• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

NEWSru.com :: Трамп заборонив американським чиновникам користуватися антивірусом "Лабораторії Касперського"

Адміністрація президента США Дональда Трампа наказала все державним департаментам та агентствам видалити зі своїх інформаційних мереж будь-яке програмне забезпечення російської компанії "Лабораторія Касперського" (Kaspersky Lab)
"Антивірусні продукти" Лабораторії Касперського "забезпечують широкий доступ до файлів і підвищеним привілеїв на комп'ютерах, на яких встановлено програмне забезпечення. Вони можуть бути використані зловмисниками для компрометації цих інформаційних систем", - йдеться в директиві МВБ США

Адміністрація президента США Дональда Трампа наказала всім державним департаментам та агентствам видалити зі своїх інформаційних мереж будь-яке програмне забезпечення російської компанії "Лабораторія Касперського" (Kaspersky Lab), яка, за інформацією Вашингтона, співпрацює з російськими спецслужбами і Кремлем.

Як повідомляється в офіційному заяві Міністерства внутрішньої безпеки (МВБ) США, продукція "Лабораторії Касперського" представляє загрозу національній безпеці країни. Відомство дало чиновникам 30 днів на виявлення будь-якого використання або присутності російського ПО в комп'ютерних системах і 60 днів на розробку плану по його видаленню.

При цьому в МВБ підкреслили, що антивірусні продукти "Лабораторії Касперського" повинні бути видалені з інформаційних мереж протягом 90 днів з дати опублікування відповідної директиви, до тих пір, поки не з'явиться іншого розпорядження наглядового відомства.

"Антивірусні продукти" Лабораторії Касперського "забезпечують широкий доступ до файлів і підвищеним привілеїв на комп'ютерах, на яких встановлено програмне забезпечення. Вони можуть бути використані зловмисниками для компрометації цих інформаційних систем", - йдеться в директиві МВБ США.

У відомстві висловили стурбованість зв'язком "Лабораторії Касперського" з окремими співробітниками російською розвідкою та іншими державними органами. "Департамент вживатиме відповідних заходів, пов'язані з продуктами будь-якої компанії, що представляє загрозу безпеці", - запевнили в Вашингтоні.

Разом з тим "Лабораторії Касперського" надали офіційну можливість опротестувати підозри Вашингтона про ризики, які представляє програмне забезпечення компанії для федеральних інформаційних систем США відповідно до американського законодавства.

У "Лабораторії Касперського" заявили про готовність співпрацювати з Вашингтоном

На рішення Вашингтона вже відреагували в "Лабораторії Касперського". У російській компанії пообіцяли надати всі необхідні дані МВБ США, щоб підтвердити "безпідставність рішення" припинити використання продукції антивірусної компанії міністерствам і агентствам США, передає RNS .

"З огляду на, що" Лабораторія Касперського "не має політичних зв'язків з жодною державою світу, ми вкрай розчаровані цим рішенням Міністерства внутрішньої безпеки США. Компанія, безумовно, надасть всю інформацію, щоб підтвердити, що дане рішення не має підстав", - запевнили в компанії.

У "Лабораторії Касперського" також підкреслили, що всі звинувачення Вашингтона на адресу компанії засновані на помилкових твердженнях і некоректних висновках, зокрема це стосується позовів до законодавчого регулювання Росії, яке нібито може впливати на компанію, і заяви з приводу політичних ризиків.

"Зазначені в директиві закони і нормативні акти регулюють діяльність телекомунікаційних компаній і інтернет-провайдерів. Діяльність" Лабораторії Касперського "не регулюється цими законами або іншими нормативними актами в рамках Системи технічних засобів для забезпечення функцій оперативно-розшукових заходів (СОРМ), тому що компанія не надає послуг зв'язку ", - відзначили в компанії.

"Також важливо підкреслити, що вся інформація, яка надходить в" Лабораторію Касперського "від її клієнтів, включаючи трафік, повністю захищена відповідно до законодавства і найсуворіших галузевих стандартів, в тому числі за допомогою шифрування, захисту цифровими сертифікатами і т.д" , - йдеться в прес-релізі.

У своєму офіційній відповіді російська компанія, знаменита на весь світ своїм антивірусним програмним забезпеченням, також підкреслила, що ніколи не допомагала і не буде допомагати уряду ні з однієї держави світу в спробах кібершпіонажу або агресивної діяльності в кіберпросторі.

"Ми розчаровані, що приватна компанія може вважатися винною без доказів, під тиском поточної геополітичної ситуації. Компанія буде продовжувати роботу з Міністерством внутрішньої безпеки США, так як" Лабораторія Касперського "впевнена, подальше розслідування підтвердить, що пред'явлені звинувачення необгрунтовані", - резюмували в компанії.

Ще в липні цього року адміністрація Трампа виключила "Лабораторію Касперського" з двох списків дозволених контрагентів, які використовуються при урядових закупівлях, на тлі сумнівів з приводу того, що популярний російський антивірус може використовуватися Кремлем для доступу до мереж в США.

Виключення із списків дозволених постачальників - найбільш конкретна міра щодо російської компанії, підозрюваної на протязі багатьох місяців в занадто тісні зв'язки з російською розвідкою, яку американські колеги звинувачують в організації хакерських атак в США.

Kaspersky Lab була виключена зі списку, який використовує при підготовці контрактів і тендерів Адміністрація загальних служб (US General Services Administration). Зазначалося, що урядові агентства як і раніше можуть купувати продукти російської компанії, якщо організують закупівлю не через GSA.

Американський телеканал NBC News повідомляв 28 червня, що представники ФБР відвідали співробітників "Лабораторії Касперського", які проживають в США, з допитами. Як стверджував телеканал, діяльність компанії давно цікавить американська влада, а спецслужби США вважають, що Касперський "має тісні зв'язки з деякими представниками російської розвідки".

У березні 2015 року агентство Bloomberg опублікувало матеріал, з якого випливає, що з 2012 року зв'язку компанії Касперського з російськими спецслужбами різко посилилися, а на ключові менеджерські посади в "Лабораторії" прийшли "люди, які мають тісні зв'язки з російськими військовими або розвідувальними структурами".

Засновник компанії Євген Касперський в інтерв'ю АР на початку липня 2017 року визнав, що серед співробітників його компанії є колишні співробітники російської розвідки, в основному у відділі продажів "через їх відносин з державним сектором". Касперський тоді запевнив, що його компанія ніколи не братиме участі в наступальної кібероперацій будь-якої країни. "Ми залишаємося на світлій стороні. І ніколи, ніколи не перейдемо на темну сторону", - сказав глава фірми.

Новости