• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Національна опера :: Пам'ятки центру Риги :: Пам'ятки Риги :: Інша Рига

Латвійська Національна опера Латвійська Національна опера   Латвійська Національна опера   2008 р   Будівля Латвійської Національної опери будувалося як перший міський Німецький театр

Латвійська Національна опера
2008 р

Будівля Латвійської Національної опери будувалося як перший міський Німецький театр. Він побудований на набережній міського каналу, на місці колишніх міських укріплень. Будівництво тривало з 1860 - 1863 року. Автор проекту - Людвіг Бонштедт. Роботами керували архітектори Х. Йшов і Ф. Хесс. Головний фасад будівлі витриманий в класичних формах з 6 іонічними колонами, над якими фронтон будівлі прикрашають алегоричні фігури. У червні 1882 року внутрішні приміщення театру згоріли. Відновлення театру почалося в 1885 році за проектом архітектора Рейнгхольда Шмеллінга. Роботи закінчилися в 1887 році. Відновлюючи міський театр, поруч з ним на березі каналу відкрили найбільшу на той час місцеву електростанцію, яка була з'єднана з котельні центрального опалення. Труба цієї котельні збереглася і сьогодні, як декоративний елемент. Починаючи з 1891 року, до електростанції почали підключати прилеглі будинки в радіусі 300 метрів.

Латвійська Національна опера
Foto: Toms Grinbergs

Під час Першої Світової війни театр був закритий і як Міський Німецький театр відновив свою діяльність тільки в 1917 році. У 1919 році міський театр переходить в розпорядження трупи Латиською опери, і до кінця року театр отримує нову назву - Латвійська Національна опера. За радянських часів в 1944 року Національна опера змінює назву на Театр опери та балету ЛССР. У 1957 - 1958 роках проводився ремонт театру без модернізації приміщень. У 1990 році театр знову стає Латвійської Національною оперою і закривається на реконструкцію і реставрацію інтер'єру, суворо відповідаючи історичного інтер'єру Рейнгхольда Шмеллінга. Закінчили ремонт старої будівлі в 1995 році, а в 2001 році закінчено будівництво сучасної прибудови.


Латвійська Національна опера на мапі Риги

{ "Commentics_url": "\ / \ / www.citariga.lv \ / comments \ /", "auto_detect": "0"}


Новости