• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Як управляти гіроскутером: посібник для чайників з 7 правил

 1. Принцип роботи
 2. Підготовка до руху
 3. Як встати на гіроскутер?
 4. Рух вперед і назад
 5. Гальмування і зупинка
 6. повороти
 7. Спуск з транспорту
 8. Чим відрізняється гіроскутер від гіроборда?

Гіроскутер і гіроборд - хоч і нові види електричних транспортних засобів, але вони настільки швидко увійшли в моду, що тепер здається, ніби девайси існували завжди. Однак нерідко перед або вже після покупки постає питання, як же керувати гіроскутером? А гіробордом - складніше або легше?

Принцип роботи

Принцип роботи

У конструкцію обох видів апарату входить поперечна планка і пара коліс, розташованих з боків. Для роботи пристрій використовує електродвигуни, які отримують живлення від електро-АКБ, і гіроскопічні датчики. Останні забезпечують балансування і підтримку горизонтального положення майданчика.

Таким чином, основними елементами конструкції є:

 1. Пара електродвигунів;
 2. Гіроскопічні датчики;
 3. Система управління;
 4. Електрична АКБ;
 5. корпус;
 6. Ручка (у випадку з гіроскутерамі).

Моделі відрізняються конструктивними особливостями і можуть містити в комплектації додаткові пристрої, наприклад:

 • інформаційний дисплей;
 • ПУ;
 • адаптер Bluetooth;
 • динаміки;
 • світлодіоди.

Додатково можна придбати перенесення і інші аксесуари до гіроскутерам .

Принцип роботи цих видів електротранспорту грунтується на перенесенні маси тіла вперед. При нахилі водій натискає носками ніг на планку. Датчики, вловивши вплив, обертаються вперед. При однаковому натисканні шкарпеток на край планки пристрій рухається прямо. Відхилившись, натискаючи п'ятами на задню частину планки, - тому. Щоб повернутися, водій натискає носком однієї ноги на одну сторону і п'ятою - на іншу. У обох половинок планки є персональний датчик, що сповіщає про вплив ніг власника для відтворення необхідних операцій. При розумінні цих принципів управління гіроскутером і гіробородом не викличе проблем. Головне - дотримати зазначені рекомендації.

Підготовка до руху

Перед тим, як кататися на гіроскутере або гіроборде, потрібно підготуватися до поїздки. Спочатку треба уважно ознайомитися з інструкцією користувача. У ній вказані базові правила експлуатації.

До стандартного комплекту поставки відносяться:

 1. Сам гіроскутер (гіробород).
 2. Зарядний пристрій.
 3. Гарантійний талон.
 4. Інструкція користувача.

Інструкція користувача

З керівництва можна дізнатися, як їздити на гіроскутере і гіроборде, щоб не отримати травму і не зіпсувати пристрій. У цьому ж документі вказується максимальна вага, допустимий для перевезення. Даний показник перевищувати не можна. Це правило працює і в іншу сторону - не варто використовувати пристрій при вазі нижче мінімально допустимого.

Рекомендується також не їздити на гіроскутере або гіроборде з максимальною швидкістю. Чим вище значення, тим важче їм управляти: як людині, так і самій системі. Рекомендації з підготовки до першої поїздці на гіроскутере:

 1. Потрібно прочитати керівництво;
 2. Рекомендується повністю зарядити АКБ;
 3. Для першої поїздки краще надягти захист: наколінники, шолом .

Вам може бути цікаво також: « Де в Києві катнути на гіроборде ».

Як встати на гіроскутер?

На питання «як навчитися кататися на гіроскутере?» Відповісти легко. Почати слід з правильного вставання на планку. І тут важливою складовою є взуття. Перший раз взагалі варто спробувати постояти на планці босоніж. Це допоможе відчути тактильні «сигнали», що видаються пристроєм.

Далі потрібно:

 1. Запустити пристрій і поставити паралельну підлозі майданчик.
 2. Поставити першу ногу на виділене під неї місце на планці. Носок стопи повинен трохи визирати, а п'ята - спиратися на задню частину майданчика.
 3. Спершись на поставлену ногу, перенести другу швидким рухом на іншу сторону планки.

Спершись на поставлену ногу, перенести другу швидким рухом на іншу сторону планки

Тому, хто знайомий з принципом роботи моноколеса , Розібратися буде простіше. При першому використанні гіроскутера новачки роблять ряд типових помилок:

 1. Більшість початківців, встановивши одну ногу, бояться відразу ж поставити другу. Цього робити не варто, так як пристрій відчуває асиметричне тиск: це може привести до виникнення небажаної вібрації або незапланованого руху.
 2. Деякі встановлюють ногу на платформу в повному обсязі. Наприклад, п'ята провисає або носок НЕ визирає за межі платформи. Як і в першому випадку, це служить причиною вібрації або руху.
 3. Стрибати двома ногами відразу теж не дозволено. Пристрій розрахований на певне навантаження і може не пережити подібного «стресу».

До речі: деякі гіроскутери підтримують передачу за допомогою Bluetooth. Таким чином, відстежуються показники роботи пристрою через смартфон . Це зручна функція для виявлення і ліквідації несправностей.

Цікаво прочитати: « Гіроборд або моноколесо: 6 відмінностей, які впливають на вибір »

Рух вперед і назад

Інструкція по управлінню гіробордом і гіроскутером включає базові правила безпечної їзди вперед-назад.

Слабкий нахил всім тілом вперед дозволить привести пристрій у рух прямо. Не варто різко набирати швидкість. Для початку необхідно навчитися впевнено почувати себе під час їзди.

Щоб поїхати назад, потрібно нахилити тіло назад і відчути баланс. Виконувати рух назад слід акуратно, щоб не впасти.

Гальмування і зупинка

Рух назад відповідає і за гальмування гіроскутера. Якщо продовжувати тиснути на задню частину планки п'ятами, то пристрій буде рухатися. Але якщо перенести масу тіла з носків на п'яти - це призведе до плавного гальмування з подальшою зупинкою.

У новачків цей етап може викликати незручності через відсутність досвіду. Але освоїти його треба обов'язково. Трохи практики дозволить виконувати потрібні дії для комфортного і точного гальмування.

повороти

Як навчитися виконувати повороти? Теж просто. Досить нахилити тіло в потрібну сторону і натиснути носком ноги на підставу приладу. Деякі гіроскутери повертаються і на 360 °. Для цього треба в один момент тиснути п'ятою однієї ноги і носком інший на планку.

Спуск з транспорту

Спуск слід виконувати з акуратністю. Стрибати можна. Спершу знімається одна нога з планки, а слідом і друга. Важливо дотримуватися правил техніки безпеки та рекомендації з інструкції: в ній детально описано, як кататися на гіроскутере.

Важливо, щоб гіроскутер або гіроборд підходив під параметри майбутнього користувача, особливо - під його вага:

Вага користувача (кг)

Примітка до 20-30 Дітям, які важать менше 20-30 кг, поїздки на гіроскутерах небажані. 20-100 Різні девайси розраховані під різну вагу майбутнього господаря, тому варто ознайомитися з характеристиками передбачуваної покупки заздалегідь. В цілому ж більшість скутерів і бордів розраховані на вагу від 20-30 і до 100 (іноді - і більше) кг. від 100 Зайва вага користувача призводить до деформації конструктивних елементів. Тому небажано використовувати гіроскутер при вазі понад 100 кг.

Дітям з вагою менше 20 кг краще забути про гіроборде, так як через недостатню маси, пристрій буде працювати некоректно. Але якщо хочеться кататися на транспорті, краще придбати дитячий велосипед .

Чим відрізняється гіроскутер від гіроборда?

Важливо розуміти, що гіроскутер - це індивідуальний засіб пересування, кероване за допомогою маніпуляцій з поворотним стовпом (ручкою). Гіроборд ж - транспорт, побудований на основі управління шляхом балансування і не має спочатку рульового стовпа.

До моделей гіротехнікі можна зарахувати не тільки гіроскутери, а й «сігвеї» ( гіроскутери бренду Ninebot by Segway ). Кататися на ньому також потрібно, балансуючи тілом і тримаючись за спеціальний стовп управління.

Читайте також: « Рейтинг виробників моноколёс: 6 кращих виробників »

Сподіваємося, що питання про те, як навчитися керувати гіроскутером, розкритий. При постійній практиці «водій» зможе отримувати новий досвід і вивчати трюки.

Однак нерідко перед або вже після покупки постає питання, як же керувати гіроскутером?
А гіробордом - складніше або легше?
Як встати на гіроскутер?
На питання «як навчитися кататися на гіроскутере?
Чим відрізняється гіроскутер від гіроборда?
Новости