• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Актобе і Оренбург розширюють співробітництво

Оренбуржье є найважливішим торговим партнером Актюбінської області. У 2017 році зовнішньоторговельний оборот з РФ склав 1124,8 млн. Дол. США, з них на частку Оренбурзької області припадає 89,5 млн. Дол. США.

В Актобе 18-19 травня вперше в історії регіону проходять Дні Оренбурзької області, приурочені до 20-річчя Астани, повідомляє zakon.kz з посиланням на прес-службу акима Актюбінської області.

Гарну традицію започаткував глава регіону Бердибек Сапарбаев, ініціювавши проведення Днів Актюбінської області в Оренбуржье в минулому році. Тоді губернатор прикордонної області Юрій Берг пообіцяв, що сусіди приїдуть з візитом у відповідь.

Тоді губернатор прикордонної області Юрій Берг пообіцяв, що сусіди приїдуть з візитом у відповідь

У суботу, 19 травня, в ході зустрічі офіційних делегацій Бердибек Сапарбаев привітав гостей, підкресливши, що масштабний захід проводиться з метою подальшого зміцнення зв'язків між прикордонними регіонами в різних галузях економіки і соціальної політики, презентації російських досягнень, традицій, культури і мистецтва.

У суботу, 19 травня, в ході зустрічі офіційних делегацій Бердибек Сапарбаев привітав гостей, підкресливши, що масштабний захід проводиться з метою подальшого зміцнення зв'язків між прикордонними регіонами в різних галузях економіки і соціальної політики, презентації російських досягнень, традицій, культури і мистецтва

Він зазначив, що подальшому розвитку і поліпшенню торговельно-економічних зв'язків між представниками бізнес-структур сприяють міжнародна промислова виставка «Європа - Азія. Співпраця без кордонів », міжнародний інвестиційний форум« Aktobe Invest »і форум« Оренбуржье - серце Євразії ».

У свою чергу губернатор Оренбурзької області Юрій Берг подякував актюбінцев за гостинність.

Відзначимо, Оренбуржье є найважливішим торговим партнером Актюбінської області. У 2017 році зовнішньоторговельний оборот з РФ склав 1124,8 млн. Дол. США, з них на частку Оренбурзької області припадає 89,5 млн. Дол. США. З одна тисяча вісімдесят чотири підприємств з іноземною участю, які працюють на території області, 534 - за участю російського капіталу.

З запуском нових високотехнологічних підприємств збільшився експорт на російський ринок хромових і мідно-цинкових концентратів, неметалевих труб, блоків з пористого бетону, хімічної та іншої затребуваної продукції.

З огляду на, що для подальшого розвитку взаємовигідних відносин керівництвом Актюбінської області створені максимально сприятливі умови, номенклатура продукції, що експортується буде лише розширюватися. Так, завершено будівництво міжнародного транзитного коридору «Західна Європа - Західний Китай» по Актюбінської області протяжністю 628 км, що сприяло збільшенню потоку автотранспорту і вантажообігу майже в 2 рази, триває реконструкція автодороги Актобе-Орськ.

Також з метою збільшення взаємної торгівлі між регіонами, акіматом Актюбінської області ініційовано питання про відкриття міжнародного пункту пропуску на пункті спрощеного пропуску «Жиренкопа-Першотравневе».

Очікується, що відкриття і надання міжнародного статусу пункту пропуску дозволить зменшити транзитний шлях на 111 км для жителів Кобдінского, Уїлска, Байганінского і Темірского районів, а також Атирауської, Західно-Казахстанської і Мангістауської областей до кордону РФ і дасть імпульс збільшення взаємної торгівлі між РК і РФ.

На завершення зустрічі сторони підписали ряд угод.

На завершення зустрічі сторони підписали ряд угод

Так, Управління освіти Актюбінської області та Міністерство освіти Оренбурзької області уклали меморандум, в рамках якого будуть реалізовані спільні інноваційні проекти, спрямовані на підвищення якості освіти та організацію літнього відпочинку для 120 обдарованих Актюбінськ дітей в таборі «Сонячна країна» та 120 оренбурзьких хлопців в таборі « АСЕМ ». Співпрацювати в реалізації спільних інвестиційних і інноваційних проектів, програм у сфері високих технологій, сприяти в розробці перспективних напрямків намір представники Оренбурзького обласного союзу промисловців і підприємців і Палати підприємців «Атамекен» Актюбінської області. Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво уклали також ТОВ «Тюльганскій машинобудівний завод» і ТОВ «Казахстанський завод нафтового обладнання».

Всього в рамках Днів Оренбуржжя заплановано проведення понад 50 різних ділових і культурних заходів.


Більше новин в Telegram-каналі «Zakon.kz» . Підписуйся!

Новости