• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Матрац VS інвестування: чи є в українців альтернатива матрацу

джерело: економічна Правда

За рік ми спостерігали 200% зростання курсу долара і падіння більше 40 банків в країні. В таких умовах страшно кудись вкладати гроші, а тримати їх під матрацом невигідно через інфляцію більш ніж в 30%. Що робити і як зберегти свої "кровні"? Незалежно від доходів, це питання зараз хвилює всіх.

Наші герої виріши дослідити куди зараз доцільно вкладати кошти або все ж краще купити долари або євро і заховати їх під матрац або накупити півтонни гречки. Троє молодих людей будуть проводити цей експеримент за власні кошти, кожен виділив одну тисячу доларів (або її еквівалент), а експерти з фінансів допоможуть нам розібратися в перевагах і недоліках обраних варіантів.

"Вважаю, що гроші, які лежать під матрацом або в сейфі, це гроші, які ми втрачаємо. Хочу розглянути кілька легальних варіантів для інвестицій. Швидше за все це будуть акції українських компаній", - розповідає про свої плани Дмитро.

"Акції українських компаній можна придбати на фондовій біржі. Робота на фондовому ринку - це як свою справу, де власними знаннями можна отримати більше ніж з банківського депозиту і стільки ж або навіть більше ніж відкривши свій бізнес. А головного болю при цьому у вас набагато менше , так як ви не залежите від покупців, постачальників або підрядників, ви - сам собі господар. Крім того, для того щоб працювати на біржі, не обов'язково постійно знаходиться в одному місті чи навіть країні, торгувати можна з будь-якої точки земної кулі ", - говорить про преимуще твах інвестицій на біржі Віталій Бердічевській, керівник відділу роздрібних продажів "Арт Капітал".

Що вибрати?

"Для інвестування від 3х місяців - підійдуть акції і облігації. Для активної купівлі-продажу - ф'ючерси та опціони, - пояснює Бердічевській. - Акції - це реальний актив і можливість отримання дивідендів. Клієнти часто дивуються, дізнавшись, що українські підприємства виплачують дивіденди. Військові дії на Сході, звичайно, позначилася на ціні акцій - багато хто з них впали в ціні, папери недооцінені, а отже, мають величезний потенціал зростання ".

Військові дії на Сході, звичайно, позначилася на ціні акцій - багато хто з них впали в ціні, папери недооцінені, а отже, мають величезний потенціал зростання

Один важливий момент - в Україні все торги акціями проходять в гривні, уточнює експерт: "Прив'язка до курсу долара є у доларових облігацій, які підходять для довгострокового інвестування, і валютних ф'ючерсів і опціонів, які можна застосовувати для більш активної торгівлі. Так, ф'ючерс на долар - гривня на "Українській біржі", дозволяє заробляти на коливанні курсу, як це роблять на Міжбанківському валютному ринку. З трьома відзнаками: по-перше, фізично долар не купується, по-друге, курс використовується тільки для розрахунку різниці і по-третє - працювати на біржі може кожен українець ", - говорить Віталій Бердічевській.

Експерти порекомендували Дмитру інвестувати в валютні облігації і він прийняв цю пропозицію.

"Державні облігації - це цінні папери, емітентом яких, в нашому випадку, є держава. Тобто Україна, зобов'язується у встановлений термін, в установленому порядку повернути всі вкладені кошти плюс додатковий процентний дохід. Це як депозит в банку, прибутковість гарантована, а ось надійність значно вище, адже гарантом повернення всіх коштів виступає уряд, а не Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, - пояснює Сергій Румянцев, керівник відділу фінансових інструментів компанії "Майстер Брок". - Дм трій купував саме доларові державні облігації, тому крім високої надійності, він також отримав захист від девальвації української гривні ".

Експерт пояснив нам, що будь-яка людина може звернутися в брокерську компанію і за гривню купити доларові облігації. А коли за цими паперами будуть проходити виплати, американська валюта буде зарахована на ваш банківський рахунок.

"Заробіток таких інвестицій складається з двох частин. Перша, це дохід на зростанні курсу долара, який ще може показати нові максимуми. Друга, це процентний дохід, який може бути від 8% до 15% річних в залежності від термінів інвестицій, - говорить Сергій Румянцев. - Державні доларові облігації, для багатьох великих інвесторів, це також спосіб перевести значний обсяг коштів в іноземну валюту. Наприклад, необхідно купити еквівалент 100 000 доларів. у банк не підемо, через обмеження на обсяг покупки. у якогось " міняйли "на вул це купувати теж не будемо, через великі ризики. На Міжбанк доступ для фізичних осіб закритий. Тому залишається тільки один легальний, прозорий і вигідний спосіб, це покупка державних доларових облігацій ".

Наступний наш герой, Михайло, дотримується консервативних поглядів, тому незважаючи на те, що банки лопаються як мильні бульбашки, вибрав банківський депозит. "Я дам гроші в надійний державний банк. Вкладу в доларі, щоб не втрачати на обміні курсу гривні, і отримаю свої маленькі, але законні і гарантовані відсотки", - пояснює свій вибір Михайло.

Не варто категорично відмовлятися від банківського депозиту. Використовуючи широкий комплекс інструментів, у вас є можливість досягти синергетичного ефекту і отримати очікувані результати, впевнений Сергій Горбачов, інвестиційний експерт компанії NETTRADER (Україна). "За допомогою комбінування різних фінансових інструментів (депозити, облігації, похідні фінансові інструменти) можна формувати структурні продукти з захистом капіталу, при цьому збільшуючи прибутковість, - пояснює експерт. - Сьогодні банківський ринок переживає складні часи, є безліч факторів, які стримують приплив заощаджень населення в банківську систему. Перш за все, я б виділив існуючі адміністративні обмеження, високі податки на відсотки за вкладами, ризик дефолту окремого фінустанови. Але пам'ятайте, д ньгі повинні постійно працювати. Якщо ви не інвестуєте, ви не отримуєте прибуток, рівносильно втрат ".

Сергій Горбачов дає наступні поради щодо формування депозитного портфеля:

  • Не слід перевищувати гарантовану до відшкодування суму ФГВФО у 200 тис. Грн.
  • Вибирати надійні банки, замість високих процентних ставок.
  • Розміщувати внески на різні терміни (1, 3, 6, 12 місяців).
  • Вивчати квартальну звітність банків, в яких обслуговуєтеся.
  • Страхувати валютні ризики, якщо розміщуєте кошти в національній валюті. У цьому допоможуть ф'ючерсні контракти на курс долар - гривня, торги якими недавно запустила "Українська біржа".

Ще один учасники експерименту, Костянтин, захотів скористатися послугами інвестиційної компанії, де йому порадили купити на "Українській біржі" акції "Миронівського хлібопродукту" (МХП, бренд "Наша ряба" і ін.), "Мотор Січі" та ф'ючерс на курс долар - гривня.

Олександр Куликов, Керівник управління брокерського обслуговування ІГ УНІВЕР, розповів, що в 2015 році завдяки "подвійному лістингу" українці отримали можливість інвестувати в акції провідних українських компаній, які провели IPO (первинне публічне розміщення цінних паперів) на іноземних біржах. "МХП в 2008 році провів вдале IPO на Лондонській фондовій біржі. Успіх компанії полягає в високих стандартах якості продукції і правильному структуруванні компанії, до якого звикли іноземні інвестори. Без перебільшення можна стверджувати, що це найуспішніший і передової агрохолдинг в Україні. Завоювавши лідерські позиції в нашій країні, зараз компанія веде активне завоювання ринків ЄС, що дозволить нарощувати виробництво, мати диверсифікацію ринків і приріст валютної виручки. Таким чином, купивши цінні папери цієї комп ванні, Костянтин зробив інвестицію в надійний і роками перевірений бізнес, - каже Олександр. - З огляду на високу доларизацію української економіки, ми звикли зберігати свої заощадження в доларах США, тому для захисту від можливої ​​девальвації частина коштів Костянтин вклав в ф'ючерс на курс долар - гривня. так був створений інвестиційний портфель, що складається з акцій, які можуть принести прибутковість вище інструментів з фіксованою прибутковістю (банківський депозит) і має захист від знецінення гривні ".

підсумки

підсумки

Ми зустрілися з нашими героями через місяць щоб дізнатися про результати інвестицій.

Валютні облігації дозволили Дмитру заробити 10% річних в доларах США. Михайло з депозиту отримав 7,5% річних в доларах США. Інвестиції Костянтина в акції та валютні ф'ючерси принесли йому 182,5% річних прибутку гривні. Варто відзначити, що всі герої за підсумками року повинні сплатити податок з отриманих доходів (20% та + 1,5% військовий збір).

Як бачимо, альтернативи матрацу є і їх слід використовувати. Однак, як і до всього в житті, необхідний зважений і розумний підхід. Тому перш ніж вкладати кудись свої кошти детально вивчіть всю інформацію, можливі перспективи і ризики.

Що робити і як зберегти свої "кровні"?
Що вибрати?
Новости