• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Мобільні оператори України або кого можуть слухати спецслужби РФ

Posted on: Черв 6, 2017 /

Не так давно Президент України Петро Порошенко підписав указ про заборону роботи на території України таких російських сервісів як: «Однокласники», «Вконтакте», «Яндекс», «Мейл.Ру». Доступ до соціальних мереж заблокований в рамках санкцій, накладених на «Mail.Ru Group». Не так давно Президент України Петро Порошенко   підписав указ   про заборону роботи на території України таких російських сервісів як: «Однокласники», «Вконтакте», «Яндекс», «Мейл

Українські провайдери також повинні будуть заблокувати доступ до самого сайту Mail.ru. Незважаючи на те, що такі платформи як «Вконтакте» і «Однокласники» є лідерами за відвідуваністю серед українських громадян, питання національної безпеки виявився пріоритетною. Адже через дані соціальні мережі і сервіси, все теж ФСБ РФ може відстежувати не тільки наше з вами пересування, а й отримати доступ до особистої інформації, до персональних даних користувача. Мати доступ до паролів і листуванням, причому зламувати нічого не треба. Досить співробітнику відомства РФ звернеться в офіс перерахованих вище сервісів.

«Як Ви знаєте, ми вже кілька років співпрацюємо з ФСБ і відділом« К »МВС, оперативно видаючи інформацію про тисячі користувачів нашої мережі у вигляді IP-адрес, номерів мобільних телефонів та іншої інформації, необхідної для їх ідентифікації» - лист Суркову від керівника в «Вконтакте».
«За запитом правоохоронних органів, якщо є кримінальна справа, і ФСБ - ми можемо уявити особисті дані: ip-адреса, як правило. Запит повинен бути мотивованим, невмотивовані ми розгортаємо. За рішенням суду можемо уявити листування - але це дуже серйозні випадки, ми посилаємося на статтю про таємниці листування, вимагаємо докладних пояснень. Я думаю, що ні один злочин було розкрито завдяки нам »- Глава прес-служби «Вконтакте» Георгій Лобушкін.

І якщо питання з соціальними мережами і сервісами, які нам надавалися в користування Російською Федерацією, вже вирішене, то з мобільними операторами, які надають послуги зв'язку, все тільки може початися. Так як багато хто з цих самих операторів мають відношення до Росії. Що є важливим фактором, пов'язаним безпосередньо з національною безпекою. І якщо Президент має можливість використовувати спецзв'язок, або захищені лінії зв'язку, то простому, пересічному громадянину або українському бізнесменові такі послуги не те, що не по кишені, а просто недоступні. Та й чи варто врахувати, що співробітники МВС, СБУ, Прокуратури, Генерального Штабу і багатьох інших органів користуються тією ж зв'язком, яку використовують інші громадяни. І де гарантія, що співробітники російських спецслужб непрослуховуються розмови на території України. Тому варто знати «хто є хто» на ринку мобільного зв'язку. І якщо питання з соціальними мережами і сервісами, які нам надавалися в користування Російською Федерацією, вже вирішене, то з мобільними операторами, які надають послуги зв'язку, все тільки може початися

Для себе ми виділили найбільші і популярні компанії, які надають зв'язок на території України, це: «Київстар», «МТС», «Лайф».
Для себе ми виділили найбільші і популярні компанії, які надають зв'язок на території України, це: «Київстар», «МТС», «Лайф»

«Київстар»: телекомунікаційний оператор, що надає послуги мобільного зв'язку (в стандартах GSM-EDGE і UMTS-HSPA +), а також підключення до мережі Інтернет (на основі технології FTTB). Компанія надає послуги мобільного зв'язку з 1997-го року.

Президент компанії: Чернишов Петро Анатолійович. Дата народження: 14 июня 1968 го року. Місце народження: Екатеренбург (РФ)

Коротка біографія: У 1990 році закінчив механіко-математичний факультет Уральського державного університету в м Єкатеринбург; у 2000 р - магістратуру фінансового менеджменту Академії Народного Господарства в м Москва; 2001 г. - ступінь МВА в Кінгстонському університеті, Великобританія.

В кінці травня 2014-го року був призначений на посаду радника в «VimpelCom».
25 червня 2014-го року очолив компанію «Київстар» , Вступивши на посаду президента компанії. На цій посаді Чернишов змінив Ігоря Литовченка, засновника «Київстар», який прийняв рішення покинути компанію після майже 20-ти років роботи.

14-го грудня 2015 го року генеральний директор «Київстару» росіянин Петро Чернишов отримав українське громадянство. 14-го грудня 2015 го року генеральний директор «Київстару» росіянин Петро Чернишов отримав українське громадянство Але, незважаючи на свою назву і цілком українське походження (компанію заснував і очолив свого часу дончанин Литовченко Ігор ), Компанія «Київстар» має крім російського президента отримав українське громадянство і інший зв'язок з Росією. Вся справа в тому, що в 2010-му році в результаті об'єднання компанії «ВимпелКом» з українським стільниковим оператором «Київстар» був створений VimpelCom Ltd.

«Російська Altimo і норвезька Telenor повідомили про досягнення угоди про об'єднання спільних активів" ВимпелКому "і" Київстар GSM ». Таким чином, буде створений один з найбільших операторів стільникового зв'язку на ринках, що розвиваються - VimpelCom Ltd. Нова компанія зареєстрована на Бермудських островах, штаб-квартира розташується в Нідерландах, компанія пройде лістинг на Нью-Йоркській фондовій біржі. Нідерландській холдинговій компанії буде належати по 100% "ВимпелКому" і "Київстару". У свою чергу акціонерна структура нової компанії буде виглядати наступним чином: Altimo буде належати 38,46% у статутному капіталі (43,89% голосуючих акцій) VimpelCom Ltd., норвезькій Telenor - 38,84% статутного капіталу (35,42% голосуючих акцій ). У вільному обігу перебуватиме 22,7% статутного капіталу (20,69% голосуючих акцій). Очолив VimpelCom Ltd. Олександр Ізосімов, який раніше був керівником «ВимпелКому».

Що ж за компанія «ВимпелКом», вона ж «VEON» *?
* «VimpelCom Ltd., що володіє українським мобільним оператором« Київстар », прийняла рішення змінити назву на VEON. Про це йдеться в звіті компанії за четвертий квартал 2016 року »

Компанія бере свій початок в 1991-му році, тоді була організована група технічних експертів ГТВ імені А. Л. Мінца, керівником якої був Дмитро Зімін. Співзасновником на початковому етапі створення виявився бізнесмен з Америки Огі Фабела (Augie K. Fabela II), що володіє сімейної фірмою «Plexis». А вже після компанія зросла до «VEON». Варто врахувати, що Вимпел-Комунікації - є одним з найбільших операторів мобільного зв'язку в СНД.

Але по факту і «Київстар» і «Вимпелком» належать компанії «Altimo», входять до складу Консорціуму «Альфа-Груп».

«Альфа-Груп» - це сукупність незалежних один від одного бізнесів, які здійснюють свою діяльність переважно на ринках Росії і СНД, основними бенефіціарами яких є Михайло Фрідман (РФ), Герман Хан та Олексій Кузьмічов (РФ). У ряді бізнесів, крім даних осіб, є інші бенефіціари.

Бізнеси компаній Альфи включають комерційну та інвестиційну банківську діяльність, управління активами, страхування, роздрібну торгівлю, водопостачання і водовідведення, а також спеціальні інвестиційні ситуації. Компанії Альфи, в основному, інвестують в активи, які мають довгострокові перспективи збільшення вартості, переважно в Росії і країнах СНД, а також на інших ринках , Що відповідають їхнім стратегічним цілям.

Компанії Альфи, в основному, інвестують в активи, які мають довгострокові перспективи збільшення вартості, переважно в Росії і країнах СНД,   а також на інших ринках   , Що відповідають їхнім стратегічним цілям

«МТС»: ПрАТ «МТС Україна» (до 26 квітня 2010 року ЗАТ «Український мобільний зв'язок», в скороченні «UMC»).
«UMC»: телекомунікаційна компанія, перший оператор стільникового зв'язку, що вийшов на український ринок. Компанія почала свою роботу в 1992-му році. Спочатку контрольним пакетом акцій «UMC» володів ВАТ « Укртелеком », Україна . Але підприємство мало україно-німецько-голландсько-датських власників.
А ось в 2002-му році ситуація змінилася.
Випуск газета Сегодня №253 (1301) за 08.11.2002:

«Один з лідерів української стільникового зв'язку - компанія« UMC »- заявила, що збирається змінити власника. Контрольний пакет її акцій (а якщо бути точним - 57,7%) придбаний російською компанією «Мобільні ТелеСистеми» (МТС) за $ 194,3 млн. З них українському власнику - «Укртелекому» - дістанеться $ 84,2 млн. Майже третина цієї суми піде на модернізацію мереж зв'язку і надання нових послуг населенню, решта поповнять скарбницю України ».

В 2003- му році компанія «МТС» стає власником 57,7% акцій «UMC». А вже в липні того ж 2003-го року компанія «МТС» придбала 16,3% акцій, що належать датській компанії «TDC», і стає 100% власником «UMC».

Ось таким чином на території України з'явився російський мобільний оператор «МТС», під вивіскою розкрученого на той момент українського оператора «UMC». І тільки в липні 2007-го року компанія «МТС» припиняє використовувати бренд «UMC» та починає надавати послуги на ринку під російським брендом «МТС». По закінченню трьох років в 2010-му році компанія реорганізована з ЗАТ «УМЗ» в ПрАТ «МТС Україна».

Тільки на території України, компанія «МТС Україна» зареєстрована як ПРАТ «ВФ УКРАЇНА». «ВФ Україна» має юридичну адресу: 01601, .Київ, вул. Лейпцизька 15. А також кінцевого бенефіціарного власника, нікого Євтушенкова Володимира Петровича який знаходиться в місті Москва (РФ). Тільки на території України, компанія «МТС Україна» зареєстрована як ПРАТ «ВФ УКРАЇНА»

Також встановлено, що генеральним директором «МТС Україна» є Устинова Ольга Володимирівна, про призначення якої є відповідне рішення опубліковане в відкритих джерелах: 1 . 2. Також встановлено, що генеральним директором «МТС Україна» є Устинова Ольга Володимирівна, про призначення якої є відповідне рішення опубліковане в відкритих джерелах:   1

Але при всьому при цьому кінцевим власником залишається Євтушенков Володимир Петрович, громадянин РФ. Євтушенков Володимир Петрович Дата народження: 25-го вересня 1948 го року. У 1973 році закінчив Московський хіміко-технологічний інститут ім. Д. І. Менделєєва, в 1980 році - економічний факультет МГУ.

Коротка біографія: У 1975-му-1982-му роках працював начальником цеху, заступником директора, головним інженером Карачаровского заводу пластмас, з 1982-го по 1987-й рік головний інженер, перший заступник генерального директора НВО «Полімербит». У 1987-му році призначений начальником Технічного управління, в 1988-му році начальником Головного управління по науці і техніці Мосгорисполкома, в 1990-му році головою Московського міського комітету з науки і техніки. У 1993-му році з групою однодумців створив Акціонерну фінансову корпорацію «Система». В даний час є основним акціонером і Головою Ради директорів ВАТ АФК «Система». Член бюро правління Російського союзу промисловців і підприємців (РСПП) з 2000-го року.

Компанії, які контролюються АФК «Система», обслуговують понад 100 млн. споживачів в Росії і країнах СНД, в Східній і Західній Європі. Серед основних активів - міжнародний оператор мобільного зв'язку «МТС», «Комстар-ОТС»,
Концерн «РТІ Системи», «Ситроникс», «Система-Галс», АКБ «МБРР», «Дитячий світ», «Інтурист», «Башнефть».

Тобто, знову як і в випадку з компанією «Київстар» повноцінного, українського мобільного оператора придбали в свою власність російські магнати і олігархи, які швидше за все підвладні «Кремлю». Адже при відсутності зміни влади в Росії, навряд чи можна заробляти мільярди без схвалення правлячої еліти.

І трохи інформації про співпрацю «МТС» з такою компанією як «Vodafone»:
«Vodafone» і компанія Євтушенкова «МТС» почали співпрацювати ще в 2008-му році, про що зазначено на офіційному сайті «Vodafone». Не дивлячись на те, що «Vodafone» є британською компанією, власники компанії вельми не проти співпраці з росіянами. Тому уклали в 2008-му році договір про стратегічне неакціонерне співробітництво з «МТС».

16-го жовтня 2015 го року «МТС Україна» і британський оператор «Vodafone» уклали угоду, згідно з яким «МТС» отримує право на використання бренду «Vodafone». Причому «МТС» збирається використовувати два бренду одночасно.
При всьому вищесказаному, зміна бренду не тягне за собою зміну структури господарювання - кінцевим власником компанії залишається ВАТ «МТС». А це говорить про те, що власником мобільного оператора працює в Україні залишається як і раніше російський олігарх, який просто справив ребрендинг для збільшення своїх доходів, але не продаж компанії або її акцій.

«Лайф» (колишнє ТОВ «Астеліт»): оператор мобільного зв'язку, компанія була заснована в 2005-му році. «Лайф» є всього лише брендом стільникового зв'язку, який належав компанії «Астеліт» (Україна). З моменту заснування компанія належала двом акціонерам, це: «СКМ» Рината Ахметова і «Turkcell» (Туреччина). За останні кілька років «Turkcell» збільшив свою присутність в Україні і володів 55% акцій. А згодом, у 2015 році турецька компанія «Turkcell» викупила частку «Астеліту» у холдингу СКМ. Вартість 45% акцій склала близько $ 100 млн .

«Група« СКМ »повідомила про продаж 44,96% акцій компанії« Euroasia Telecommunications Holdings BV ». (Нідерланди), якій належать корпоративні права ТОВ «Астеліт» (Україна), оператора мобільного зв'язку, що працює під брендом life :). Таким чином, в результаті угоди «Turkcell» стане 100% власником компанії «Euroasia Telecommunications Holdings BV». (Нідерланди) і, опосередковано, ТОВ «Астеліт», а «Група« СКМ »вийде зі складу акціонерів компанії ».

Отримавши нового власника, в компанії провели ребрендинг, в рамках якого змінили назву на «lifecell», співзвучне з назвою нового власника - «Turkcell». Також планується використовувати корпоративні кольори материнської компанії - синій і жовтий.

Також планується використовувати корпоративні кольори материнської компанії -   синій і жовтий

Але ось з новим турецьким власником не все так просто. Справа в тому, що «Turkcell» це всього лише компанія, яка надає послуги телефонного зв'язку і входить в «Turkcell Holding AS», який через свої дочірні компанії, надає послуги мобільного зв'язку в Туреччині і за кордоном. «Turkcell Holding AS» діє в як дочірньої компанії «Cukurova Telecom Holdings Limited».

І ось тут починається найцікавіше. «Cukurova Telecom Holdings Limited» є холдинговою компанією. Компанія була заснована в 2005-му році і базується на Британських Віргінських островах, по суті будучи офшором. І в свою чергу частина акцій «Cukurova Telecom» належить все тій же «Альфа-Груп» Фрідмана. Якщо розглядати ситуацію трьох річної давності, то вже в 2014-му-2015-му роках ситуація з мобільними операторами на території України була понад критичною. Так як російські олігархічні клани ще задовго до початку російської агресії повністю або частково через ряд своїх компаній почали наступ на українського користувача . І ось тут починається найцікавіше

Тобто за фактом і мобільний оператор «Київстар» і «Лайф», через дочірні компанії входять в різні холдинги, через підставних осіб, належать «Альфа-Груп», якій в свою чергу керує російський бізнесмен Михайло Фрідман.
Українцям «Альфа-Груп» має бути знайома, так як «Альфа-банк» працює на території України входить теж в групу Фрідмана. Та й, по суті, компанія «Turkcell», яка придбала акції у «СКМ» Ахметова ще з 2005-го року належить все тому ж Фрідману і компанії.

«Однак Turkcell туркам вже не належить - компанія перейшла у власність російської Альфа-груп, що є одним з найбільших акціонерів Вимпелкому (торгова марка« Білайн »), тобто компанії зовсім не чужою мобільним комунікаціям. Перехід власності стався в липні (формально, після всіх бюрократичних процедур, - тільки тепер), коли Альфа-груп домоглася в карибському суді визнання своїх прав на контрольний пакет акцій оператора Turkcell. Суд зобов'язав колишнього власника - турецьку Çukurova - передати акції Turkcell в якості погашення кредиту на $ 1.45 млрд. Справа в тому, що Альфа-груп придбала в 2005 році у Çukurova 49% акцій офшору CTH (власника контрольного пакета акцій Turkcell) за $ 1.6 млрд , одночасно видавши туркам кредит на $ 1.7 млрд під заставу залишився пакета акцій. Через два роки Альфа нарахувала 16 пунктів порушень кредитної угоди з боку Çukurova і зажадала передати їй закладені акції. Çukurova запропонувала достроково погасити решту суми кредиту на $ 1.45 млрд, сформувавши для цього пул інвесторів на чолі з JP Morgan. Однак росіяни відмовилися брати гроші і подали в карибський суд позов про визнання своїх прав на акції. Слухання тягнулися чотири роки, і тільки цього літа вимоги Альфи були повністю задоволені ».

Фрідман Михайло Маратович Дата народження: 21-го квітня 1964-го року. Місце народження: Львів (Україна) Громадянство: Росія, Ізраїль. Місце проживання: РФ

Коротка біографія: У 1989-му році був засновником кооператив «Альфа-фото» (продаж комп'ютерів, копіювальної техніки), який пізніше став одним із засновників СП «Альфа-Еко». Після створення компанії «Альфа-Еко» М. Фрідман зіграв основну роль в її перетворенні в одну з найпотужніших і авторитетних фінансово-промислових структур Росії - консорціум «Альфа-Груп» - і став одним з найбільш впливових бізнесменів в Росії. На сьогоднішній день Фрідман - голова ради директорів консорціуму «Альфа-Груп», голова Ради директорів ВАТ «Альфа-Банк», член ради директорів нафтової компанії «ТНК-ВР». Серед активів Консорціуму - «Альфа-Банк» (Росія), «Альфа-Банк» (Україна), що управляє компанія «Альфа-Капітал», керуюча компанія фондами прямих інвестицій «Alfa Capital Partners», компанія «Альфа Страхування». Група, за допомогою компанії «Altimo», має значні інвестиції в телекомунікаційних компаніях - «ВимпелКом», «Мегафон», «Київстар», а також «Turkcell». Бенефіціарними контрольними пакетами акцій (від 47 до 100%) у всіх основних компаніях Групи спільно володіють Михайло Фрідман, Герман Хан та Олексій Кузьмічов.

Проблеми 4G-6G
Кроме, российских власніків у мобільніх Операторів Надаються послуги зв'язку на территории України є й інші проблеми. Однією, з якіх є розвиток. Например, Впровадження та Підключення зв'язку поколение 4G.
На даний момент в Україні користувачам доступна зв'язок покоління 3G (Технології мобільного зв'язку 3-го покоління, це набір послуг, який об'єднує в собі як високошвидкісний мобільний доступ з послугами мережі Інтернет, так і технологію радіозв'язку, яка створює канал передачі даних).
Для роботи 3G і 4G зв'язку потрібні певні частоти, адже це не провідний інтернет. Продажем частот мобільним операторам займається Нацкомісія держрегулювання зв'язку та інформатизації (НКРЗІ).
У країнах Європи більшість частотних аукціонів з 3G пройшли ще в 2000-2003-х роках. Швидкість передачі даних в ті часи становила кілька мегабіт в секунду.
З 2011-го року в Європі в комерційну експлуатацію ввели мережі четвертого покоління (4G) за технологією LTE (стандарт бездротової високошвидкісної передачі даних для мобільних телефонів і інших терміналів, що працюють з даними), яка забезпечила швидкість до кількох сотень Мбіт / сек. Україна в цьому плані відстає від розвинутого світу на півтора десятка років. І до використання технологій мобільного зв'язку 3-го покоління Україна прийшла останньої з європейських країн.

Але якщо є 3G, який до речі охоплює далеко не всі населені пункти України, навіщо переходити наприклад на 4G?

«Причин для переходу на зв'язок 4-го покоління кілька. Кожне нове покоління мобільних мереж забезпечує кращу спектральну ефективність використання частотного ресурсу - однакова смуга частот створює враження більшого числа даних. З фізичної точки зору в мережах LTE використовуються великі смуги частот, Високорівнева модуляція сигналу і технологія MIMO. Разом вони забезпечують адекватну стійкість, високі швидкості передачі даних і ємність мережі ».

Однією з проблем введення експлуатації мереж 4-го покоління є брак частотного ресурсу:
«Одна з головних проблем запуску LTE в Україні - брак частотного ресурсу. Довгий час частоти розподілялися хаотично і в результаті виявилося, що у різних компаній знаходяться нерівноцінні смуги в різних діапазонах ».

Для успішного впровадження зв'язку стандарту LTE в Україні потрібен перегляд плану використання радічастотного ресурсу, а також технологічна нейтральність. У свою чергу «Київстар», «Vodafone» і «lifecell» домовилися про взаємний обмін 4G-частотами, всього на 4G-тендер буде виставлено 230 МГц спектра в діапазонах 1800 і 2600 МГц. А в травні 2017 го року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ) встановила стартову вартість 4G-ліцензії в Україні на рівні 265 млн. Грн. (За 10 МГц в діапазоні 1800 МГц). Так що, можливо, вже в недалекому майбутньому українці перейдуть на зв'язок нового покоління .

Що ми маємо?
У підсумку виходить, що на території України немає жодного національного мобільного оператора як такого. Або мобільного оператора, 51% акцій якого (контрольний пакет), належав б не росіянам, а громадянам інших країн.
Російські бізнесмени просто монополізували ринок з надання послуг зв'язку. Намагаючись при цьому створити у наших громадян ілюзію того, що «Київстар», «Лайф» та інші мобільні оператори, належать зовсім не олігархічним кланам РФ, а закордонним компаніям, які несподівано вирішили інвестувати в цей напрямок. З огляду на той факт, що Росія вже протягом трьох років веде війну з Україною, акули бізнесу підконтрольні «Кремлю», намагаються за допомогою ребрендингу окремих компаній приховати свою причетність до монополізації послуг зв'язку в нашій з вами країні. Щоб і надалі продовжувати заробляти мільйони доларів на українського споживача. І ніхто не може дати гарантії того, що справжні власники компаній не співпрацюють зі спецслужбами та силовими відомствами РФ, натомість на недоторканність своїх активів. Хто може дати гарантію того, що протягом усіх років володіння мобільними операторами, власники не надавали дані користувачів, дані контрактних абонентів, а також можливість прослуховувати розмови співробітникам ФСБ РФ. Такої гарантії немає. І ніхто її дати не зможе.

Тому є кілька варіантів рішення, як вийти з ситуації, що склалася:

1. Повна націоналізація державою компаній мобільних операторів належать власникам з РФ. Розглядаючи діяльність даних операторів як загрозу національній безпеці.

2. Заборона роботи операторів належать власникам з РФ, на тих же підставах, з накладенням санкцій на дані компанії (як у випадку з «Mail.Ru Group»).

Але якщо в першому випадку вишки, обладнання, офіси та інше майно таких компаній держава залишить на території України і зможе безперервно надавати послуги мобільного зв'язку громадянам, без тимчасового її відключення.
То в другому випадку потрібно альтернатива, буде потрібно або самим в найкоротші терміни налагоджувати мережу з надання зв'язку, або запрошувати іноземних операторів, які жодним чином не пов'язані з Російською Федерацією.

Також варіант із заміщення російських компанії іноземними мобільними операторами буде набагато болючіше, як і для споживача, так і для держави. Адже заміщення компаній РФ працюють на території України десятиліттями вимагає не тільки часу, а й фінансових вкладень з боку інвесторів. Розгортання нової мобільної мережі на території України може обійтися іноземним компаніям мільярдними витратами. На які ті можуть не погодитися без надання їм різних вигідних пільг. Навіть незважаючи на відсутність конкуренції і повну прозорість умов для ведення бізнесу.

Дмитро Мацкевич для проекту СтопТеррор

Що ж за компанія «ВимпелКом», вона ж «VEON» *?
Але якщо є 3G, який до речі охоплює далеко не всі населені пункти України, навіщо переходити наприклад на 4G?
Що ми маємо?
Новости