• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Як утримати баланс між роботою та особистим життям

 1. Що таке «work-life balance», чому він порушується і як його підтримувати? Радами діляться президент...
 2. Чому порушується баланс
 3. 1. Переробки
 4. 2. Відсутність досягнень і насолод
 5. 3. Жертви заради кар'єри
 6. Баланс потрібно постійно підтримувати
 7. 2. Делегуйте, спрощуйте і прощайтеся
 8. 3. Встановлюйте кордону і дотримуйтесь графіком
 9. 4. Дотримуйтеся ідеальної формули продуктивності
 10. 5. Хоббі та спорт
 11. 6. Виділяйте час для близьких

Що таке «work-life balance», чому він порушується і як його підтримувати? Радами діляться президент косметичної компанії «Лабораторія Ірен Букур», співзасновник Facebook і мільярдер.

Західні компанії все більше приділяють увагу поняттю «work-life balance»: тема активно обговорюється в ЗМІ, створюються спеціальні рубрики в інтернет-ресурсах і навіть сайти. До питання про баланс між роботою та особистим життям поступово приходять і українські ЗМІ і роботодавці, і це однозначно правильний крок. Чому - знає Work.ua .

Що таке «work-life balance»

Термін «work-life balance» з'явився в кінці 80-х. Кембріджський онлайн-словник пояснює його як співвідношення часу, який витрачається на роботу, до часу на те, що ви любите: себе, сім'ю, друзів, відпочинок. Поняття «work-life balance» в Україні більш знайоме і звично як «баланс між роботою та особистим життям».

Філософське його розуміння ми почули від Ірини Букур, творця преміум-бренду авторської живий косметики Irene Bukur :

«Термін" баланс ", на мій погляд, тут не зовсім доречний. Я говорила б швидше про гармонію. Якщо у тебе з'являється відчуття, що ти щось у своєму житті упускаєш - значить, гармонія порушена. Якщо ж ти відчуваєш себе задоволеним і навіть щасливим - і вдома, і на роботі, - значить, все в порядку. Безумовно, у кожного з нас періодично виникають конфліктні або проблемні ситуації, але мова в даному випадку не про них. Я говорю зараз про тривалому внутрішньому стані людини ».

Відчуття балансу або гармонії виключно індивідуальне для кожної людини, яке, до того ж, не один раз змінюється протягом життя. Але незважаючи на всю індивідуальність, є одна спільність: до такого життєвого рівноваги повинен прагнути кожен.

Чому порушується баланс

Дисбаланс виявляється по-різному: помилки, напружені відносини з колегами, професійне вигорання , Безсоння, постійне відчуття дискомфорту, нестача сил, енергії, часу на себе, сім'ю, здоров'я, спорт, хобі. Якщо вам знайомі ці відчуття, значить ви не з чуток знаєте про першопричини порушення балансу.

1. Переробки

В Організації економічного співробітництва та розвитку OECD проаналізували дані по країнам про кількість робочих годин на рік і ступеня «задоволеності життям». І прийшли до висновку, що баланс в чому залежить від кількості годин, проведених на роботі. Переробка ставить під загрозу безпеку людей, впливає на їхнє здоров'я, підвищує рівень стресу і дає виключно короткостроковий ефект.

Останню тезу підтверджує співзасновник Facebook і творець стартапу Asana Дастін Московіц:

«Якщо ви працюєте більше 40-50 годин на тиждень, то результативність від додаткової роботи швидко скорочується і незабаром йде в мінус - це результати аналізу Генрі Форда, зробленого на початку XX століття, який вивчав виробництво з метою максимізації прибутку.

Методом авральною роботи можна домогтися більш високих результатів на кілька тижнів, але за це доведеться платити потім відновленням сил. Плюс ви лише стаєте жертвою ілюзії, що швидкість роботи зросла. Це стосується всього: кількості відпрацьованих годин на тиждень, кількості хвилин, протягом яких ви можете сфокусуватися, кількості днів відпустки на рік ».

2. Відсутність досягнень і насолод

Відчуття гармонії і балансу в житті неможливо як таке, якщо в житті немає досягнень (бажаного успіху в якійсь сфері) і насолод (задоволення від чогось) одночасно. Спроби жити тільки однією стороною медалі не приводить до повного відчуття щастя. Про місце улюбленої справи в житті говорить англійська мільярдер Річард Бренсон:

«Людина проводить на роботі до 80% свого часу, тому дуже важливо знайти справу, яким ви будете по-справжньому захоплені. А якщо щоденна робота для вас втомлює і нудна до жаху - краще обміркувати зміну кар'єри ».

3. Жертви заради кар'єри

Побудова кар'єри вимагають жертв, безумовно. Але не на постійній основі. У цьому впевнена Ірина Букур:

«Для того, щоб знайти свою справу і досягти в ньому успіху, потрібно бути повністю сконцентрованим на своїй цілі. Саме тому в цей період сім'я, друзі, особисті захоплення йдуть на другий план. І це не погано, і не добре - це єдина можливість домогтися чогось у житті.

Але найчастіше, в гонитві за черговою метою або вершиною, людина не встигає усвідомити, що життя - це не тільки робота. Дуже важливо вміти вчасно зупинитися і озирнутися навколо, щоб не втратити себе, не втратити близьких людей ».

Звідси основна порада Ірини для читачів Work.ua - зупинитися, подивитися, хто поруч з вами, і організувати своє життя так, щоб в ній було місце не тільки для роботи. Іншими словами - гармонію і баланс в житті потрібно завжди підтримувати.

Баланс потрібно постійно підтримувати

1. Беріть на себе не більше восьми ролей

Протягом життя ми граємо різні соціальні ролі: підлеглий, керівник, чоловік, батько, енергійний гравець в теніс і т. Д. Підраховано: якщо людина грає менше восьми соціальних ролей - його життя знаходиться під контролем. Перевищення цього числа призводить до дисбалансу.

А скільки ви зараз граєте ролей в театрі імені себе?

2. Делегуйте, спрощуйте і прощайтеся

Робіть тільки те, що важливо. Решта делегуйте, спрощуйте або зовсім прощайтеся з завданнями і планами.

Трудоголізм - це найчастіше сліпа віра в те, що тільки тяжкою працею можна досягти успіху і багатства. Але часто такий постулат перетворюється в «наркоманію», праця заради праці, невміння делегувати, неорганізованість.

3. Встановлюйте кордону і дотримуйтесь графіком

Слідкуйте за тим, скільки годин ви витрачаєте на роботу (в тиждень або місяць, а не в день). Пам'ятайте, що сюди ж відноситься час, який ви провели в неспокої або роздумах про баланс між роботою та особистим життям. Все це є одним з ознак робочого стресу.

Витрачайте дорогу з роботи як раз на те, щоб налаштуватися на особисте життя. Тобто роботу потрібно залишати на роботі і не приносити її в будинок.

4. Дотримуйтеся ідеальної формули продуктивності

 • Практикуйте повне занурення. Якщо складність завдання сильно перевершує ваші вміння - це область стресу. Якщо ви вмієте набагато більше, ніж потрібно зробити - це область нудьги. Балансуючи між стресом і нудьгою, ви зможете повністю зануритися в роботу і не відволікатися на подразники.
 • Остерігайтеся неправдивих перерв, марного інтернет-серфінгу. Перерви краще планувати і строго їх дотримуватися.
 • Говоріть про завищені вимоги керівництву, не соромтеся.

«Саме керівник відповідає за правильну організацію праці - за те, як сформований графік, як розподілені навантаження. Надмірні і часті переробки в результаті приведуть до того, що людина просто видихається, а це значить, що на конструктивні рішення або на нові ідеї у нього просто не вистачить сил. Це одна з основних причин, чому практика вичавлювати з людини все, що можна, для мене - не прийнятна », - підтверджує думку Ірина Букур.

5. Хоббі та спорт

Стрес на роботі впливає на психічне здоров'я. Знижуйте рівень напруги за допомогою фізичних вправ, релаксації, хобі , Позитивних ритуалів - занять для тіла і душі.

6. Виділяйте час для близьких

Працювати й відпочивати, за поданнями англійської мільярдера Річарда Бренсона, необхідно завжди в повну силу:

«Якщо ви щосили працюєте над кар'єрою, це не означає, що в інший час ви не можете жити на повну котушку. Визначайте час з близькими і коханими як пріоритетне. Вносьте його в робочий календар так само, як би ви занесли нараду. Давайте, розслабтеся ».


Визначте, що для вас успіх, що для вас задоволення, як отримати підтримку рідних і не втратити себе - і рухайтеся тільки в цих напрямках. Work.ua знає і вірить, що утримати баланс між роботою та особистим життям може кожен, якщо постійно пам'ятати про нього і робити конкретні кроки. Які саме - ви вже знаєте.


Читайте також: 6 небезпечних звичок на роботі

Щоб залишити коментар, потрібно Увійти .

Що таке «work-life balance», чому він порушується і як його підтримувати?
А скільки ви зараз граєте ролей в театрі імені себе?
Новости