• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

У частці з Дядей Семом. Чи варто купувати американські акції зараз, щоб через 30 років стати мільйонером?

  1. Українські активи в збитках
  2. Американські акції б'ють рекорди
  3. криза наближається
  4. Скільки можна вкласти
  5. Скільки можна заробити

За останні 10 років подвоїти свої статки не вдавалося навіть найбільшим українським олігархам. Численні кризи прорідили рахунку не тільки звичайних громадян. Але якби підприємці від влади вклали свої капітали на фондовому ринку США, сьогодні вони були б багатшими, ніж багато американських мільярдери

Навіть найбільш консервативні інвестиції на розвиненому ринку здатні на тривалих часових проміжках забезпечити дохід набагато більший, ніж будь-які активи в Україні. Причому можливістю стати партнером Білла Гейтса або Марка Цукерберга по бізнесу можуть скористатися й пересічні українці.

Українські активи в збитках

Для переважної більшості громадян покупка акцій на зарубіжних ринках нагадує скоріше сюжет з голлівудських фільмів, ніж рядову операцію, схоже на відкриття рахунку в банку. Фондовий ринок США для нас так само нескінченно далекий, як галактика Андромеди. Та й взагалі необережно сказане слово «Насдак» може викликати саму несподівану реакцію в певних шарах суспільства.

Зазвичай українці вважають за краще інвестувати в три види активів: готівкову тверду валюту, банківські вклади та нерухомість. Причому всі ці вкладення не втрачають своєї популярності навіть тоді, коли приносять збитки. Скажімо, багато заможних громадян відразу після кризи 2014 року, налякані нестабільністю банківської системи, вважали за краще зняти депозити і купити квартири. Напевно, багато хто з них прекрасно розуміли, що в найближчі роки отримати який-небудь прибуток не вдасться. Але навряд чи хтось думав, що зниження цін на житло триватиме так довго. В результаті вже чотири роки вони змушені миритися з фінансовими втратами. І незважаючи на все це, на будівельному ринку триває бум. Висотки ростуть одна за одною.

Банківські депозити теж не назвеш ідеальним способом розпорядитися заощадженнями. Ставки по вкладах не покривають навіть інфляції, як і готівкові долари під подушкою, здатні забезпечити прибуток тільки в гривневому еквіваленті при падінні курсу. Яким же чином убезпечити свої заощадження?

Американські акції б'ють рекорди

Кризи періодично відбуваються на будь-яких ринках. Питання лише в тому, як швидко вони відновлюються. За останні 20 років, незважаючи на численні фінансові катаклізми і чорні понеділки, фондовий ринок США збільшився майже втричі. А адже інвестори отримують дохід не тільки на зростанні вартості цінних паперів. На відміну від більшості українських компаній, американські корпорації щорічно виплачують своїм інвесторам щедрі дивіденди. В середньому за останні 30 років - близько 2% річних. Начебто небагато. Але якщо дивідендний дохід вкладати в покупку чергової порції паперів, сумарна прибутковість виявиться істотно вище, ніж платять багато українських банків своїм вкладникам по валютних внесках. Два останніх десятиліття забезпечили інвесторам дохідність на рівні 7,5% річних. А в останні роки вона ще істотніше зросла.

Чистий прибуток американських компаній в 2017 році злетіла в середньому на 24%. А це означає, що інвестори отримали приблизно таку ж прибутковість. І це не в гривні, а в доларах США. Майже всі компанії Америки перевершили прогнози аналітиків і навіть свої власні за розміром очікуваного прибутку. Більш того, на 2018 й надії ще більш райдужні.

Аналітики міжнародного рейтингового агентства S & P прогнозують, що прибуток корпорацій збільшиться ще на 25-30%. З урахуванням зростання котирувань акцій інвестори ризикують опинитися під золотим дощем.

Але як показує історія, за злетами завжди настає період падіння. І не виключено, що чергові фінансові потрясіння на фондовому ринку США відбудуться вже в самий найближчий час.

І не виключено, що чергові фінансові потрясіння на фондовому ринку США відбудуться вже в самий найближчий час

криза наближається

Позитивні прогнози S & P поділяють далеко не всі інвестори. За даними травневого опитування Bank of America Merrill Lynch, проведеного серед портфельних управляючих 223 фондів, які контролюють активи на суму
$ 643 млрд, вперше за останні два роки зрівнялася число впевнених в подальшому зростанні економіки і скептично оцінюють її перспективи. Правда, сам Bank of America Merrill Lynch вважає за краще дотримуватися помірно оптимістичних оцінок. «Хоча очікування щодо зростання економіки знаходяться на найнижчому рівні за останні два роки, більшість інвесторів говорять, що є ще можливість рости на ринку акцій. Портфельні керуючі вважають, що травневе ралі триватиме в найближчій перспективі », - відзначає головний інвестиційний стратег банку Майкл Хартнетт.

Аналітики банку Wells Fargo розрахували, що за рік до падіння фондового ринку акції компаній ростуть на 25-35%. Потім настає корекція, і цінні папери дешевшають на 20% від своїх максимумів. Якщо це так, що обвал на фондовому ринку США трапиться вже зовсім скоро, чи означає це, що потенційним інвесторам краще утриматися від вкладень?

Насправді спрогнозувати зростання або падіння не зможе ніхто. І найбільш виграшна стратегія вкладень в цінні папери - законсервувати свої інвестиції на тривалий період. Саме так рекомендує робити гуру інвестиційного бізнесу і один з найбагатших людей планети Уоррен Баффетт.

В останній раз криза на фондовому ринку США, що вибухнула в 2008 році, привів до падіння котирувань на 50%. Але вже в січні 2013-го вартість акцій повернулася до своїх колишніх значень. Тому якщо розглядати вкладення на фондовому ринку в перспективі 10 або тим більше 20 років, то криза, який обов'язково станеться, вже не здається великою катастрофою.

За останні 20 років, незважаючи на численні фінансові катаклізми і чорні понеділки, фондовий ринок США збільшився майже втричі

Скільки можна вкласти

Щоб купити цінні папери на фондовому ринку США, для початку потрібно перерахувати кошти на рахунок іноземного брокера, наприклад fx-rated . Зараз громадянам України дозволено виводити на зовнішні ринки не більше $ 50 тис. Щорічно.

Для виведення валюти буде потрібно, як і раніше, електронна (валютна) ліцензія НБУ. Нещодавно Нацбанк спростив процедуру її отримання для приватних осіб. Банку, який буде займатися купівлею і перерахуванням валютних коштів, потрібно буде надати документи, що підтверджують джерело доходів.

Зарубіжні брокери беруться за покупку цінних паперів для українських клієнтів, якщо сума інвестиції - не менше $ 10 тис. Зрозуміло, не безкоштовно. Послуги брокера обійдуться не менше $ 10 в місяць, а за кожну акцію він візьме комісійні в межах $ 0,02, незалежно від операції, будь то покупка або продаж. При знятті коштів з рахунку український інвестор заплатить ще до $ 60.

Якщо немає бажання вкладати великі суми, можна спробувати вийти на зовнішні ринки з невеликими інвестиціями. Тут вже доведеться співпрацювати з українськими брокерами, які, в свою чергу, працюють через зарубіжних. Для старту досить навіть $ 1 тис. Але незалежно від суми інвестицій, без ліцензії НБУ все одно не обійтися.

Вихід на фондовий ринок США відкриває перед інвестором величезні можливості по вкладеннях в різні інструменти. Новачкам або інвесторам, які не бажають постійно відстежувати, як розвиваються події на фондових майданчиках, найпростіше вкласти гроші в один з індексних фондів, які повторюють динаміку S & P 500 або Nasdaq. У їх числі Vanguard 500 Index, Fidelity Spartan 500 Index, Schwab S & P 500, QQQ тощо.

Скільки можна заробити

Для оцінки потенційного доходу найкраще закладатися на максимально тривалі терміни, щоб можна було згладити піки і провали. Якщо взяти індексний фонд QQQ, який прив'язаний до індексу Nasdaq, що відбиває ситуацію на ринках високих технологій США, то за останні 10 років він забезпечив своїм інвесторам 14,44% річних. Виходячи з цих цифр, можна легко підрахувати, що, вклавши в фонд $ 10 тис. В 2008 році, зараз на рахунку було б $ 38,5 тис., А якщо $ 50 тис. - $ 192,64 тис.

У свою чергу Vanguard 500 Index Fund, прив'язаний до індексу S & P 500, який, в свою чергу, розраховується виходячи з поведінки акцій 500 компаній з найбільшою капіталізацією, забезпечив за останні 10 років прибутковість на рівні 8,89% річних.

Тобто умовні $ 10 тис., Інвестовані в 2008 році, зараз перетворилися б у $ 23,457 тис., А $ 50 тис. - в $ 117,286 тис. На жаль, поки що жоден актив в Україні не може забезпечити таку ж прибутковість. Рано чи пізно економічні кризи, що викликають різку девальвацію гривні, раптово знецінюють вкладення громадян.

Яким же чином убезпечити свої заощадження?
Якщо це так, що обвал на фондовому ринку США трапиться вже зовсім скоро, чи означає це, що потенційним інвесторам краще утриматися від вкладень?
Новости