покриття паперу

Основні характеристики, які вказуються на упаковці кожним виробником: щільність, вимірювана в г / м², і структура поверхні, що приймає чорнило. Фотопапір складається з декількох шарів, мінімальна кількість яких дорівнює трьом, а в видах для друку художніх зображень, наближається до десятка. Целюлоза - основа, навколо якої нарощуються додаткові рівні з різних матеріалів, що виконують певні функції. Чим більше шарів, тим щільніше (важче) лист. За характером поверхні папір буває:

 • матова (Matte) і подібні до неї типи шовковиста (Silk), атласна (Satin);
 • глянцева (Glossy), напів-, суперглянцевая (Semi-Glossy, Super) і аналогічні види (Highgloss, Plus і інші);
 • з адсорбуючим мікропористим або гелевим шаром, який може бути покритий додатково глянцевому захистом.

матова

Структура фотопаперу з матовим покриттям

Найпростіший найменш дорогий варіант - фотопапір, що складається з трьох шарів. Водонепроникна підкладка не дозволяє чорнила просочуватися наскрізь і коробить лист, а верхня приймаюча поверхня шорстка. На ній непомітні невеликі пошкодження, сліди від пальців, а всі деталі знімка видно добре. Білосніжний колір - наслідок додавання до складу оптичних освітлювачів (Optical Brighteners), найчастіше двоокису титану, що сприяють рівномірному відображенню світла і підсилюють яскравість зображення. Друкують на такому папері як водорозчинними, так і пігментними барвниками. Однак знімок з часом втрачає насиченість кольору, його краще помістити під скло, плівку або ламінувати.

глянцевий

Структура фотопаперу з глянцевим покриттям

Приймаюча чорнило поверхня покрита додатковим глянсовим шаром. Папір гладка, блискуча, добре відбиває світло, надає днем ​​тижня їх збереження яскравість. Характер покриття фотопаперу не потребує додаткового захисту від вицвітання, проте на поверхні добре видно відбитки пальців, подряпини. Напівглянсова папір - щось середнє між матовою і глянсовою поверхнею. Зображення виходить досить яскравим, менше вицвітає, а сліди пальців і подряпини помітні не настільки сильно. Найяскравіші насичені відтінки кольору забезпечує суперглянцевая фотопапір, але гладка поверхня занадто блищить на сонці, помітні найменші пошкодження. Для друку на Glossy використовуються водорозчинні барвники, так як відносно великі розміри частинок пігменту не дозволяють їм вбиратися. Чорнило, висихають на поверхні, можуть змащувати.

Мікропориста

Фотопапір з вигляду нагадує матову. Чорнило швидко проникають в адсорбує пористий шар , Скорочується час висихання відбитка, проте залишається доступ повітря до барвнику і знімок з часом вицвітає. Для цієї фотопаперу підходять водорозчинні і пігментні чорнилом. Щоб уникнути вицвітання зображення на мікропористої поверхню часто наноситься захисний глянцевий шар.

розбухає полімер

Просте мікропористе і розбухає полімерне покриття паперу

Інший вид адсорбера - гелевий, або полімерний. Поверхня гладка, не має пор, добре вбирає водорозчинні чорнило і при цьому розбухає. У міру випаровування рідини товщина полімерного покриття знову зменшується. Барвник залишається всередині шару, доступ повітря до нього закритий, що перешкоджає вицвітання знімка. Однак такий вид фотопаперу боїться вологи, крім того, він не призначений для друку пігментними чорнилами.

Дизайнерський папір

Дорога професійна папір має набагато більше шарів , Кожен з яких виконує різні функції. Укладальний - з водонепроникного полімеру - роблять шорстким, щоб уникнути склеювання листів в пачці. Целлюлозная частина з обох сторін захищена від вологи поліетиленом, а іноді папір замінюється 100% бавовною. Відтворює шар буває не тільки білим, але і інших кольорів (відео в кінці статті), а його текстура (Textured) імітує, наприклад:

 • шкіру грубої вичинки;
 • старовинний сувій;
 • полотно.

Випускаються і спеціальні види на клейкою основі або з магнітною підкладкою. Фотопапір для двостороннього друку може бути матовою, з одного боку, і глянсовою з іншого. Перш ніж вибрати відповідний для ваших цілей варіант, необхідно врахувати вимоги до паперу, що пред'являються в інструкції по використанню принтерів конкретної моделі.

Сумісність з друкуючим пристроєм

фотопапір Canon

Великі виробники друкарської техніки, такі як Canon , Epson , HP , Випускають і фотопапір. Якщо вам потрібен відбиток високої якості, то найкращим виходом буде комплект з оригінальною паперу і чорнила. Саме таке поєднання дасть найкращий результат, так як хімічний склад барвників і відтворює шару відповідають один одному. Однак фірмова папір досить дорога і може виникнути необхідність замінити її на більш дешевий продукт.

Керівництва для користувачів принтерів в обов'язковому порядку містить відомості про максимальну щільності сторінки, з яким справиться механізм протягування стрічки. Однак, кожен виробник зацікавлений у використанні тільки його продукції і в інструкції для Canon Pixma MP270 / 250 , Наприклад, рекомендує використовувати папір вагою лише 64-101 г / м2, якщо це не стосується продукції Кенон. Причина наступна: важча (або легка) може зупинятися. Але папір цієї щільності підійде лише для друку тексту або графіків.

Але папір цієї щільності підійде лише для друку тексту або графіків

розміри паперу

Достовірність причини обмеження по максимальному вазі викликає сумніву, адже оригінальна фотопапір цього виробника Photo Paper Plus Glossy II для струминного друку, рекомендована в керівництві, важить 275 г / м². Але не можна просто вибрати замінник такий же щільності, варто звернути увагу на товщину сторінки. Цей показник не знаходиться в прямій залежності від ваги. Товщина листа Photo Paper Plus Glossy II дорівнює 0,27 мм і фотопапір іншого виробника повинна відповідати цій величині, так як принтер не може друкувати на сторінці товщі якоїсь межі, який, на жаль, в технічних характеристиках не вказано.

Розмір

Найпоширенішими для аматорських знімків є формати А6 (10х15 см) і А5 (15х21). А в професійній пресі на широкоформатних струменевих принтерах часто використовується А3. Крім того, випускається фотопапір і в рулонах. Щоб правильно вибрати розмір, необхідно знову скористатися керівництвом для користувача і з'ясувати, який формат носія підтримує ваша модель друкарської техніки.

Друкуйте з задоволенням.

Новости