• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Кращі акції 2018

 1. Інвестиції в гірничодобувний сектор
 2. Інвестиції в сектор металургії
 3. Інвестиції в нафтогазовий сектор
 4. Інвестиції в фінансовий сектор
 5. Інвестиції в електроенергетику
 6. Інвестиції в аграрний сектор
 7. Сектор виробництва добрив
 8. Інвестиції в будівельний сектор
 9. Висновки: пам'ятаємо про диверсифікацію, стратегію і захисні активи

Російський ринок в цілому залишається цікавою і недооціненою майданчиком для більшості інвесторів з усього світу. Про це красномовно говорять цифри, які свідчать про інвестиційну недооцінки всього ринку в цілому. Російський ринок в цілому залишається цікавою і недооціненою майданчиком для більшості інвесторів з усього світу

Російський ринок є найпривабливішим ринком з точки зору інвестиційної оцінки за показником Р / Е (докладніше про показник можна подивитися в статті « коефіцієнт P / E »), За рівнем дивідендної дохідності та за показником боргового навантаження компанії NetDebt / EBITDA.

Тому для успішних інвестицій в 2018 році можна обрати таку тактику інвестування: вибір кращого з кращого. Спочатку вибираємо найбільш привабливі ринки, на них ми вибираємо найбільш перспективні сектори, а в найбільш перспективних секторах ми знаходимо найбільш цікаві папери.

Отже, з одним з ринків ми вже визначилися - це російський ринок і сьогодні мова піде про нього. Тепер давайте розглянемо окремі сектори на російському ринку.

Інвестиції в гірничодобувний сектор

Основна ідея даного сектора - досить низькі ціни на видобуваються метали і мінерали. При цьому варто врахувати, що динаміка цін циклічна і зараз по більшості видобуваються металів і мінералів ми бачимо перелом низхідної динаміки.

Алроса - це практично єдина компанія в світі, через яку інвестори мають можливість інвестувати в діаманти. Це вузьке спрямування дуже привабливо зараз на увазі циклічних мінімумів цін на алмази.

Нижче представлений графік індексу цін алмазного ринку IDEX DIAMOND INDEX, з якого ми бачимо, що ринок знаходиться поблизу своїх п'ятирічних мінімумів.

Нижче представлений графік індексу цін алмазного ринку IDEX DIAMOND INDEX, з якого ми бачимо, що ринок знаходиться поблизу своїх п'ятирічних мінімумів

Активне зростання індексу почався по суті тільки в листопаді 2017 року.

Активне зростання індексу почався по суті тільки в листопаді 2017 року

Тренд по добувається сировини Алроси розгортається, і це обов'язково має знайти своє відображення в звітності за 4 квартал 2017 року, а також позитивно впливати на протязі 2018 року.

Можна виділити і інші чинники, які можуть сприяти зростанню компанії. Інвестиційна оцінка компанії за показником Р / Е на поточний момент низька і передбачає потенціал зростання оцінки компанії, як мінімум до середньоринкових рівнів. Поточний Р / Е компанії становить 6,71.

У 2017 році на шахті "Мир" сталася аварія і затоплення шахти, в результаті чого компанія втратила близько 10% видобутку. Однак, наявні виробничі запаси компенсували наслідки аварії. Надалі видобуток компанії буде відновлюватися і виробничі показники будуть поліпшуватися, що призведе також і до зростання фінансових показників по компанії.

У компанії висока очікувана дивідендна прибутковість на рівні 8%.

Цільова ціна за акціями компанії становить 115 рублів.

Ціни на золото за останні 5 років також знаходяться на відносно низьких значеннях. А в разі дестабілізації світової фінансової системи золото часто виступає в якості засобу захисту капіталів інвесторів і в найгостріші фази криз демонструє зростання. Ціни на золото за останні 5 років також знаходяться на відносно низьких значеннях

З цієї причини золотодобувні компанії повинні бути необхідним елементом збалансованого інвестиційного портфеля.

Основний драйвер зростання по компанії - це зростання виробничих показників. У планах компанії збільшення видобутку на 40% щодо рівня 2016 року до 2020 року. Це без сумніву кардинальним чином покращить фінансові показники компанії. Кроки до цього компанія вже зробила, в 2017 році почалося освоєння та розробка родовища "Суха Балка" - одного з найбільших золотоносних родовищ в світі.

Поточні виробничі результати компанії так само підтверджують очікувану тенденцію зростання виробничих показників.

У 2017 році зростання виробництва золота склав 9,77%, а так само перевищив власні прогнози компанії на 3%.

Цільова ціна за акціями Полюс становить 6300 руб.

Інвестиції в сектор металургії

Для демонстрації цінової динаміки сектора звернемо увагу на зведений індекс цін на метали Commodity Metals Price Index.

Для демонстрації цінової динаміки сектора звернемо увагу на зведений індекс цін на метали Commodity Metals Price Index

Можна з упевненістю констатувати, що ціни на метали пройшли свої циклічні мінімуми і знаходяться в висхідній цінову динаміку. В цілому це позитивно для сектора і прибутку компаній.

Незважаючи на те, що ціни на алюміній на поточний момент знаходяться на високих відмітках, триває зростання споживання алюмінію. Прогнози на 2018 рік передбачають зростання споживання алюмінію на 4%, а для балансу попиту і пропозиції - це значний приріст.

Прогнози на 2018 рік передбачають зростання споживання алюмінію на 4%, а для балансу попиту і пропозиції - це значний приріст

Минулий рік для компанії дуже успішний. У компанії дуже висока динаміка фінансових результатів, зростання виручки склав 21,3%; зростання чистого прибутку склав 41,6%.

У компанії дуже висока динаміка фінансових результатів, зростання виручки склав 21,3%; зростання чистого прибутку склав 41,6%

При збереженні поточної кон'юнктури ринку алюмінію у компанії є можливість повторити таку високу динаміку фінансових результатів.

З точки зору інвестиційної оцінки за моделлю дисконтування грошових потоків, то Русал недооцінений і має значний потенціал зростання.

Компанія працює з високим рівнем кредитного важеля і використовує дуже багато позикових коштів, в поточній ситуації на тлі зниження ключової ставки ЦБ і відповідно стають більш дешевими кредитами, компанія виявляється у виграшному становищі, тому що зниження облікової ставки ЦБ, означає зниження платежів по кредитному портфелю компанії , це здатне істотно підняти чистий прибуток. У поточній ситуації - це фактор росту.

Плюсом в подальшому також може зіграти те, що РУСАЛ є одним з кандидатів на включення в індекс MSCI в 2018 році.

Цільова ціна за акціями Русала складає 60,9 руб.

Ціни на рулонну сталь виросли від своїх мінімальних значень і переломили свою спадну тенденцію. Товарні ринки циклічні, тому справедливо очікувати подальшого зростання цін на сталь.

Товарні ринки циклічні, тому справедливо очікувати подальшого зростання цін на сталь

Крім комфортних цін на продукцію компанії, Северсталь - це вкрай високоефективна компанія за своїми операційним і фінансовим показникам. У російському сегменті чорної металургії Северсталь вважається високотехнологічною компанією, яка виробляє самі високотехнологічні і якісні сорти стали. З точки зору фінансових показників компанія демонструє також чудові результати. Компанія працює з дотриманням "формули ефективного бізнесу" і має високу рентабельність власного капіталу на рівні 42,1%.

Северсталь - це компанія, яка виплачує високі дивіденди. У 2017 році дивідендна прибутковість компанії склала 11,8%, це дуже високий рівень дивідендної дохідності для ліквідної стабільної компанії.

З точки зору інвестиційної оцінки за моделлю дисконтування грошових потоків, то компанія є недооціненою і має значний потенціал зростання.

Цільова ціна за акціями Северстали становить 1469 руб.

Інвестиції в нафтогазовий сектор

Ціни на нафту в значній мірі зросли від своїх мінімальних значень, показаних на початку 2016 року і досягли відміток в 70 $ за барель.

Ціни на нафту в значній мірі зросли від своїх мінімальних значень, показаних на початку 2016 року і досягли відміток в 70 $ за барель

Ці рівні дуже комфортні для нафтових компанії та забезпечують високі фінансові результати. Основний сценарій подальшої поведінки нафтових котирувань - це те, що ціни будуть продовжувати залишатися в діапазоні 70 $ - 60 $, що забезпечить високі фінансові результати нафтовим компаніям.

За підсумками роботи за 9 міс. 2017 року компанія має дуже хороші операційні і фінансові показники. Видобуток компанії зростає, компанія займається активною геологорозвідкою, що дозволяє відкривати нові родовища і нарощувати видобуток. Динаміка фінансових результатів компанії так само дуже хороша. Виручка зростає на 10,1%, прибуток зростає на 28,5%. Це відмінні фінансові результати.

Згідно з оцінкою по моделі дисконтування грошових потоків, компанія зараз має інвестиційну недооцінку, це передбачає солідний потенціал зростання котирувань акції компанії.

Одним з ключових драйверів зростання акції компанії також буде їх висока дивідендна прибутковість. У 2017 році дивідендна прибутковість по звичайних акціях компанії склала 6,18%, а за привілейованими акціями склала 9,61%. Це одна з найвищих дивідендних доходностей серед компаній нафтогазового сектора. Так як прибуток компанії зростає високими темпами, справедливо очікувати високої дивідендної дохідності по паперах і в 2018 році.

Цільова ціна за звичайними акціями Башнефти становить 3415 руб.

Цільова ціна за звичайними акціями Башнефти становить 3415 руб

Компанія володіє дуже стабільною і високою динамікою фінансових показників. При цьому важливо, що фінансові показники компанії зростають як за рахунок зростання нафтових котирувань, так і за рахунок зростання обсягів виробництва в натуральних показниках.

При цьому важливо, що фінансові показники компанії зростають як за рахунок зростання нафтових котирувань, так і за рахунок зростання обсягів виробництва в натуральних показниках

Також варто врахувати, що дуже високу частку у виручці компанії займають нафтопродукти глибокої переробки, це додатково знижує чутливість виручки компанії до цін на нафту.

При цьому, з точки зору показника Р / Е, Газпромнефть є однією з найбільш недооцінених компаній. Поточне значення показника Р / Е по компанії становить 4,65. Згідно з оцінкою по моделі дисконтування грошових потів компанія є також істотно недооціненою. Все це в сукупності дає істотний потенціал зростання паперів компанії.

Цільова ціна за акціями Газпромнафти становить 403,4 руб.

Цільова ціна за акціями Газпромнафти становить 403,4 руб

Новатек - класична інвестиційна ідея зростання. Р / Е компанії знаходиться на досить високому рівні, проте в даному випадку це відображає очікування інвесторів щодо стабільного і довгострокового розвитку компанії.

Головний драйвер зростання - це зростання виручки компанії, пов'язаний з введенням потужностей нових спільних підприємстві, це Ямал СПГ і Арктікгаз СПГ. Вихід виробництва на Ямал СПГ на 14,5 млн. Т., А так само планомірне зростання виробництва газу з 68 млрд. Куб.м до 112 до 2020 року і зростання виробництва рідких вуглеводнів з 9,1 млн. Т до 13,3 млн . т. Все це повинно істотно збільшити виручку і прибуток компанії на горизонті 3 - 5 років.

За підсумками роботи за 9 міс. 2017 року, компанія демонструє хороші фінансові результати, що дозволяє очікувати хороших результатів у цілому по році і збереження позитивної динаміки.

2017 року, компанія демонструє хороші фінансові результати, що дозволяє очікувати хороших результатів у цілому по році і збереження позитивної динаміки

Незважаючи на досить високе значення Р / Е, за оцінкою методом дисконтування грошових потоків компанія має потенціал зростання і на поточний момент має інвестиційну недооцінку.

Цільова ціна за акціями Новатека становить 885 руб.

Інвестиції в фінансовий сектор

2017 рік для фінансового сектора в цілому видався вкрай важким. Ключовим моментом стало досягнення апогею кризи в банківській системі, коли проблеми з дефіцитом капіталу стали відчувати спочатку банки рівня ТОП-30, а під кінець року і ТОП-10. У 2018 році Центральний Банк продовжить санацію сектора, але завершення негативних тенденції бачиться вже досить близько. В даному випадку найбільш значущий вплив надасть ефект низької бази банківського сектора, так як на увазі кризи і через великі потенційних ризиків сектор в цілому має істотну недооцінку.

У таких ситуаціях необхідно просто вибирати ті інвестиційні ідеї, які мають значну інвестиційну недооцінку і демонструють стабільні фінансові результати.

За підсумками роботи за 9 міс. 2017 року банк продемонстрував непогані результати і високу динаміку зростання чистого прибутку.

Процентні доходи банку за даний період знизилися, але це цілком закономірно на тлі істотного зниження ключової ставки. Прибуток банку зріс за рахунок зниження обсягів резервування коштів, що дозволяє банку безболісно показувати низький рівень простроченої заборгованості. Рівень простроченої заборгованості знаходиться нижче середнього рівня по ТОП-100 банків.

Поточне значення показника Р / Е по банку становить 3,54, а значення показника Р / В становить 0,43. Все це говорить про вкрай низьку інвестиційну оцінку банку.

Цільова ціна за акціями Банку Санкт-Петербург становить 108,8 руб.

Компанія демонструє непогані фінансові результати за підсумками 9 міс. 2017 року. Виручка і операційний прибуток компанії ростуть, чистий прибуток несуттєво знижується. На поточний момент компанія є недооціненим активом, як з точки зору показника Р / Е, так і за сумарною вартістю публічних дочок компанії.

На поточний момент компанія є недооціненим активом, як з точки зору показника Р / Е, так і за сумарною вартістю публічних дочок компанії

Компанія строго дотримується своєї дивідендної політики і виплачує дивіденди навіть у найскладніших для себе умовах.

Значущим чинником зростання інвестиційного інтересу до даних паперах є підписання мирової угоди між Роснефтью і АФК Системою. Це дозволяє сподіватися на те, що найгостріша точка в ситуації, що склалася навколо компанії вже пройдена.

Однак варто розуміти, що це високоризикованих інвестиційна ідея, так як насправді немає ніяких гарантій, що в подальшому до компанії не буде пред'явлено більше претензій.

Цільова ціна за акціями АФК Система становить 21,32 руб.

Інвестиції в електроенергетику

Електроенергетика є базовою сектором для практично всіх галузей економіки. Не може бути економічного зростання, а також зростання окремих секторів і компанії без збільшення споживання електроенергії. В даному випадку позитивні очікування зростання економіки в 2018 році безумовно роблять привабливим сектор електроенергетики. За прогнозами Мінекономрозвитку зростання ВВП в 2018 році в Росії повинен скласти близько 3%.

Також варто відзначити, що сектор енергетики залишається одним з найбільш недооцінених секторів на російському фондовому ринку.

"Россеті" є однією з найбільш недооцінених компанії російського фондового ринку і сектора енергетики в тому числі.

Виручка і прибуток компанії ростуть високими темпами.

Виручка і прибуток компанії ростуть високими темпами

Зростають не тільки фінансові показники компанії, але і операційні.

Компанія має просто екстремальну недооцінку по всіх інвестиційних показниками. Поточне значення показника Р / Е становить 1,54.

Згідно з оцінкою по моделі дисконтування грошових потоків, компанія так само в значній мірі недооцінена і передбачає значний потенціал зростання. Інвестиційна ідея по акціях компанії довгострокова - це скорочення глобального інвестиційного дисконту і справедлива оцінка вартості компанії.

Цільова ціна за акціями Россеті становить 2,74 руб.

Інвестиції в аграрний сектор

Усі товарні ринки циклічні, а ринки сільгосппродукції циклічні особливо. Тому, коли на ринку ми спостерігаємо циклічні довгострокові мінімуми цін, це дуже привабливі інвестиційні можливості.

Індекс цін на сільгосппродукцію знаходиться на своїх десятирічних циклічних мінімумах.

Минулий рік був дуже важким для компанії. Ціни на вироблену продукцію компанії значно знизилися. Найбільший і маржинальний сегмент бізнесу РУСАГРО - це виробництво цукру. Ціни на цукор знизилися дуже істотно і знаходяться на своїх історично мінімальних відмітках.

Ціни на цукор знизилися дуже істотно і знаходяться на своїх історично мінімальних відмітках

Компанії, яким вдається працювати з прибутком навіть при поганій кон'юнктурі ринку, які в цей момент не йдуть з ринку, надалі будуть основними вигодонабувачами від зростання цін на вироблену продукцію.

Також РУСАГРО активно нарощує посівні площі, особливо на Далекому Сході. У довгостроковій перспективі це вкрай позитивний момент.

Цільова ціна за акціями РУСАГРО становить 1 032 руб.

Цільова ціна за акціями РУСАГРО становить 1 032 руб

Сектор виробництва добрив

Даний сектор безпосередньо залежить від ринків сільськогосподарської продукції, якщо там високий урожай і багато запасів продукції, то ціни як на сільгосппродукцію, так і на добрива природно знижуються.

Ціни на фосфатні добрива перебувають на рекордних мінімумах за останні 10 років.

Компанія переживає фазу максимально негативної кон'юнктури ринку і при цьому працює з прибутком.

За 9 міс. 2017 року. Виручка компанії знизилася і чистий прибуток так само, але в натуральних показниках реалізація компанії зросла відносно 9 міс. 2016 року.

Все це говорить нам про те, що компанія має хороший потенціал подальшого зростання бізнесу і подальшого зростання фінансових показників. Товарні ринки циклічні, тому період низьких цін на продукцію компанії є хорошим шансом для покупки акцій компанії перед суттєвою хвилею зростання фінансових показників.

Цільова ціна за акціями ФосАгро становить 3200 руб.

Інвестиції в будівельний сектор

Будівельний сектор - це найбільш чутлівій сектор до негативних макроекономічніх проявити. Тому, коли економіка растет, самє будівельний сектор одним з дере отрімує предпочтение. Сектор цікавий так само на тлі зниженя облікової ставки Центральним Банком РФ. Много компаний сектора дуже закредітовані, а зниженя ставки зніжує ВАРТІСТЬ обслуговування їх Боргу и дозволяє отріматі более прибутку. З цієї точки зору позитивні очікування зростання економіки РФ в 2018 році і продовження тренда на зниження облікової ставки, повинні стати каталізатором зростання компанії будівельного сектора.

Основний драйвер зростання для компанії в 2018 році - це зростання обсягів будівельних робіт та зниження вартості обслуговування боргу в зв'язку зі зниженням облікової ставки ЦБ. Зростання обсягів будівництва планується відразу по декількох напрямках.

Зростання обсягів дорожнього будівництва компанії. На автомобільних дорогах федерального значення по завершенні будівництва і реконструкції намічено здійснити введення в експлуатацію ділянок загальною протяжністю 326,2 км (в 2016 р введено 303,6 км). При цьому важливими напрямками залишаються будівництво транспортного переходу через Керченську протоку і підходів до нього з боку Краснодарського краю, будівництво та реконструкція ділянок автомобільних доріг федерального значення на території Далекого Сходу, Північного Кавказу, Московського і Санкт-Петербурзького транспортних вузлів.

Зростання обсягів залізничного будівництва. Будівництво високошвидкісної залізничної магістралі Москва - Казань, реалізація проектів з розвитку транспортної інфраструктури з метою підготовки до чемпіонату світу з футболу в 2018 р, завершення робіт з розвитку ліній метрополітену в містах Нижній Новгород і Санкт-Петербург, реалізація переходу через Керченську протоку і розвиток транспортної інфраструктури в Республіці Крим. Все це дозволить збільшити введення в експлуатацію додаткових головних колій і нових залізничних ліній.

Реконструкція авіавузла. Основними пріоритетами є: завершення реконструкції аеропортів в містах, включених в програму підготовки до проведення в 2018 році в Російській Федерації чемпіонату світу з футболу, включаючи реконструкцію аеродромної інфраструктури аеропортів Москви (Шереметьєво, Домодєдово), Калінінграда, Волгограда, Саранська, Нижнього Новгорода, Самари і Єкатеринбурга.

Динаміка фінансових результатів за 6 міс. 2017 року повною мірою підтверджує позитивну тенденцію щодо зростання виручки і прибутку компанії.

Згідно з оцінкою по моделі дисконтування грошових потоків, компанія так само в значній мірі недооцінена і передбачає значний потенціал зростання.

Компанія виплачує високі дивіденди. За 2016 рік дивідендна прибутковість по акціях компанії склала 9,25%, а за 2017 рік компанія виплатила дивіденди за результатами роботи за 9 міс., Дивідендна прибутковість склала 5,16%. Так як фінансові результати ростуть і ростуть прибуток компанії, справедливо очікувати зростання дивідендних виплат в 2018 році.

Цільова ціна за акціями Мостотрест становить 248,8.

Цільова ціна за акціями Мостотрест становить 248,8

Висновки: пам'ятаємо про диверсифікацію, стратегію і захисні активи

Варто розуміти, що переважна більшість інвестиційних ідеї - це довгострокові ідеї, які в силу ряду факторів можуть відпрацювати протягом майбутнього року. Але кращі терміни інвестування на поточний момент, знаходяться на тимчасовому обрії від 3 до 5 років. Для того щоб сформувати ефективний інвестиційний портфель, який здатний приносити стабільний прибутковість, необхідний комплексний підхід, що враховує стратегію інвестування, цілі інвестора, реакції на зовнішнє середовище та інші фактори.

Варто пам'ятати, що інвестиційні ідеї часто грають не найголовнішу роль у досягненні інвестиційного успіху, так як ключ успішних інвестицій знаходиться в області управління ризиками і безпосередньо в вибудовуванні збалансованої стратегії інвестування. Навіть знаючи вірну і відмінну інвестиційну ідею, її просто можна неправильно застосувати в своєму інвестиційному портфелі і не дочекатися її реалізації. Грамотному і збалансованому інвестування ми вчимо на наших курсах в « Школі розумного інвестування »І допомагаємо усвідомлено впроваджувати професійні методи і інструменти на прикладі конкретних інвест-ідей в рамках нашого« річного супроводу ». Познайомитися ближче з нашими методами можна записавшись на безкоштовні відкриті онлайн-уроки .

Обмеження відповідальності.

Даний пост не є керівництвом до дії, а являє собою точку зору авторів. Перш ніж здійснювати торгові операції, завжди проводите власний аналіз.

Если стаття булу Вам корисна, поставте лайк и поділіться нею з друзями!

Прибутковий Вам інвестіцій!

Новости