• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Де і як знайти спонсора для бізнесу

 1. Де знайти спонсора: самі «рибні» місця
 2. Якщо ви хочете бути спонсором
 3. Як знайти спонсора і отримати бажане: покрокова інструкція
 4. Безпрограшний варіант - обіцянка живих контактів з клієнтами
 5. На що спонсор звертає увагу в першу чергу
 6. Основна мета спонсорської реклами - створити позитивне враження про бренд
 7. Чому ви теж потрібні спонсору?
 8. Це важливо: документи для спонсора
 9. Використовуємо спонсорів, які допоможуть в асоціювання марки з сімейними цінностями
 10. Інформація про автора и компании

Становлення будь-якої справи вимагає грошей. Коли ви організовуєте свій бізнес, перш за все необхідно вирішити питання фінансування. Один із способів це зробити - знайти спонсора. Така форма співпраці взаємовигідна - ви отримуєте гроші і розвиваєте свій бізнес так, як і планували, а спонсори мають профіт у вигляді потужної реклами їх бренду.

У цій статті ви прочитаєте:

 • Хто такі «спонсори» і навіщо вони потрібні
 • Де знайти спонсора
 • Як залучити спонсора в свій проект
 • Які документи необхідно надати спонсору
 • Що хоче отримати спонсор від роботи з вами

Де знайти спонсора: самі «рибні» місця

Хто такий спонсор? Це фізична особа або підприємство, яке матеріально допомагає конкретної компанії або підприємцю, і отримує за це певні вигоди. Допомога може виражатися в наданні фінансів, матеріалів, виробничих приміщень, інвентарю.

Терміново перевірте своїх партнерів!

Ви знаєте, що податківці під час перевірки можуть чіплятися до будь-якого підозрілого фактом про контрагента? Тому дуже важливо перевіряти тих, з ким Ви працюєте. Сьогодні, Ви можете безкоштовно отримати інформацію про минулі перевірках Вашого партнера, а головне отримати перелік виявлених порушень!

Дізнатися докладніше >>

Підприємство, яке набирає партнерські відносини зі спонсором, співвідносить себе з його бізнес-іміджем, робить йому рекламу і дає доступ до власної цільової аудиторії.

Як знайти спонсора для бізнесу - основне питання, яке хвилює підприємців-початківців. За браком інформації вони не знають, хто саме може виступати в цій ролі і як знайти потрібні контакти. Популярний спосіб вирішити проблеми - звернення в спеціальні організації, які професійно шукають спонсорів для малого і середнього бізнесу: в бізнес-інкубатори, технопарки, інвестфонди.

Якщо ви вирішили піти цим шляхом, потрібно знати, що дуже важливо грамотно оформити презентацію, щоб «зачепити» потенційних спонсорів. Тому потрібно писати про те, що може їх зацікавити, наприклад, приділяйте уваги не подробиць процесу виготовлення продукції, а більше розкажіть про кінцевий результат і переваги вашого проекту.

Необхідно представити свій проект привабливими і позначити, що співпраця в якості спонсора з вами по ньому буде обопільно вигідним.

Необхідно представити свій проект привабливими і позначити, що співпраця в якості спонсора з вами по ньому буде обопільно вигідним

У ділових колах зараз дуже популярні заходи, проведення яких згруповано по окремих галузях - виставки, семінари, форуми. На них також можна зустріти потенційних спонсорів.

Інтернет-простір пропонує багато порталів, сайтів і сервісів в соціальних мережах, присвячених тематиці бізнесу. Досить ввести запити типу «знайти спонсора в Москві», «сайт знайти спонсора» та ін. Інтернет - це зручне місце зустрічі потенційних спонсорів і партнерів, де кожна сторона надає відомості про себе та своїх проектах. Щоб знайти підходящі варіанти спонсорів для своєї справи, знайдіть в переліку тих, хто працює у вашому напрямку, прочитайте резюме по кожному з них.

Іноді гроші на відкриття бізнесу і його розвиток дають близькі, рідні або друзі. Але такий вид дружнього спонсорства можливий тільки в тому випадку, коли підприємцю потрібні не дуже великі суми.

Вибравши будь-яку фірму-інвестора, дізнайтеся про те, чи працює вона як спонсор щодо інших компаній. Якщо у неї немає досвіду попередньої роботи по схожим проектам, швидше за все, фірма тільки починає діяльність в цій сфері і не має великого багажу знань і навичок в інвестуванні.

& Gt;

Якщо ви хочете бути спонсором

Віктор Новоченко, директор з маркетингу ЗАТ «Торговий дім« ЗІЛ », Москва

Якщо ви хочете бути спонсором, переконайтеся, що вам дадуть можливість роботи безпосередньо з важливими вас споживачами. Потрібно обов'язково запросити відомості про цільову аудиторію від організаторів проекту та проаналізувати їх. Якщо цього не зробити, суть спонсорської діяльності може бути спотворена, і ви даремно витратите час і гроші. Для серйозного бізнесу такі прорахунки неприпустимі.

Як знайти спонсора і отримати бажане: покрокова інструкція

Крок перший: Початок переговорів

Якщо ви вирішили знайти спонсора для відкриття бізнесу, підберіть відповідну компанію і організуйте переговори з нею. Щоб захід мав результат, краще вести їх з керівником або його заступником з маркетингу (або по PR), якщо ієрархія компанії передбачає такі посади. Фірми, які активно працюють як спонсори, зазвичай мають в штаті спеціальних менеджерів по цьому напряму.

Крок другий: Презентація

В першу чергу, майбутніх спонсорів потрібно зацікавити своїм проектом. Для цього повідомте їм як підтримка вашого бізнесу дозволить їм розширити клієнтську базу і прорекламувати товар або послугу великий нової аудиторії споживачів.

Для демонстрації прозорості взаємовідносин дайте спонсорам повний опис майбутньої роботи. Розкажіть про всі нюанси, пов'язаних з розвитком вашого проекту, про майбутні результати і ті перспективи, які дає інвестування в вашу компанію. Чим більше інформації повідомте, тим більше викличте довіри з боку спонсорів.

Досить складна ситуація, коли хочете знайти спонсора для тієї сфери, в якій самі ще не маєте великого досвіду (збираєтеся виготовляти і продавати те, з чим раніше не стикалися). Майбутнім меценатам необхідно показати, що їх участь в проекті гарантовано вигідно, вкладення грошей в ваш проект безпечно і розумно, а плюси в довгостроковому періоді безумовні. Щоб завоювати довіру спонсорів і досягти потрібного ефекту в переговорах, демонструйте впевненість у власних силах і успіху компанії. Тут дуже знадобляться навички презентації та вміння переконувати.

Крок третій: «Оборона»

Якщо ви пропонуєте інвестору співпрацю, не чекайте, що він тут же погодиться на спільну роботу. Ваше «хочу знайти спонсора» натрапить на безліч аргументів з його боку, пояснюють мотиви небажання співпрацювати. Бажано проаналізувати можливі причини відмови і продумати пояснення, передбачити можливі варіанти розвитку бесіди, прорахувати, які плюси і мінуси побачить спонсор в вашому проекті і використовувати це - словом, потрібно проявляти гнучкість і маневреність в переговорах. Крім того, вам знадобляться відмінні ораторські навички і оснащення.

Крок четвертий: Супровід

Як можна ненав'язливо упевнитися, що потенційний спонсор в повній мірі розглянув ваше пропозиція про співпрацю , І дізнатися про його подальші наміри в цьому напрямі? Найбільш ефективними будуть особисті зустрічі, а не формальна відправка e-mail і телефонні дзвінки.

Безпрограшний варіант - обіцянка живих контактів з клієнтами

Віра Іванова, генеральний директор компанії «Майский жук», Перм

Проблема як знайти спонсора для проекту встала під час роботи по організації фестивалю «Білі ночі в Пермі». Коли з'ясувалося, що більшість фірм не зацікавлені у співпраці в обмін на обіцянку розмістити їх логотип в друкованої продукції для заходу, ми зрозуміли, що потрібні більш потужні аргументи для переконання.

Що вплинуло на рішення спонсорів. Ми стали пояснювати спонсорам, що участь дає їм прямі контакти з цільовою аудиторією. Крім того, зараз робота по залученню спонсорів йде відповідно до певними принципами:

1. Обдумуючи варіанти як знаходити спонсорів, ми прийшли до висновку: добре працює переконання спонсорів в тому, що їм будуть надані всі умови для збору інформації про контакти потенційних клієнтів. Наприклад, запрошуючи на роль мецената автоцентр, ми виступили з пропозицією організувати тест-драйв по запису під час проведення нашого заходу. Таким чином, автоцентр отримав реальний список контактів потенційних покупців автомобілів. Ще один варіант збору інформації -акція з розіграшем призів. Зрозуміло, немає гарантії, що на свято / фестиваль / виставку прийде конкретну кількість людей з цільової аудиторії, але приблизне їх число, виходячи з очікуваного потоку, ми можемо порахувати і повідомити спонсору під час переговорів .

2. Дозвіл проводити їх власними акціями по рекламі товарів і послуг під час меропріятія.В договір про спонсорську допомогу при цьому включається пункт про умови проведення таких акцій. Якими вони можуть бути? Спонсор льодового містечка запрошував в обумовлений час на каток своїх клієнтів, обіцяючи безкоштовний прокат ковзанів і частування. Інший меценат ставив в парку, де проходив фестиваль, виставкові стенди.

3. Підбір спонсорів для конкретного заходу з урахуванням їх інтересів: обдумуючи, як знайти спонсора для будівництва дитячого льодового містечка, ми не рассматріваліIT-компанії, так як в такому форматі онівряд чи зможуть знайти собі потенційних клієнтів.

4. Що запам'ятовується уявлення кожного спонсора. Традиційну друк логотипу на роздаткових матеріалах, банерах та плакатах можна доповнити оформленням з піску, квітів, льоду і т.п. Наприклад, протягом декількох років міські свята спонсорувала компанія Toyota. Автомобіль, який вона представляла (Toyota Land Cruiser 200), ми виготовляли і снігу, льоду, вогню, піску, і це викликало великий інтерес: як регіональні, так і зарубіжні ЗМІ згадували про цей захід. Гроші на виготовлення фігур були закладені у внесок спонсора (близько 25% від його суми).

5. У переліку способів як знайти спонсора і створити для нього сприятливі умови, не варто нехтувати ще одним інструментом - інформування меценатів проте, що їхні прямі конкуренти теж уклали договір про участь в заході. Таким способом ви можете зберегти і з тими, і з іншими спонсорами дружні відносини. Щоб забезпечити кожній з фірм-конкурентів автономність, їм виділяється персональне час і місце проведення акцій. Одного разу на святі в якості спонсорів було відразу три стільникові оператори і четиреавтосалона, але навіть в цьому випадку вдалося їх розмістити цілком зручно.

6. Після того, як захід проведено, потрібно написати спонсорам лист подяки. У ньому слід повідомити, куди і як витрачені передані ними кошти, а також привести статистику: кількість гостей і відвідувачів, скільки було почесних гостей (політики, влада), скільки новин і згадок в ЗМІ було присвячено заходу. Лист стане неоціненною допомогою PR-менеджерам компанії-спонсора, які звітують керівництву про проведену роботу.

Результат. Діючи за цією схемою, ми успішно вирішили питання як знайти спонсора для проекту. Для першого ж заходу було зібрано 10 млн руб., А всього за чотири роки роботи на різні акції / свята / фестивалі залучено більше 20 млн руб.

На що спонсор звертає увагу в першу чергу

Зазвичай інвестори не питають буквально про всі подробиці проекту, в який збираються вкластися, але є кілька питань, що цікавлять більшість спонсорів малого і середнього бізнесу.

Галузь діяльності. Бажають інвестувати в вашу компанію, зрозуміло, хочуть дізнатися, чим конкретно ви зайняті. Багато спонсори мають прекрасну інтуїцією і здатні швидко зрозуміти, наскільки успішним буде вкладення грошей в певну сферу. Тому варто звернути увагу на можливості тієї ніші, в якій ви плануєте працювати.

Задіяні особи. Вашим девізом має стати: «Хочу знайти спонсора - забезпечую себе кращими кадрами». Майбутні інвестори можуть запитати про те, які фахівці будуть у вас працювати, так як малому і середньому бізнесу доводиться бути гнучким, приймати часом неоднозначні і незвичайні рішення, плюсом стане те, що в числі ваших працівників є кваліфіковані люди з нагородами і досвідом. Шанси отримати згоду на те, що потенційний спонсор підпише договір про співпрацю, збільшаться, якщо ви залучите в якості співробітників і партнерів тих людей, чиї імена популярні в потрібній сфері.

Терміни отримання чистої прібилі.Очевідно, що спонсори хочуть окупити свої вкладення якомога раніше. Лише поодинокі з них погодяться фінансувати захід, який принесе прибуток лише через кілька років. Тому вам слід поквапитися з отриманням першого доходу від свого проекту.

Основна мета спонсорської реклами - створити позитивне враження про бренд

Ірина Зеніна, начальник відділу маркетингу та реклами компанії «Пелікан-Авто», Москва

Основна мета спонсорської реклами - створити гарне враження для потенційних клієнтів і закріпити позитивні асоціації, пов'язані з фірмою. З цієї прічіненайті спонсора в нашій особі можуть ті заходи, які підтримують позитивний образ компанії. Наприклад, ми були меценатами ювілейного виступу дитячої групи «Непосиди», що пройшов у рамках Дня захисту дітей. Результатом спонсорської участі стало те, що наш бренд став більш впізнаваний. Ще одна символічна акція, яка допомагає формувати імідж компанії - підтримка програми змісту пеліканів, що проводиться спільно з Московським зоопарком.

Чому ви теж потрібні спонсору?

Ви потрібні спонсору для того, щоб:

1) Сформувати позитивну громадську думку. Якщо Ви роздумуєте як знайти спонсора в.о. те, які вигоди Вашої співпраці слід позначити в переговорах з ним, приведіть такий довід: погоджуючись брати участь в спонсорській діяльності, компанія-меценатдемонстрірует аудиторії, що її цікавлять соціальні питання і вирішення суспільних проблем, організація заходів, міських подій .

2) прорекламувати свої товари і услугі.Договори про спонсорську допомогу передбачають, що компанія, яка отримує її, повинна рекламувати спонсора. Такий вид реклами найчастіше більш ефективний, ніж традиційне розміщення в ЗМІ.

3) Розширити ринки і стимулювати сбит.Как знаходити спонсорів і переконати їх в необхідності співпраці? Повідомте про те, що грамотно організована реклама може схилити учасників на користь товарів і послуг спонсора заходу. Ще один аргумент: спонсорська участь дозволяє провести широку презентацію нового продукту компанії.

4) Залучити західних інвесторів. Якщо підприємство хоче бути привабливим для західних інвесторів, йому варто приділити увагу активної діяльності в соціальній сфері. Це можна зробити за допомогою спонсорської участі в громадських заходах.

5) Налагодити комунікації. Знайти спонсора можна, розповівши потенційному меценату про переваги спонсорської участі в різних заходах для формування позитивного іміджу компанії на всіх рівнях - від місцевого до міжнародного. Зовнішні комунікації при цьому сприяють налагодженню контактів з громадськістю, державними службами, партнерами і клієнтами.

Це важливо: документи для спонсора

Компанія, яка стурбована питанням де знайти спонсора для бізнесу, повинна мати підготовлений спонсорський пакет. У ньому, з одного боку, описують вимоги до інвестора, з іншого -відображати плюси для нього. Щоб підвищити шанси на успіх, зробіть якісну презентаційну папку - це буде ваша «візитна картка» в процедурі пошуку спонсорів.

У договорі повинні бути чітко позначені цілі, на які підуть кошти. Потрібно домовитися про можливість виникнення форс-мажорних обставин і передбачити гарантії повернення коштів для подібних випадків. Особливо це стосується проведення будь-яких громадських заходів, для яких потрібно знайти спонсора (концертів, шоу-програм, спортивних змагань, виставок і т. П.). Важливо вказати, куди саме повинні бути перераховані гроші - на рахунок спонсорується компанії або посереднику.

Що входить в спонсорський пакет:

 • Найменування проекту, для якого потрібно спонсорська підтримка;

 • Перелік тих, хто є організатором та ініціатором проекту;

 • Опис підтримки проекту;

 • Загальний опис проекту;

 • Програмне опис (включає сценарій, перелік заходів, план);

 • Бюджет і розрахунок необхідних коштів;

 • Опис можливостей і прав окремих груп спонсорів (градація);

 • Опис можливостей реклами і PR спонсорів;

 • Демонстрація вигоди (розрахунок ефекту) - як вплине реклама спонсора на його цільову аудиторію;

 • Типова форма договору.

Що входить в презентаційну папку:

Папка - хороший інструмент для того, щоб знайти спонсора. Вона повинна містити основну інформацію, коротку і привабливу:

 • Копія свідоцтва про державну реєстрацію;

 • Витяг зі статуту - відомості про засновників, цілі і завдання;

 • Справа про діяльність підприємства;

 • Список підприємств і фізичних осіб, які надають підтримку компанії;

 • Подячні і рекомендаційні листи;

 • Дані про публікації в засобах масової інформації після раніше проведених компанією заходів;

 • Фото заходів, які провела ваша компанія;

 • Відомості про керівництво компанії і ключових співробітників.

Використовуємо спонсорів, які допоможуть в асоціювання марки з сімейними цінностями

Ірина Панкратова, керівник представництва ЗАТ «Йошкар-Олінскій м'ясокомбінат» в Республіці Татарстан, Казань

Маркетингова тактика компанії має на меті привернення уваги до ТМ «Йола». Позиціонуючи себе як виробника смачної продукції відмінної якості, ми розраховуємо на те, що покупці асоціюють марку з сімейними цінностями, благополуччям, здоровими дітьми. Тому нами вітаються організатори, рассматрівающіевопрос де знайти спонсора для своїх спортивних змагань, молодіжних свят та інших заходів, які виступають за підтримку дитячого та сімейного оздоровлення та спорту. Крім того, компанією фінансуються проекти в підтримку сімейних цінностей і традицій, наприклад, традиційний «День плуга» (Татарстан). Ще кілька акцій - спонсорство Російського чемпіонату з аеробіки та Молодіжного театру моди. Нарешті, комбінат був спонсором номінації «Міс Йола» на конкурсі краси.

Запам'ятайте головне, навіть якщо до дати початку заходів або часу фінансування вашого підприємства залишився всього тиждень, будьте впевнені в собі і не втрачайте впевненості, що переговори з потенційними спонсорами та інвесторами пройдуть позитивно. Вашим девізом повинні стати слова: «Я обов'язково знайду спонсора».

Пам'ятайте, що будь-який вид спонсорства доброчинний для ваших фінансів. Під час переговорів з приводу умов спонсорської підтримки проекту, якщо ви ведете їх від імені своєї компанії, переконайтеся, що до остаточного затвердження умов ви можете звернутися до свого керівника. Крім того, потрібно мати юридичні факти, які доводять, що спонсор висловив згоду фінансувати ваш проект. В якості гарантії партнерських відносин краще вимагати ½ фінансування до того, як буде проведено подія або проект, які погодився оплатити спонсор.

Інформація про автора и компании

Віра Іванова, генеральний директор компанії «Майский жук», Перм. Рекламна група «Хрущ». Сфера діяльності: розробка рекламних матеріалів, організація рекламних та PR-кампаній, event-заходів. Чисельність персоналу: 10. Участь у професійних об'єднаннях: член Асоціації комунікаційних агентств Росії. Досягнення: входить в трійку лідерів серед рекламних агентств Пермського краю (за власними оцінками компанії), переможець рекламного фестивалю «Жовтий помідор».

Ірина Панкратова, керівник представництва ЗАТ «Йошкар-Олінскій м'ясокомбінат» в Республіці Татарстан, Казань. ЗАТ «Йошкар-Олінскій м'ясокомбінат» виробляє 300 видів м'ясних виробів. Постачає продукцію в 56 міст Росії, співпрацює з провідними торговельними мережами. Має власну торгову мережу з 32 магазинів в Йошкар-Олі. Кількість працівників - тисяча чоловік. У 2007 році оборот компанії перевищив 1 млрд рублів.

Ірина Зеніна, начальник відділу маркетингу та реклами компанії «Пелікан-Авто», Москва. Компанія «Пелікан-Авто» - офіційний дилер марок Nissan і Skoda. Основні види діяльності: торгівля автомобілями та запасними частинами, надання послуг по ремонту автомобілів. Щомісяця компанія продає більше 400 автомашин обох марок, в середньому на сервісне обслуговування в «Пелікан-Авто» приїжджають більше трьох тисяч автовласників в місяць. У компанії працює більше 500 співробітників.

Віктор Новоченко, директор з маркетингу ЗАТ «Торговий дім« ЗІЛ », Москва. АМО «ЗІЛ» виробляє вантажні і легкові автомобілі, автобуси. За 90 років роботи «ЗІЛ» сприяв створенню близько десяти самостійних заводів. Сьогодні в холдинг входять: головний завод в Москві (понад 13 тис. Співробітників), «Мосавтотест», «Пенза» (Пенза), ПЗА (Петровськ), Рааз (Ярославль), РЗАА (Рязань), СААЗ (Смоленськ), торговий дім «ЗІЛ», «Центролит» (Кашира).

Якими вони можуть бути?
Чому ви теж потрібні спонсору?
Как знаходити спонсорів і переконати їх в необхідності співпраці?
Новости