• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Чим відрізняється акція від облігації простими словами

 1. Принцип дії акцій
 2. Принцип дії облігацій
 3. Основні відмінності
 4. Як же їх придбати для інвестування?

Доброго часу доби всім, шановні читачі! Вас вітає як зазвичай Руслан Міфтахов, і сьогодні ми розглянемо, чим відрізняється акція від облігації.

Я думаю ви досить часто чуєте ці поняття всюди, але які їхні відмінності знають не всі.

І якщо ви збираєтеся зайнятися інвестуванням в цінні папери, і отримувати від цього прибуток, вам слід знати головні особливості самих основних їх видів (до них відносяться ще й вексель, чек, коносамент, і інші, але вони менш поширені).

Акції і облігації є як інструментами ринку цінних паперів, так і ефективним засобом збільшення капіталу підприємств. Для інвесторів - це кошти отримання прибутку, при цьому з різним механізмом дії.

Зміст статті:

Принцип дії акцій

Акцією називається цінний папір, що випускається акціонерним товариством при створенні, яка має певну вартість і підтверджує володіння інвестора частиною статутного капіталу компанії, в залежності від сумарної їх вартості.

Акціонер має право отримувати з неї дивіденди - частина прибутку підприємства (цей процес ми докладно розглядали в статті « дивіденди », Пам'ятаєте?), Або частину майна, у разі ліквідації акціонерного товариства.

Простими словами, купуючи акцію, інвестор отримує частку майна організації.

Вони бувають звичайними (дають право голосу в управлінні організацією, і можливість отримання дивідендів) і привілейованими (акціонер має першочергові права при отриманні дивідендів, розмір яких фіксований, або майна при банкрутстві акціонерного товариства).

Читайте докладніше в чому відміну акції звичайної від привілейованої

Для покупця акцій в першу чергу цікава їхня ринкова вартість, яка може як збільшуватися, так і падати виходячи з положення компанії на ринку. Ні для кого не секрет, що акції Газпрому будуть вище і прибутковіше, ніж будь-якого маловідомого заводу.

Принцип дії облігацій

Облігація випускається емітентом для поліпшення свого фінансового становища. Іншими словами, коли компанія має потребу в додаткових грошах, вона випускає облігації, і видає їх фізичним і юридичним особам на певний строк, отримуючи при цьому необхідні фінансові кошти.

Власник даного цінного паперу має право отримувати дохід у вигляді фіксованих відсотків з неї, а після закінчення терміну дії, повертає папір компанії-емітенту, натомість отримавши початкову витрачену суму на її покупку.

Власник даного цінного паперу має право отримувати дохід у вигляді фіксованих відсотків з неї, а після закінчення терміну дії, повертає папір компанії-емітенту, натомість отримавши початкову витрачену суму на її покупку

Облігація - це борговий папір з фіксованим доходом, а процес такого інвестування можна назвати кредитуванням.

І завжди є ймовірність, що компанія може збанкрутувати і не розрахуватися з кредиторами.

Розібравшись з механізмами дії, можна перейти до їх порівнянні.

Основні відмінності

Різниця між даними цінними паперами полягає в наступному:

 1. Власники акцій можуть впливати на політику організації, так як мають право голосу на щорічному Раді акціонерів по діяльності компанії. Власники ж облігацій, будучи кредиторами, не беруть участі в управлінні.
 2. Дивіденди по акціях вище відсотків по облігаціях, і ці поняття непорівнянні.
 3. У випадку банкрутства компанії-емітента, спочатку розраховуються з кредиторами, а потім вже з акціонерами, які ризикують нічого не отримати, якщо грошових коштів і майна на це не залишиться.

Таким чином, можна зробити висновок, що акціонери можуть як отримати великий дохід (наприклад, як в компанії Apple), або понести збитки, якщо акціонерне товариство збанкрутує.

Облігації ж більш надійніше, доходи по ним стабільні, хоч і невеликі. Акціонерами стають в основному досвідчені і просунуті інвестори, початківці ж вибирають облігації.

Як же їх придбати для інвестування?

Наостанок хочеться коротко розглянути спосіб покупки цінних паперів (більш докладно ми описували цей процес в статті « Блакитні фішки російського фондового ринку »).

Для їх придбання потрібно мати брокерський рахунок, відкрити який можна у компанії Відкриття - найбільшого брокера і лідера вітчизняного ринку.

І зробити це досить просто: зареєструватися в системі, витративши на це кілька хвилин, відкрити брокерський рахунок, потім поповнити його будь-яким зручним способом, і почати інвестувати.

Для отримання більш вигідного результату і максимального прибутку, скористатися запропонованими сервісом брокера Відкриття варіантами інвестування - в які конкретно цінні папери вкладати свої кошти, виходячи з наявної суми і поставлених клієнтом цілей.

Також компанія пропонує безкоштовні навчання, різні семінари і пробні рахунки для новачків, щоб перевірити свої сили. Погодьтеся, це дозволяє навчитися інвесторам і знизити ризик втрати фінансів!

Дивіться короткий, але прикольний ролик :)

Ось і підійшла до кінця сьогоднішня стаття, сподіваюся вам було цікаво, і ви отримали корисну для себе інформацію! А ми будемо чекати ваших оцінок і коментарів.

З найкращими побажаннями, Руслан Міфтахов!

Як же їх придбати для інвестування?
Новости