• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Алюміній показав рекордне зростання за 30 років через санкції проти "РусАла"

Ціни підскочили на 13% з четверга Ціни підскочили на 13% з четверга   Фото: AP / ТАСС   Москва

Фото: AP / ТАСС

Москва. 11 квітня. INTERFAX.RU - Ціни на алюміній підскочили на 13% з четверга, демонструючи рекордне для чотириденного періоду зростання з 1988 року на побоюваннях різкого скорочення пропозиції цього металу на світовому ринку після введення санкцій проти "РусАла".

В ході торгів в середу ціни на Лондонській біржі металів (LSE) піднялися на 3%, до $ 2266,5 за тонну. Попередній п'ятирічний максимум був зафіксований в грудні на рівні $ 2290 за тонну.

LSE і нью-йоркська біржа Comex повідомили про заборону на нові поставки алюмінію від "РусАла", подпавшего під американські санкції.

"Ціни на алюміній явно можуть вирости ще й перевершити недавні максимуми, - сказала аналітик Argonaut Securities Хелен Лау. - Уявіть, як знизиться пропозиція, якщо ми приберемо одну десяту всіх поставок, нехай навіть і на короткий час". При цьому експерти Sanford С. Bernstein відзначають, що російський алюміній тим чи іншим чином рано чи пізно все одно виявиться на ринку.

Акції "РусАла" продовжують дешевшати в Гонконзі, проте ціна паперів конкурентів, особливо з США, активно зростає. Капіталізація американської Alcoa з четверга підскочила на 14%.

"РусАл", як і інші компанії Олега Дерипаски, потрапив в SDN List (Так званий "чорний" список санкцій США - Specially Designated Nationals List). Згідно з роз'ясненням Мінфіну США, у контрагентів компаній Дерипаски є два місяці (до 5 червня 2018 роки), щоб завершити або скасувати раніше укладені з ними угоди. Заборона стосується імпорту продукції, послуг і технологій в США.

Новости